Soru Mi9T/K20 Mart 2022 hangi rom kullanılır?

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Ondroid Miui ile uğraşan sanırım şuan tek geliştirici, AOSP tarafında hala Rumains,Andrey Denikin, Ahmed Fouad, Steve, Andrzej Perczak başta olmak üzere rom yapanlar var.

Özellikle Andrey Denikin'in yapıları bayağı başarılı, Rumains ise Unofficial CherishOs yaparken ekibe katıldı artık onun Cherish romları da OFFICIAL statüsünde. Resmi romlar yerini biraz daha Unofficial romlara bıraktı, bu da bağımsız geliştiricilerin kendini göstermesi için bir fırsat oldu, bazıları kendilerine ekip buldu başta da dediğim.

Davinci yıkılmadı ama ayakta mı? tartışılır 🤗🤗😄
Hala ayakta hâlâ taş gibi telefon ama biraz teknolojinin gerisinde kaldı sadece.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hala ayakta hâlâ taş gibi telefon ama biraz teknolojinin gerisinde kaldı sadece.

Geliştiriciler umudu kesmedigi sürece ayakta kalacaktir. Şahsen Ricedroid varken ne başka bir Roma ne de başka bir cihaza ihtiyaç duymam.

Anakha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Pro Plus 5G
Meslek
Mali Müşavir
Konular
4
Davinci bir seçenek mi bilmiyorum açıkçası? Farklı ROM'lar yükleyemiyorum sanırım. Açıkçası ben Pixel Experience Android 12 izlemişim youtube da, hatta bir de plus'ını indirmişim ama mi9t Pro içinmiş. Yükleme ekranında sizin cihazınız Davinci yazdı, yükleme yapmadı. Allahtan bir de 11 indirmiştim o nu da doğru indirmişim. Şimdi onu kullanıyorum. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geliştiriciler umudu kesmedigi sürece ayakta kalacaktir. Şahsen Ricedroid varken ne başka bir Roma ne de başka bir cihaza ihtiyaç duymam.
Ricedroid'in Mi9T için ROM linki var mı?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Davinci bir seçenek mi bilmiyorum açıkçası? Farklı ROM'lar yükleyemiyorum sanırım. Açıkçası ben Pixel Experience Android 12 izlemişim youtube da, hatta bir de plus'ını indirmişim ama mi9t Pro içinmiş. Yükleme ekranında sizin cihazınız Davinci yazdı, yükleme yapmadı. Allahtan bir de 11 indirmiştim o nu da doğru indirmişim. Şimdi onu kullanıyorum. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ricedroid'in Mi9T için ROM linki var mı?

Rom - RiceDroid v5.0 UNOFFİCİAL | Android 12L

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Hadi ya, o kadar iyi mi gerçekten..pubg oyun performansı nasıl, çoklu görevde kasılma takılma var mı?

Ondroid miui 13 port rom dan daha iyi midir sizce?

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Hadi ya, o kadar iyi mi gerçekten..pubg oyun performansı nasıl, çoklu görevde kasılma takılma var mı?

Ondroid miui 13 port rom dan daha iyi midir sizce?

Miui 13 kullanmak istiyorum demiyorsaniz zaten o romu kullanmanızın anlamı yok. O rom Miui 13 kullananlar için en iyi Miui 13 rom doğru ancak genel romlar arasında en iyilerden birisi değil tabi. Ricedroid bir AOSP rom; oyun,pil gibi konularda en iyi performansı genelde AOSP romlardan alırsınız.

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Miui 13 kullanmak istiyorum demiyorsaniz zaten o romu kullanmanızın anlamı yok. O rom Miui 13 kullananlar için en iyi Miui 13 rom doğru ancak genel romlar arasında en iyilerden birisi değil tabi. Ricedroid bir AOSP rom; oyun,pil gibi konularda en iyi performansı genelde AOSP romlardan alırsınız.
Çok teşekkür ederim..miui arayüzü seviyorum, ama hantal kalıyor biraz grafik işlerinde.. Pil de çabuk bitiyor.

Ricedroid in kamera uygulaması nedir? Lecia cam mi?
Bir de bu AOSP rom da miui arayüzünu kullanabileceğimiz herhangi bir uygulama var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Çok teşekkür ederim..miui arayüzü seviyorum, ama hantal kalıyor biraz grafik işlerinde.. Pil de çabuk bitiyor.

Ricedroid in kamera uygulaması nedir? Lecia cam mi?
Bir de bu AOSP rom da miui arayüzünu kullanabileceğimiz herhangi bir uygulama var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Miui seviyorsaniz Eu 12.5.2'yi kullanabilirsiniz. Ricedroid de Miui Kamera var uygulama olarak. Normal xiaomi kamera uygulaması.

Miui arayüzü kullanabileceğiniz bir uygulama yok, bazı benzer arayüz uygulamaları var ama onlarda kararlı çalışmaz zaten. Dediğim gibi illa Miui kullanacaksaniz 12.5.2 kullanın, en başarılı olanlardan birisi o. Miui 13 takıntınız yoksa zaten Miui tarafinda da başarılı romlar var.

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Miui seviyorsaniz Eu 12.5.2'yi kullanabilirsiniz. Ricedroid de Miui Kamera var uygulama olarak. Normal xiaomi kamera uygulaması.

Miui arayüzü kullanabileceğiniz bir uygulama yok, bazı benzer arayüz uygulamaları var ama onlarda kararlı çalışmaz zaten. Dediğim gibi illa Miui kullanacaksaniz 12.5.2 kullanın, en başarılı olanlardan birisi o. Miui 13 takıntınız yoksa zaten Miui tarafinda da başarılı romlar var.
Çok ince ve bilgilendiricisiniz.. Çok teşekkür ediyorum..

Üst Alt