Yardım mi6 cihazıma mıuı 10.2.1 yükledim şarj yarım gün gidiyor lütfen yardım

MUSTAFA KAYMAK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi6
Konular
1
mi6 cihazıma 2 gün önce mıuı global 10.2.1.0 güncellemesi geldi ve bende güncelledim lakin şarj 2 gün giderken güncellemeden sonra yarım günde bitiyor ne yapmam gerekiyor bu konuda

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Forum kuralları gereği konu başlığı ve konu içeriğinin tamamı büyük harflerle yazılamaz. Lütfen konu içeriğinizi düzenleyiniz. Aksi takdirde mesajınız silinecektir. İyi forumlar

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ek olarak:
Yeni güncelleme ile aynı durumdan muzdarip olan arkadaşlar var. Çözüm noktasında Mevcut konulara göz atmanız daha sağlıklı olacaktır.

Oyla:

MUSTAFA KAYMAK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi6
Konular
1
Ek olarak:
Yeni güncelleme ile aynı durumdan muzdarip olan arkadaşlar var. Çözüm noktasında Mevcut konulara göz atmanız daha sağlıklı olacaktır.
Ek olarak:
pardon ben bulamadım mevcut konuyla alakalı nereden bakılıyor kusura bakmayın yeni üye oldum siteye

Oyla:

garegarega

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
pardon ben bulamadım mevcut konuyla alakalı nereden bakılıyor kusura bakmayın yeni üye oldum siteye
Hocam aynı sorun bende de var günde 2-3 defa şarj ediyorum eski sürümde 1-2 gün götürüyordu şarj custom rom atmaktan başka çaremiz yok xda dan lineage os ve pixel experience rom buldum 2 sinden birini yüklicem bende birazdan.

Oyla:

MUSTAFA KAYMAK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi6
Konular
1
Hocam aynı sorun bende de var günde 2-3 defa şarj ediyorum eski sürümde 1-2 gün götürüyordu şarj custom rom atmaktan başka çaremiz yok xda dan lineage os ve pixel experience rom buldum 2 sinden birini yüklicem bende birazdan.
çokk teşekkür ederim arkadaşım banada indirme link atarmısın ben fazla bu konularda bilgi sahibi değilim

Oyla:

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Benim MI6'da 10.1 ile 10.2 arasında pilde hiç bir fark yok.. Önce fabrika ayarlarına alıp deneyin.. Global stabil Lock bl rootsuz

Oyla:

MUSTAFA KAYMAK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi6
Konular
1
Benim MI6'da 10.1 ile 10.2 arasında pilde hiç bir fark yok.. Önce fabrika ayarlarına alıp deneyin.. Global stabil Lock bl rootsuz
fabrika ayarlarına geri döndüm bu şekilde mi deneyeceğim şarz süresini inşallah düzelir bu güncelleme yüzünden mağduriyet yaşadık fazlada bu konularda bilgi sahibi değilim ilgi ve alakanız için tşk ederim

Oyla:

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
fabrika ayarlarına geri döndüm bu şekilde mi deneyeceğim şarz süresini inşallah düzelir bu güncelleme yüzünden mağduriyet yaşadık fazlada bu konularda bilgi sahibi değilim ilgi ve alakanız için tşk ederim
Ben fabrika ayarlarına bile almadım, pil 10.1 ile aynı.. Ama sizin gibi ciddi pil sarfiyatı varsa önce fabrika ayarlarına almayı denemek lazım.. 1 hafta kullanın, yine sorun devam ederse pil şarjda iken telefonu kullanma olayını sık yaptığınızdan pil ömrü azalmış demektir. Hayır benim anlamadığım hemen "tek çare custom rom" denmesi.. önce önbellekler temizlenir olmadı fabrika ayarlarına alınır olmadı custom denenir.. önbellekler temizlemesi ayrıntılı iş olduğu için size fabrika ayarları tavsiye ettim.. Yani araba bozulunca hemen motoru mu değiştiriyor bazıları anlamadım.. Custom rom yükleme bl kilidi açma bunlar garantiden çıkarır (ha doğru düzgün garanti yok o başka) Ayrıca custom romlarında bir sürü hatası var, banka uygulamalarında sıkıntı var vs vb.. Ayrıca bazıları ücretli.. İnsanları hemen custom rom atın diyerek yanlış yönlendirmeyelim.. Ayrıca pil tasarrufu için arka planda çalışan ama kullanmadığımız bazı uygulamaları dondurma şansımız da var..

Oyla:

MUSTAFA KAYMAK

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi6
Konular
1
Ben fabrika ayarlarına bile almadım, pil 10.1 ile aynı.. Ama sizin gibi ciddi pil sarfiyatı varsa önce fabrika ayarlarına almayı denemek lazım.. 1 hafta kullanın, yine sorun devam ederse pil şarjda iken telefonu kullanma olayını sık yaptığınızdan pil ömrü azalmış demektir. Hayır benim anlamadığım hemen "tek çare custom rom" denmesi.. önce önbellekler temizlenir olmadı fabrika ayarlarına alınır olmadı custom denenir.. önbellekler temizlemesi ayrıntılı iş olduğu için size fabrika ayarları tavsiye ettim.. Yani araba bozulunca hemen motoru mu değiştiriyor bazıları anlamadım.. Custom rom yükleme bl kilidi açma bunlar garantiden çıkarır (ha doğru düzgün garanti yok o başka) Ayrıca custom romlarında bir sürü hatası var, banka uygulamalarında sıkıntı var vs vb.. Ayrıca bazıları ücretli.. İnsanları hemen custom rom atın diyerek yanlış yönlendirmeyelim.. Ayrıca pil tasarrufu için arka planda çalışan ama kullanmadığımız bazı uygulamaları dondurma şansımız da var..
verdiğiniz bilgi için çok tşk ederim zaten ben telefonu elime sık alan biri değilim şarj %19 düşmeden takmıyorum %100 olmadan da sökmüyorum/üç beş program dışında programda yüklemiyorum telefonuma ilk başta dediğim custom tarzı konularıda bilmiyorum zaten//mıuı global 10.2.1.0 güncellmesi geldi yapmaz olaydım bir anda 2 gün çok rahat gidiyordu şarjzım bi anda yarım gün bile gitmemeye başladı.her neyse verdiğiniz bilgi için çook tşk ederim çok sağolun inş düzelir artık

Oyla:
Üst Alt