Sohbet Mi8 migros 18.09.2018

Goldact

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
7
hayır global versiyon değil neden dersen bende cihazı migrostan aldım aynı made in india yazıyordu. Miflastan global rom atarken telefon brick oldu bilginiz olsun.
Bende mi flashla rom attim herhangi bir sıkınti yaşamadım.be km'de migrostan ve maden in India yazıyor

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Hayret benim tele ota dan kendi global versiyonu guncelledi demek ki cihazlar arasında fark var . Uzman üye olduğunuz için yüklemeden gerekli kontrolleri yaptığınızı varsayiyorum. Özetle bu konulara çok kafayı takiyorsaniz hiç maceraya gerek yok. 100 200 farka bakmadan mevcut forumun alışveriş sitesinden KVK garantili almakta fayda var. Ben ilk defa Xiaomi aldığım için forumdan sonradan haberim oldu yoksa maceraya girmezdim. Saygılar
Bu sıkıntıyı yaşadığım için iyice araştırdım yoksa bilgimiz bize kadar :) Benim cihaz otadan rus romunu çekti ondan sıkıntı yaşadım ayrıca bende bu konuyu daha önceden biliyor olsaydı üçe beşe bakmaz biraz fazla para verirdim global alırdım ama yapacak birşey yok umarım yakın zamanda sorunun çözümü bulunur.
Bende mi flashla rom attim herhangi bir sıkınti yaşamadım.be km'de migrostan ve maden in India yazıyor
Yeni versiyon miflash kullanıp ''clear all and lock'' tikini seçmiş olsaydınız şuanda sizinde cihazınız brick olmuştu sizinde dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Bu sıkıntıyı yaşadığım için iyice araştırdım yoksa bilgimiz bize kadar :) Benim cihaz otadan rus romunu çekti ondan sıkıntı yaşadım ayrıca bende bu konuyu daha önceden biliyor olsaydı üçe beşe bakmaz biraz fazla para verirdim global alırdım ama yapacak birşey yok umarım yakın zamanda sorunun çözümü bulunur.

Yeni versiyon miflash kullanıp ''clear all and lock'' tikini seçmiş olsaydınız şuanda sizinde cihazınız brick olmuştu sizinde dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
İnşaallah en kısa zamanda sorun çözülür.
Mi8 modelinde EDL ve ARB koruması varmış. Cihazda daha yeni sayılır. Geliştiricilerin bunları çözmesi zaman alır en iyisi bi müddet ya kurcalamamak yada direk Global versiyon almak.

Goldact

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
7

Bende bu yüzden eski versiyon kullandım tecrübeli arkadaşların tavsiyesi üzerine ayrıca sizinde tavsiyeniz için teşekkür ederim

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Satın huawei alın,hergün bir rezalet öğreniyorum

okeskinsoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Satın huawei alın,hergün bir rezalet öğreniyorum
Valla o noktaya geldim. Ben bunu iade etmek istesem edemiyor muyum? Bana global rom olarak satıldı migrosta. Ancak bildiğinşz rus romu var. İnanılmaz canım sıkkın..

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Reşat4848

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Reşat
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
1
Valla o noktaya geldim. Ben bunu iade etmek istesem edemiyor muyum? Bana global rom olarak satıldı migrosta. Ancak bildiğinşz rus romu var. İnanılmaz canım sıkkın..

Ben de migrostan aldım. Benimki de rus rom uymuş. Global rom a nasıl geçicez. Ben birşey anlamadım. miu 10 arkadaşın migrostan aldığı mi 6 ya geldi. Ama bana gelmedi.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Merhaba hocam ,
Tekrar kontrol ettim. Kutunun arkasında Made in India yazıyor. Rom ile alakali sorun çıkmaz herhalde en azından bl kilidi yok. Teli ilk açtıktan sonra Ota dan MIUI Global 9.6 kararlı 9.6.7.0 ( OEAMİFD ) yükledi bu global versiyon sanırım?
Telefon ayarlarinda ki yasal bilgiler telif hakları kisminda da Owner olarak Xiaomi Technology Co., Ltd. yazıyor. Bi sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun ,
Evet fiyat 3800Tl ben yukarıda yanlış yazmışım. Ama bana henüz wifi üzerinden MIUI 10 güncellemesi gelmedi. 1 2 gün daha bekleyeyim bakalım.
Hocam kutunun resimlerini çekip göndersen ekran resimleri falan atsan bizde görsek :)???

