Haber Mi8 Global Rom Bu Sefer Yayınlandı

adembyr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1

lewizsthank1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 10T PRO
Meslek
Yazarkasa Teknisye
Konular
25
Bugun global romu yükledim fakat guncelleme almadim benim yukledim surum 9.5 di 9.6 cikmis sanirim ama guncelleme yok diyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bizede henüz 9.6 gelmedi 9.5 kullanıyoruz bekliyoruz bakalım :)

Hercules

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ümit
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Bl kilidi başvurusu yaptım bundan sonraki aşamaları anlata bilirmisiniz çok anlamıyorum yazılım işlerinden en basit yöntem nedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

gelmez hocam çin romdaysanız çin için güncellemeler alırsınız
Teşekkürler hocam

Kendiliğinden global rom gelmez. Bilgisayar üzerinden atmanız gerekiyor tek seferlik. Bunun içinde BL kilidi başvurusu yapman lazım 15 gün sonrada global romu yükleyebilirsin. Konu hakkında yardımcı olabilirim.

Eğer bahsettiğiniz şey güncelleme değilse, cihaza yüklü olan romu güncelleme merkezinden tekrar yüklüyor olabilirsiniz.

Bildiğim konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar

Hocam bl kilidi için başvuru yaptım süreyi zamanı nasıl takip edecm bide bundan sonraki aşamalar nasıl olacak en basit ve güvenilir yöntem nedir cevabınızi bekliyorum

Son düzenleme:

bychance

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi8
Konular
0
Hocam bl kilidi için başvuru yaptım süreyi zamanı nasıl takip edecm bide bundan sonraki aşamalar nasıl olacak en basit ve güvenilir yöntem nedir cevabınızi bekliyorum
Kilit açma başvurusu yaptığın yöntem ile kalan süreyi de görebilirsin.

oguzhankarslan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
deneyimli
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
0
telefon cin.romu yuklu hesap girdim telefona onceden kabul etmiyordu 15gun beklicem msj mi.gelecek anlamadim.ben.bu.ne.sacma.sapan bi istir cin telefon cine global.rom mu gelince.gelecek daha.onceki.telefonlarimla.diledogince.oynardim.root yukseltme room indirme yukseltme bundan bi.cacik.anlamadim.ben hadi diyorum kendi.kendine gelsin miu 10 2 ay oldu hala bisey yok telefon cince ingilizce suan telefonun.zevkini.alamadim ne zyazikki kilidi.actim.hesap.girdim bana.gelen.sifre ne ise yarayacak 360 saat bekleyin dediler falan sunu bi.aydinlatin arkadaslar bu. nasil olacak bastan.sona bi.anlatin zahmet olasa bi yardim edin..siimdiden.tesekkurler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
telefon cin.romu yuklu hesap girdim telefona onceden kabul etmiyordu 15gun beklicem msj mi.gelecek anlamadim.ben.bu.ne.sacma.sapan bi istir cin telefon cine global.rom mu gelince.gelecek daha.onceki.telefonlarimla.diledogince.oynardim.root yukseltme room indirme yukseltme bundan bi.cacik.anlamadim.ben hadi diyorum kendi.kendine gelsin miu 10 2 ay oldu hala bisey yok telefon cince ingilizce suan telefonun.zevkini.alamadim ne zyazikki kilidi.actim.hesap.girdim bana.gelen.sifre ne ise yarayacak 360 saat bekleyin dediler falan sunu bi.aydinlatin arkadaslar bu. nasil olacak bastan.sona bi.anlatin zahmet olasa bi yardim edin..siimdiden.tesekkurler
Yazdıklarınızı anlayabilirsek yadımcı olmaya çalışacağız aslında... Ama ne yalan söyleyeyim yazdıklarınızı çözmek için 3 defa okudum. Sorununuzu çözmek için soru soracağım ve aynı şekilde cevap vereceksiniz. Yine 3-4 defa okumak zorunda kalacağım... Korkuyorum yani.

