Rehber Mi9T Pro MIUI 11, 12/Android 10 Global Stabil (EU ve MI) için MIUI Arama ve Mesaj uygulaması

Kara_veli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Mi 6
Konular
7
Hocam bunların hepsini yaptım yanlız olmadı sebebini bilen varsa yardımcı olursaniz sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Magisk link2sd mix plorer yükledim Xiaomi mi 10 kullanıyorum video salı gibi yaptim ama root kısmında boş yer yok bı turlu olmuyor

Cihaz 256 GB ama boş yer sıfır gösteriyor

Son düzenleme:

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Hocam bunların hepsini yaptım yanlız olmadı sebebini bilen varsa yardımcı olursaniz sevinirim

Magisk link2sd mix plorer yükledim Xiaomi mi 10 kullanıyorum video salı gibi yaptim ama root kısmında boş yer yok bı turlu olmuyor

Cihaz 256 GB ama boş yer sıfır gösteriyor
cihazınız rootlu mu? magisk yüklü mü
ayrıca Mİ 10 için uyumlu mu bilemiyorum

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
bende magisk 20.1 yüklüydü. uygulamaları dondurduktan sonra magisk modülünü yüklemeyi denedim. keşke yedeğini alsaymışım, şu an telefon açılmıyor :( zip dosyasını magisk modülü üzerinden yükledim, twrp üzerinden mi yüklemek gerekiyordu, yoksa aynı şey mi? neyse sonuç olarak telefon şu an açılmıyor. magisk 20.0 ile yapanlar oldu diyor... bende olmamasının tek nedeni sürüm farkı mı?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
bende magisk 20.1 yüklüydü. uygulamaları dondurduktan sonra magisk modülünü yüklemeyi denedim. keşke yedeğini alsaymışım, şu an telefon açılmıyor :( zip dosyasını magisk modülü üzerinden yükledim, twrp üzerinden mi yüklemek gerekiyordu, yoksa aynı şey mi? neyse sonuç olarak telefon şu an açılmıyor. magisk 20.0 ile yapanlar oldu diyor... bende olmamasının tek nedeni sürüm farkı mı?
evet olabilir recoveryden magiski kaldırın açılır telefon. uninstall_magisk.zip yüklemeniz gerek recoveryden

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
evet olabilir recoveryden magiski kaldırın açılır telefon. uninstall_magisk.zip yüklemeniz gerek recoveryden

ben de global sürüm miui 10.3.3 vardı. android versiyonundan da kaynaklanabilir sanırım. başka bir roma geçiş yaptım, zaten şu sıralar farklı romları yükleyip en stabilini bulmaya çalışıyorum

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
cihazınız rootlu mu? magisk yüklü mü
ayrıca Mİ 10 için uyumlu mu bilemiyorum

siz şu an hangi romu kullanıyorsunuz? miui 11 mi? son çıkan global miui 12 , 12.0.3'ü batarya konusunda çok övmüşler. o romu yükleyip, bu yöntemi denemek istiyorum. miui 12'de bu anlattığınız yöntem işe yarar mı acaba? bir bilginiz var mı?

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
siz şu an hangi romu kullanıyorsunuz? miui 11 mi? son çıkan global miui 12 , 12.0.3'ü batarya konusunda çok övmüşler. o romu yükleyip, bu yöntemi denemek istiyorum. miui 12'de bu anlattığınız yöntem işe yarar mı acaba? bir bilginiz var mı?
Miui 12 de çalışıyormuş hocam. Ama normal euda ki gibi arama uygulamasının tüm özellikleri var mı bilmiyorum bunu bilen birisi söylese tereddütsüz globale geçeceğim. Özelliklerden kastım , telefonu kaldırınca arama sesinin azalması, ters çevirince susması vs. Bir de arama arka plandayken sol üstte arama işareti çıkıyor mu.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
evet sıkıntısız çalışıyor şuan 12.0.3 teyim sıkıntız kullanıyorum

Miui 12 de çalışıyormuş hocam. Ama normal euda ki gibi arama uygulamasının tüm özellikleri var mı bilmiyorum bunu bilen birisi söylese tereddütsüz globale geçeceğim. Özelliklerden kastım , telefonu kaldırınca arama sesinin azalması, ters çevirince susması vs. Bir de arama arka plandayken sol üstte arama işareti çıkıyor mu.
evet bahsettiğiniz özellikler mevcut

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-02-03-31-35-378_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2020-11-02-03-31-35-378_com.android.phone.jpg
    233 KB · Görüntüleme: 21

eranyum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
evet sıkıntısız çalışıyor şuan 12.0.3 teyim sıkıntız kullanıyorum

hocam merak ettiğim bir durum var. benim eski telefonumda miui 11 var , engellediğim 100 küsur numara var. yeni telefona (9t pro) bu engellediğim telefonları aktarmak istiyorum ama mi hesabı ile yeni telefona girip senkronize ettim ama engelli numaralar gelmedi. eski telefondaki bu engelli numaraları alıp bir yere kaydetme yöntemi yok incelediğim kadarıyla. mi hesabı ana ekranı aktarmayı denemedim. ana ekran yedeğini aktarsam olur mu bilmiyorum ama bazı custom romlarda ana ekran yedeğini aktarmayın falan yazmışlar.

benim aklıma şu geldi. eski telefondaki arama uygulamasını alıp, yeni telefona aktarsam olur mu acaba? sonuçta bu engelli numaralar arama uygulamasının içinde kayıtlı. mümkün olabilir mi bu? ya da aktarmanın bir yöntemini biliyor musunuz acaba?

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
hocam merak ettiğim bir durum var. benim eski telefonumda miui 11 var , engellediğim 100 küsur numara var. yeni telefona (9t pro) bu engellediğim telefonları aktarmak istiyorum ama mi hesabı ile yeni telefona girip senkronize ettim ama engelli numaralar gelmedi. eski telefondaki bu engelli numaraları alıp bir yere kaydetme yöntemi yok incelediğim kadarıyla. mi hesabı ana ekranı aktarmayı denemedim. ana ekran yedeğini aktarsam olur mu bilmiyorum ama bazı custom romlarda ana ekran yedeğini aktarmayın falan yazmışlar.

benim aklıma şu geldi. eski telefondaki arama uygulamasını alıp, yeni telefona aktarsam olur mu acaba? sonuçta bu engelli numaralar arama uygulamasının içinde kayıtlı. mümkün olabilir mi bu? ya da aktarmanın bir yöntemini biliyor musunuz acaba?
Yedekleme kısmından telefon ayarları ve engelli listesi yedekle diye bir seçenek olacak onu yapın yedekler MIUI klasörüne gider o klasörü yeni cihazınıza atıp geri yükleyin bakalım olacak mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-11-02-23-21-30-298_com.miui.backup.jpg
    Screenshot_2020-11-02-23-21-30-298_com.miui.backup.jpg
    275,2 KB · Görüntüleme: 16
Üst Alt