Rehber Mi8 Bootloader kilidi nasıl açılır? (Mi8 Unlock Başvuru İşlemi)

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
Mi 8 BL kilidini bu akşam kaldıracağım. Kilit kalkınca cihaz çin romu ile mi açılacak yoksa otomatik global rom ile mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Mevcut ROM ne ise onunla açılacak tabii ki...

kutlubaylan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kutlu
Cihazım
mi 8
Konular
3
bl sürem doldugunda china rom dan global roma geçmek için; global rom u direk telefon dowloaded_rom klasörüne atıp , telden yuklemem yeterlimidir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

15 gün sonrasında yapacağım işlemi pek anlayamadım. pc ye gerek duyacakmıyım?

Son düzenleme:

gulistan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim güli
Cihazım
mi 8
Konular
1
You are now a developer yerine no need, you are already a developer yazıyor.Benim telefona niye izin vermiyor anlayamadım.

bir de bende ortadaki yazı cıkıyor o ne demek oluyor. en alttaki ekran görüntülerinden.

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Bu yöntem redmi note 5 pro içinde geçerli mi ?

kemalwebnet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kemal
Cihazım
Mi4c
Konular
2
bl sürem doldugunda china rom dan global roma geçmek için; global rom u direk telefon dowloaded_rom klasörüne atıp , telden yuklemem yeterlimidir?

15 gün sonrasında yapacağım işlemi pek anlayamadım. pc ye gerek duyacakmıyım?
Bilgisayara global rom indireceksiniz, mi flash ile fastboot modunda yükleyeceksiniz.

kivacnozcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kıvanç
Cihazım
Mi8
Konular
0
Elinize sağlık ben bu işlemleri yapıp 360 saat yazısını görünce bilgisayarımı değiştirmek durumunda kaldım. Unlock tool fastboot ekranında usbyi bağladığım an fastboot ekranından çıkıyor. Unlock tool ile driverleri kontrol et dediğim zaman yine anlık bir bağlanıp kopma oluyor driverleri yüklediğini söylüyor. Ancak telefonu fastboot modunda tekrar bağladığım an aynı şekilde telefonun ekranı kararıyor ve sol üstte press any key to shutdown yazıyor.
Telefona factory reset yapip tekrar Tüm adımları uyguladım ancak aynı sorunu yaşıyorum.
Unlock tool Açık değilken fastboot ekranında telefonu bağlayinca o anlık kopma olmuyor ama fastbootta işlem yapmayınca yine 10 20 saniyede falan kendi kendine fastboottan çıkıyor.

Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? Global rom çıkmadan bu işlemleri halletmek istiyorum. Telefon şu haliyle beni hayattan soğutuyor :)

Merhaba,Aynı sorunu iki gündür deniyorum. Bende çözüm bulamadım. Çözebildiniz mi?

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Merhaba,Aynı sorunu iki gündür deniyorum. Bende çözüm bulamadım. Çözebildiniz mi?
O sorunun çözümü yok . Xiaomi debugging yapabilen bir yazılıma sahip değil . O sebeple şu oldu bağlantı koptu da denmiyor. Başka pc ile yaptim oldu. Siz de imkan varsa başka pc ile deneyin

kutlubaylan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kutlu
Cihazım
mi 8
Konular
3
arkadaşlar acil!! unlock denemesi yaptım ne kadar kaldıgını görmek için unlocked succesfully dedi. telefon tekrar başladı unlocked yazarak. ama ekrana açık kilid işaretiyle birlikte çincebir yazı geldi. iki secenegi var biri wifi yazıyor diğerindede tıklayınca id ve telefon numaram yazan bir şifre gibi birsey istiyor yazıyorum kabul etmiyor

aktivasyon tarzı bir ekrana çıkıyor numara benim ama hesap nosunun sonu farklı benım değil yani

Son düzenleme:

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
arkadaşlar acil!! unlock denemesi yaptım ne kadar kaldıgını görmek için unlocked succesfully dedi. telefon tekrar başladı unlocked yazarak. ama ekrana açık kilid işaretiyle birlikte çincebir yazı geldi. iki secenegi var biri wifi yazıyor diğerindede tıklayınca id ve telefon numaram yazan bir şifre gibi birsey istiyor yazıyorum kabul etmiyor

aktivasyon tarzı bir ekrana çıkıyor numara benim ama hesap nosunun sonu farklı benım değil yani

Telefonu nereden aldınız? Sizden önce başka bir hesapla başvuru yapılmış gibi görünüyor... Unlock işlemini nasıl yaptınız? Unlock tool'un da o hesabı istemesi lazımdı, garip bir durum...

Üst Alt