Yardım MI6 rom değiştirememe

koraygundogdu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KORAY
Cihazım
note pro
Konular
9
Merhaba dostlar uzun yıllardır severek miui kullanıyorum. şu an mi6 kullanmaktayım ama ilginç bir durum yaşıyorum. miflash ile global rom kurdum cihaza ardından 3.1.1.1 twrp kurdum fakat ne hikmetse twrp üzerinden eudaki romlara geçiş yapmak istediğimde romu kuruyorum mi logosu ve altta ... şeklinde devam ediyor. bunun sebebi nedir? bir türlü kurulum ekranına varamadım yani rom kurmayı biliyorum hep denediğim bir yoldu bu fakat çok kafam karıştı =) bi anlam veremedim konu açmayı uygun gördüm.

itamturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım
Cihazım
LG
Konular
0
aynı sorunu bende yaşıyorum 15-20 dk bekledim fazlasını beklemedi.

Telefon rom yükleme işini mi yapıyor yoksa kilitlrndiği için mi bekliyor bilemiyorum

Bu sorunu çözebildiniz mi konu sahibi arkadaşım

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

linkteki twrp yi deneyiniz.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Sorununuz su. Cihazin hafizasini Twrp üzerinden, format data diyerek komple formatlayininiz. Sonrasinda cihazi twrp uzerinden yeniden baslatip, pcden rom dosyasıni cihaza atip, rom kuruluma baslayin. Sorunsuz acilacaktir cihaziniz.

15-20 dk dan fazla beklemedim rom kurulumlarinda, Xiaomi Eu, Epic Rom, Miui Pro rom dahil.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Sorununuz su. Cihazin hafizasini Twrp üzerinden, format data diyerek komple formatlayininiz. Sonrasinda cihazi twrp uzerinden yeniden baslatip, pcden rom dosyasıni cihaza atip, rom kuruluma baslayin. Sorunsuz acilacaktir cihaziniz.

15-20 dk dan fazla beklemedim rom kurulumlarinda, Xiaomi Eu, Epic Rom, Miui Pro rom dahil.

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Ekleme: Twrp üzerinden yeniden baslatinca, Twrpde acacaksiniz cihazi yanlis anlasilma olmasim. Reboot kisminda Recovery secilecek yani.

Twrp de ayarlardan MTK Enabled olunca, Twrpdeyken Pc uzerinden cihaz hafızasına erisebileceksiniz.

Oyla:

itamturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım
Cihazım
LG
Konular
0
bahsedilen TWRP yi yükledm format data yaptım değişen bir şey olmadı sadece global stabil romu zip olarak yükleyebiliyorum başka hiç bir rom yüklenmiyor zip olarak

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Yüklenmiyor konusunu biraz daha açar mısınız? Eğer dedigim şekilde yaptiysaniz bir yerde hata yapıyor olmalısınız.

Bu arada Sagit Twrp kullaniyorum ben, Sagit Twrp nin ilk yayinlanan versiyonu nu deneyin isterseniz.(tarihi 19 Mayıs olmasi lazim)

Oyla:

itamturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adım
Cihazım
LG
Konular
0
Adımlar şu şekilde

*Telefonu TWRP ile açtım
*Format Data yaptım
*Tekrardan Reboot Recovery ile TWRP yi açtım
*Kablo ile bilgisayardan custom rom telefona aktardım
*instal işlemi yaptım
*Telefon açılıyor ama Mi logosunda, EpicRom logosunda, iuiPro logosunda takılıp öylece kalıyor

en sonunda Global Stabil 8.2 romu kuruyorum zip ile onda sorun çıkarmıyor

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Adımlar şu şekilde

*Telefonu TWRP ile açtım
*Format Data yaptım
*Tekrardan Reboot Recovery ile TWRP yi açtım
*Kablo ile bilgisayardan custom rom telefona aktardım
*instal işlemi yaptım
*Telefon açılıyor ama Mi logosunda, EpicRom logosunda, iuiPro logosunda takılıp öylece kalıyor

en sonunda Global Stabil 8.2 romu kuruyorum zip ile onda sorun çıkarmıyor

Sagit Twrp ile denediniz mi? Önce 19 Mayıs yüklenme tarihli Sagit Twrp'yi deneyin (Benim ilk kullandığım), sonrasında yine sorun yaşarsanız Haziran'da güncellenen Sagit Twrp'yi deneyin. Format Data kısmında hata olabilir gibi geliyor aklıma ama, wipe kısmından tüm seçenekleri seçerek Wipe lamayı denediniz mi? En son çare Fastboot komutu verilen CMD ekranında, format data komutu da vermek. En kötü ihtimal bu şekilde olabileceğini düşünüyorum, fakat bu anda Twrp üzerinde olmadığınız için başka sorunlara gebe olabilir. Eğer tecrübeniz varsa, Fastboot modunda da hafızayı formatlamayı deneyin.

Format Data yapılmasının amacı hafıza üzerinden şifrelemeyi kaldırmak. Muhtemelen kullandığınız Twrp ile alakalı, cihaz üzerinden şifreleme kalkmıyor diye düşünüyorum; Global Rom'da sorun çıkarmamasının ana sebebi de o gibi geliyor.

Oyla:
Üst Alt