İmla kurallarına uyarak ve güzel dilimizi katletmeden sıkıntınızı yazarsanız yardım etme cesareti gösteren bir arkadaşımız çıkabilir belki :)

ulashoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
3
Yüz tanıma yok. Ben yükledim kısaca anlatayım
adresinde yer alan aracı bilgisayarıma indirip kurdum
sonrasında telefonumu fastboot modda yani ses kısma ve güç düğmeleriyle açtım(tabi bunun için önce kapatmam lazımangel~~) sonrasında kabloyu taktım ve klasörde yer alan driver kurulum dosyasını çalıştırdım. driver başarıyla kurulduktan sonra indirdiğim aracı açarak unlock düğmesine bastım 2 defa eminmisin silinecek içindekiler dedi bende eminim sil gitsin dedim. sonrasında telefon unlock olarak açıldı. telefonu mi accounttan geri yükle seçerek yükledim ama baktım uygulama filan yüklüyor kapattım. sonra
adresinde yer alan talimatları izledim önce dosyayı ( ) indirdim sonra 7zip ile ikikere açtım images klasörünün olduğu klasörün yolunu kopyalayarak daha önce indirip kurduğum flash tool ( ) programını açıp buradaki adres satırına yapıştırdım ve telefonumu fastboot modundayken usb ile bilgisayara bağladım. sonrasında refresh dediğimde cihazımı gördü ve flash butonu ile yüklemeyi yaptım. açtım birde ne göreyim miui bu cihaza uygun değil yazıyor soğuk terler döktüm ama ingilizce forumda gördüğüm bir şeyi denedim. oda tekrar unlock yapma idi. tekrar unlock uygulamasını açıp üye adımla giriş filan yaptıktan sonra tekrar unlock yaptım ve cihazım global romla açıldı. ben belkide biraz şansa yaptım. umarım sizde yaparsınız. ama benim yaptıklarım bağlayıcı değildir yani cihazınız brick filan olursa beni sorumlu tutmayın bende sorumluluk kabul etmem. zira bende bu riski göz önüne alarak yaptım. umarım başarılı olursunuz. saygılar...

Bu arada kilit için süre beklemeye gerek yok diye düşünüyorum kesin bilgi olmamakla beraber sitesinde( ) şöyle yazıyor

The process is simplified and the permission is granted automatically. You don't have to fill in any application form or wait for the SMS anymore.
türkçesi
Süreç basitleştirilir ve izin otomatik olarak verilir. Herhangi bir başvuru formunu doldurmanız veya artık SMS'i beklemeniz gerekmez.

Tek yapmanız gereken adresinden aracı indirip kurmak ve sonrasında unlock düğmesine basıp mi hesabınızın bilgilerini girmek...

unutmayınki unlock yaparken bilgileriniz gidecektir. telefonunuzu yedeklemeden yapmayın....

Son düzenleme:

ulashoca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
3
Yüz tanıma ve duvar kağıdı döngüsü içinde bölgeyi Hindistan yapıp telefonu resetleyince iki ayarda açılıyor ve sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz bu özellikleri.
Bu bilgi için teşekkürler. Fakat resetlemeye gerek yok sadecce ayarlar ek ayarlar bölge kısmından bölgeyi hindistan yapmak yeterli oluyor. Yüz tanımayı böyle çözdük fakat adımsayar otomatik gelmedi buna çözüm bulan varsa paylaşsın lütfen...

ingilizce forumunda sadece çin romunda olduğu yazıyor zannederim diğer dillere çevirmekte sorun yaşamışlar. Bizim Türkçeleştirme ekibimizde sanırım telefonun Katkıda Bulunanlar bölümünde yayınlanan
Emre KİLCİLER
İhsan HALICI
Hakan GÜVEN
Hasan ÖZKAN
isimli arkadaşlar diye düşünüyorum. Bu arkadaşların step counter yada adım sayar ile ilgili bildikleri bir şey varsa paylaşmalarını rica ediyor ve tüm çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Bölgeyi Hindistan ya da Hong Kong yapınca geliyor. Ancak tekrar Türkiye yaparsanız gidiyor, bizde öyle oldu en azından.

Üst Alt