Yardım Mi8, TWRP, Xiaomi, Flash, Rom, Global..... Kafayı yiyecem.......

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Kolay gelsin arkadaşlar. Çinden Çin rom yüklü telefonum geldi. Bootlader kilidini kaldırdım. Bugünde global room kurayım dedim.3 saattir kitlendim kaldım. Allah rızası için kafayı yemeden bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum :( Resimde tıkandım kaldım....

Ekli dosyalar

• 20181101_215004.jpg
    20181101_215004.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 100

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
TWRP ile güncellemeler gelmeyecektir hocam :/ MiFlash üzerinden kurulum yapmalısınız veya Stock romdan daha iyi olan EU roma geçiş yapmalısınız EU romda güncellemeler geliyor.

Kardeş kendimi ellerine bıraktım :) Sen hangisi iyi olur dersen onu yapayım. Ama güncelleme gelen daha iyi olur tahminim. Uğraşmayayım artık yoruldum inan.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
EU romda güncelleme geldikçe OTA yani telefon üzerinden size sunuluyor. Şu anda sizin için en iyi seçenek EU rom.

Dosyasını indirin ve sadece bunu telefon hafızasına atın ve Install kısmına atıp yükleyin.

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Hocam sizin cihaz anladığım kadarıyla Çin cihazı zaten siz global rom yüklediğinizde Xiaomi size bildirim yollayacaktır bu da sizi tedirgin edecektir.

Bu konuyu inceleyin; Haber - Global olmayan cihazlar sorun büyük!

Buna benzer bişey duymuştum evet. Siz yerimde olsanız hangisini yaparsanız bende onu yapayım. Sonrasını bi şekilde öğreniriz inşallah. Şu sorunu bi çözüp türkçe yapalım da :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

EU romda güncelleme geldikçe OTA yani telefon üzerinden size sunuluyor. Şu anda sizin için en iyi seçenek EU rom.

Dosyasını indirin ve sadece bunu telefon hafızasına atın ve Install kısmına atıp yükleyin.

Tamam o zaman. Diğer 2 tane attığım vardı onlar haricinde bunu da mı atayım?

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Buna benzer bişey duymuştum evet. Siz yerimde olsanız hangisini yaparsanız bende onu yapayım. Sonrasını bi şekilde öğreniriz inşallah. Şu sorunu bi çözüp türkçe yapalım da :)

En iyi seçenek dediğim gibi bu

Oyla:

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4

Eu rom OTA veya twrp flash güncellemeleri sırasında root silinir mi? Siliniyorsa her güncellemeden sonra sadece magisk flashlasam yeter mi yoksa flashtan önce datayı silmem gerekiyor mu ilk kurulumda olduğu gibi?

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Eu rom OTA veya twrp flash güncellemeleri sırasında root silinir mi? Siliniyorsa her güncellemeden sonra sadece magisk flashlasam yeter mi yoksa flashtan önce datayı silmem gerekiyor mu ilk kurulumda olduğu gibi?
EU rom kullanmıyorum ama bildiğim kadarıyla her güncellemede root kalkıyor tekrardan Magisk flashlamak yeterli, modülleriniz ve ayarları da olduğu gibi duruyor.

Oyla:

İbrahim BAŞAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibasar
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8
Konular
3
Dostum indirdim. Şimdi ne yapıyoruz? Telefon ekranı aynen bıraktığımız gibi. Önceki senin linkini attığın global ve lazy flasheri gönderdim son eu rom dediğini de indirdim?

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Dostum indirdim. Şimdi ne yapıyoruz? Telefon ekranı aynen bıraktığımız gibi. Önceki senin linkini attığın global ve lazy flasheri gönderdim son eu rom dediğini de indirdim?
O iki dosyayı silin ihtiyaçımız yok en başından söyleseydiniz güncelleme desteği de istediğinizi hiç indirtmezdim onları :)

İndirdiğiniz EU romu .zip şeklinde telefon hafızasına atın ardından TWRP'da "Install" kısmına girin telefon hafızasına attığınız dosyayı seçin ve flashlayın en son reboot'a basın ve cihazın açılmasını bekleyin.

Oyla:
Üst Alt