Arkadaşlar korkum sizlerin cihazında aşağıdaki şekilde uyarı gelmesi. Bu SS bir redmi note 5 kullanıcısından. Uyarı sürekli geliyor ancak gitmiyormuş...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi China cihazlara global rom yüklenmesi halinde bunu engelleyeceğini bildirmişti. Eğer cihazlarınız gerçekten Hindistan ise sorun yok, Hindistan zaten global. Ancak China cihazlar farklı nedenlerle ülkemize global gibi sokularak sizlere satılmış ise sıkıntı oldukça büyür... :(
Hocam benim beynimin yandığı konu şu ;hani xiaomi kullanıcılara özgürlük getirecekti,kullanıcılar kendilerini geliştirsinler istedikleri romu kullansınlar,bl kilidini açıp herşeyi keşfedip tadına varsınlar diye bi amaçları vardı şimdş nerden baksak adım başı bi kısıtlama bi yasak.anladıysam bembeyaz olayım

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Hocam kutunun resimlerini çekip göndersen ekran resimleri falan atsan bizde görsek :)???

Hocam benim beynimin yandığı konu şu ;hani xiaomi kullanıcılara özgürlük getirecekti,kullanıcılar kendilerini geliştirsinler istedikleri romu kullansınlar,bl kilidini açıp herşeyi keşfedip tadına varsınlar diye bi amaçları vardı şimdş nerden baksak adım başı bi kısıtlama bi yasak.anladıysam bembeyaz olayım

Atiyim hocam,
Benim sansim Migrostan almadan once teshirdeki urunu incelemem oldu yoksa banada kilitli yada rus romlu cikabilirdi. He teshirdeki global olup kapali kutudaki cin versiyonu olsa almazdim. Nitekim cihazima Otadan son guncelleme geldi. Yukarida arkadaslar al huawei , nasil satarim falan demis ama bu islemci bu ram bu ekran bu kamera vs bu fiyata gercekten flagship killer. Tek dikkat edilecek olay global mi degil mi okadar. İmei sorgulamada cikan yetkili satis degil olayinada takilmamak lazim en azindan belli bir tarih sonrasi satilanlara belki yaptirim uygularlar. Mevcut cihazlarin etkilenecegini dusunmuyorum o satislar yapildi bitti bir suru garanti anlasmalari var arada . Xiaomi globalesmek icin o hamleyi eski cihazlara yapmaz. Ama sikintisi su ben gidiyorum yetkili satis noktasi acip 5000 e cihaz satarken uyaniklar agresif pazarlama yapip ( ayni urunu daha dusuk fiyattan sattigim cin hindistan gibi pazarlardan alip kullaniyor bunun onune gecip tek satici olmaya calisiyor ) Aynisini samsung yapti imei degistirmeye izin verdi bu sayede Turkiyede milyonlarca cihaz satti markayi oturttu ama apple izin vermedi bunlar hep pazarlama taktigi.

Ekli dosyalar

• IMG_20180921_225111.jpg
    IMG_20180921_225111.jpg
    3,5 MB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_2018-09-21-22-25-52-730_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-21-22-25-52-730_com.android.settings.png
    153,8 KB · Görüntüleme: 53

okeskinsoy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Ben de migrostan aldım. Benimki de rus rom uymuş. Global rom a nasıl geçicez. Ben birşey anlamadım. miu 10 arkadaşın migrostan aldığı mi 6 ya geldi. Ama bana gelmedi.
Valla hayatımda hiç yapmadığım birşey. Telefon unlocked olduğu için sorun yaşamazsın da diyorlar, telefon komple gidebilir de..

Üst Alt