Rom Mi9T Pro / K20 Pro - crDroid Rom [Android 11]

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17,
1-uygulama ve bildirimler Kısmında baloncuk ayarını kapatın, bende yalnızca simge şeklinde görünüyor.
2-uninvited üstad bu soruyla ilgili oneplus launcher önermişti. Onu deneyebilirsiniz.
1-Baloncuk ayarını kapattığımızda tüm uygulamalar için kapanıyor sanırım. Bunun için tüm uygulamalara tek tek girip baloncuk ayarını tek tek kapatmak gerekiyor. O ayarla keşke oynamasalarmış. :D
2-Evet, indirdim baktım ama uygulama çekmecesinde düzenleme yaptırmıyor. Birde mesela stiller ve duvar kağıdı kısmından ayarladığımız tasarımı da iptal ediyor ve kullanamıyorsun.

Son düzenleme:

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
LionKing17,
1- uygulama ayarına bakın aynı baloncuk ayarı orda da mevcut. Sadece kapatmak istediğiniz uygulamadan seçersiniz.
2- kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.

Ekli dosyalar

• 1617214303212.jpg
    1617214303212.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 22

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17,
1- uygulama ayarına bakın aynı baloncuk ayarı orda da mevcut. Sadece kapatmak istediğiniz uygulamadan seçersiniz.
Evet oradan da ayara bakıyorum ve dediğiniz gibi ''Hiçbir şey baloncuk olarak gösterilemez.'' seçiyorum. Fakat yine de baloncuk olarak gösteriyor.
Sizde Uygulamalar ve Bildirimler-Bildirimler- Bildirim Pencereleri( küçük bir yüzen pencerede öncelikli bildirimleri görüntüle.) aktif mi? Aynı ayar yeri Ayarlar- Crdroid Ayarları-Bildirimler sekmesi altında da var. Sizde burası aktif mi?

Ben onu aktif etmezsem baloncuk gelmiyor fakat hiçbir uygulamadan baloncuk gelmiyor. Bildirim pencerelerine izin veriyorum. Whatsapp üzerinde baloncukları kapatıyorum fakat işlemiyor.

EK OLARAK: XIAOMI Dosya yöneticisi indirdim. Android data klasörüne ulaşmak istediğimde: ''Bu klasörün içerikleri Android 11 kısıtlamalarından dolayı burada görüntülenemiyor.'' diyor. Bunu nasıl çözebilirim?

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Evet oradan da ayara bakıyorum ve dediğiniz gibi ''Hiçbir şey baloncuk olarak gösterilemez.'' seçiyorum. Fakat yine de baloncuk olarak gösteriyor.
Sizde Uygulamalar ve Bildirimler-Bildirimler- Bildirim Pencereleri( küçük bir yüzen pencerede öncelikli bildirimleri görüntüle.) aktif mi? Aynı ayar yeri Ayarlar- Crdroid Ayarları-Bildirimler sekmesi altında da var. Sizde burası aktif mi?

Ben onu aktif etmezsem baloncuk gelmiyor fakat hiçbir uygulamadan baloncuk gelmiyor. Bildirim pencerelerine izin veriyorum. Whatsapp üzerinde baloncukları kapatıyorum fakat işlemiyor.

EK OLARAK: XIAOMI Dosya yöneticisi indirdim. Android data klasörüne ulaşmak istediğimde: ''Bu klasörün içerikleri Android 11 kısıtlamalarından dolayı burada görüntülenemiyor.'' diyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Hocam dosya yöneticisinde o kısma ulaşmak için root explorer tarzı programlar kullanabilirsiniz, bir de özelden yazmışsınız fakat sms onaylı olmadığım için mesajlara cevap veremiyorum kusura bakmayın.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam dosya yöneticisinde o kısma ulaşmak için root explorer tarzı programlar kullanabilirsiniz, bir de özelden yazmışsınız fakat sms onaylı olmadığım için mesajlara cevap veremiyorum kusura bakmayın.
Estağfurullah hocam ilginiz, alakanız yeter. angel~~
Root Explorer dışında Xiaomi gibi üretici firma bazlı dosya yöneticileri ile çözmek mümkün değil midir? Sağ olsun UnlnViTeD Ücretli Solid Explorer/ Ücretsiz Dosya Yönetici adlı programları önerdi fakat telefon zaten bootloader kilidi aç, rom yükle onu yükle bunu yükle derken çarşı/pazara dönüştü. :D

Birde anlam veremediğim bir durum var uygulama çekmecesinde işlem yapmaya (klasörleme, sıralamayı değiştirme) izin vermiyor peki gizlemeye neden izin vermiyor. Onu yapmak içinde launcher yüklemek gerekiyor. Zaten her yerini yamalaya yamalaya MIUI'a benzetiyoruz.:D

midnight

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Talha
Cihazım
K20 Pro
Konular
51
Estağfurullah hocam ilginiz, alakanız yeter. angel~~
Root Explorer dışında Xiaomi gibi üretici firma bazlı dosya yöneticileri ile çözmek mümkün değil midir? Sağ olsun UnlnViTeD Ücretli Solid Explorer/ Ücretsiz Dosya Yönetici adlı programları önerdi fakat telefon zaten bootloader kilidi aç, rom yükle onu yükle bunu yükle derken çarşı/pazara dönüştü. :D

Birde anlam veremediğim bir durum var uygulama çekmecesinde işlem yapmaya (klasörleme, sıralamayı değiştirme) izin vermiyor peki gizlemeye neden izin vermiyor. Onu yapmak içinde launcher yüklemek gerekiyor. Zaten her yerini yamalaya yamalaya MIUI'a benzetiyoruz.:D
Valla hocam arrowda uygulama gizleme var crdroidde yoktu sanırım her geliştirici koymuyor. Arrowda da tek bir hataya rastladım, uygulamaları gizlesekte ya da şifrelesekte ayarlar kısmından ''uygulamalar'' kısmına girince orada bulunan yüklü uygulamalar gözüküyor hattaha şifresiz giriş yapılıyor bu bir tık sinir bozucu.

fkurt74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Konular
0
cümleten iyi akşamlar iki akşamdır bu romu kurmak istiyorum ama her seferinde vendordan sonra crDroid yüklemesinde hata alıp yükleyemiyorum.Ne yapmam gerekiyor

b3k1rr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
Mi 9t pro mi 6
Konular
5
cümleten iyi akşamlar iki akşamdır bu romu kurmak istiyorum ama her seferinde vendordan sonra crDroid yüklemesinde hata alıp yükleyemiyorum.Ne yapmam gerekiyor
Hocam indirdiğini vendor veya ROM dosyası yanlıştır veya hatalı inmiştir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bugün geçtim bu roma hiçbir sorun çıkmadı

fkurt74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Konular
0
Siz hangi vendor ve romu indirdiniz. Bende onları yükleyeyim olmazsa

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Siz hangi vendor ve romu indirdiniz. Bende onları yükleyeyim olmazsa
Ben bu romu kurduğumda versiyonu vardı ama kaldırılmış mı anlamadım. Bunun en son 12.0.3.0 versiyonu var onu deneyebilirsiniz.
Birde başka bir konuda UnlnViTeD hocam paylaşmıştı o da 12.0.4.0 versiyonu diyordu ama sanırım gelmiş. Çünkü linke tıkladığımızda böyle bir dosya bulunamadı deyip yeni vendor sürümlerini getiriyor. Linkte tıklayarak buradan v12.0.5.0 olan Global ya da EEA yazan sürümü indirip deneyebilirsiniz.

Üst Alt