Sohbet Mi8 migros 18.09.2018

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam cihazınızı Xiaomi üretmiş. Yani orijinal o konuda sıkıntı yok. Sadece Xiaomi belirli modelleri China ve Global olmak üzere iki farklı şekilde üretiyor. Normalde bu cihazlar arasında kayda değer bir fark olmaz ve her ikisinin yazılımı birbirlerine yüklenebilir. Ancak Xiaomi yaptığı son düzenlemelerle Global olarak üretilen cihazlara China, China olarak üretilen cihazlara Global yazılım yüklenmesini yasakladı. Verdiğim ekran görüntüsü China olarak üretilmiş bir cihaza Global yazılım atıldığında alınmış. Umarım sizin cihazınız China değildir ve bu uyarıyı hiç almazsınız fakat her ne kadar kutu üzerinde hindistan yazılı olsa da mi.com sizin cihazınızın china olduğunu söylüyor. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Kendi adımıza bu tarz sıkıntılar yaşanmaması için Mi8'lerin global versiyonlarının satışa sunulmasını bekledik ve sitemiz üzerinden sadece Global cihazlar satışa sunduk. Pek çok arkadaşımız geç satışa sunulduğu için eleştirmişti ve kipa, migros vb. satış kanallarını örnek vermişlerdi. Özel olarak öncelikle cihazların imei sorgularının yapılmasını, global olduğu görüldükten sonra alınmasını tavsiye ediyorum...

Hsynhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
11
aynı sorun (sorun mu onuda bilmiyorum) bendeki 9.5.14 sürümü, bu sürümğn bir arkadaş banada rus sürümü olduğunu söyledi, ne kadar doğru bimiyorum, bu durumda biz güncelleme almayacakmıyız, ne olacak yani fark nedir,

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Eveeet... Xiaomi ve saçma prosedürleri!

Hsynhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
11
aynı durum bende de var, ne yapmamız gerekiyor

TryAgain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ben telefonu hepsiburada dan aldım rus romu yüklüydü global roma geçirdim. arkadasında made in india yazıyor ama verdiginiz sitede global degil diyor. sıkıntı olmaz heralde. boş bi muhabbet bence?

Hsynhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
11
Cihazda zaten global yazıyor, yinede global romu el ile mi yuklemeliyim. Ve nasıl yükleme yapılıyor

TryAgain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Cihazda zaten global yazıyor, yinede global romu el ile mi yuklemeliyim. Ve nasıl yükleme yapılıyor
Hocam telefon hakkında bölümünde OEAMIFH yazıyorsa global romdasın demektir eğer farklıysa rus romundasın demektir. rus daysan biraz araştır global rom atmak çok zor bişe degil

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Hocam telefon hakkında bölümünde OEAMIFH yazıyorsa global romdasın demektir eğer farklıysa rus romundasın demektir. rus daysan biraz araştır global rom atmak çok zor bişe degil
Merhaba,
Şimdi kendi resmi rom sitesinden kontrol ettim.
Global için Version: V9.6.7.0.OEAMIFD
Rus versiyonu icin: V9.5.14.0.OEARUFA
Birde developer olan var ama anladığım kadarıyla Hindistan menşeli telefonlar global versiyon sorun yok.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba,
Şimdi kendi resmi rom sitesinden kontrol ettim.
Global için Version: V9.6.7.0.OEAMIFD
Rus versiyonu icin: V9.5.14.0.OEARUFA
Birde developer olan var ama anladığım kadarıyla Hindistan menşeli telefonlar global versiyon sorun yok.
hayır global versiyon değil neden dersen bende cihazı migrostan aldım aynı made in india yazıyordu. Miflastan global rom atarken telefon brick oldu bilginiz olsun.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
hayır global versiyon değil neden dersen bende cihazı migrostan aldım aynı made in india yazıyordu. Miflastan global rom atarken telefon brick oldu bilginiz olsun.
Hayret benim tele ota dan kendi global versiyonu guncelledi demek ki cihazlar arasında fark var . Uzman üye olduğunuz için yüklemeden gerekli kontrolleri yaptığınızı varsayiyorum. Özetle bu konulara çok kafayı takiyorsaniz hiç maceraya gerek yok. 100 200 farka bakmadan mevcut forumun alışveriş sitesinden KVK garantili almakta fayda var. Ben ilk defa Xiaomi aldığım için forumdan sonradan haberim oldu yoksa maceraya girmezdim. Saygılar

Üst Alt