Haber Mi6 Android 9 testi başladı.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Bir çok kullanıcı bana katılacaktır demişsiniz ama maalesef ben size katılmıyorum. Android Pie gelince ne olacak? Cihaz başka bir boyuta mı geçecek? Beklentileri bu kadar yüksek tutmanın hiç bir manası yok. Miui 10 güncellemesi ile Android 9 özelliklerinin tamamına kavuştuk zaten. O dediğiniz kamera arayüz ve çekim kalitesi, yüz tanıma, cihazın üst düzey performansı vs. vs.. Bütün bunlar Eu stabil ve beta rom larda zaten var.
Galiba beklentileri yüksek tutmanın getirdiği heyecanı yaşamak bir çoğumuza iyi geliyor gelmesine de, o beklentiler hayaller ile çelişince hayalkırıklığı da büyük oluyor.
Bütün mi 6 kullanıcılarına tavsiyem beklentilerinizi makul seviyede tutmanızdır. Android Pie gelecek gelmesine de inanın siz geldiğini bile farketmeyeceksiniz.
Bende size katilmiyorum. pie ile birlikte treble tabanina gececeksiniz daha ne istiyorsunuz? Bundan buyuk beklenti mi olur

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben her iki görüşede katılıyorum.Güncelleme Android 9 tabanına MIUI 10 arayüzünü giydireceği için görsel olarak herhangi birşey katmayacak.Diğer tarafta ise Android 9 için kaynak kodları yayınlandığında AOSP tabanlı romlara daha kolay adapte sağlayacak.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Evet beklentileri çok yüksek tutmamak lazım sadece yeni özellikler bekleniyorsa. Ancak insanlar yeni android sürümlerini sadece yeni özellikler diye düşünüyor ki yanlış bir düşünce. Android sürümleri arasında özelliklerden başka daha birçok fark var. Ayrıca uygulama desteklerini de düşünmek lazım. Örneğin android 6 2016'da çıktı ve sadece 3 sene sonra yani bugün android 7 altını desteklemeyen birçok uygulama var. Birçok kullanıcı için de bir telefonun kullanım zamanı 3 4 yılı bulabiliyor.
Mi6 özelinde xiaomi'nin de dediği gibi pie'deki birçok özellik halihazırda Miui 10 ile gelmiş durumda o yüzden pie ile yeni yeni özellikler bekleyenler açısından hayal kırıklığı olacaktır.

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Bir çok kullanıcı bana katılacaktır demişsiniz ama maalesef ben size katılmıyorum. Android Pie gelince ne olacak? Cihaz başka bir boyuta mı geçecek? Beklentileri bu kadar yüksek tutmanın hiç bir manası yok. Miui 10 güncellemesi ile Android 9 özelliklerinin tamamına kavuştuk zaten. O dediğiniz kamera arayüz ve çekim kalitesi, yüz tanıma, cihazın üst düzey performansı vs. vs.. Bütün bunlar Eu stabil ve beta rom larda zaten var.
Galiba beklentileri yüksek tutmanın getirdiği heyecanı yaşamak bir çoğumuza iyi geliyor gelmesine de, o beklentiler hayaller ile çelişince hayalkırıklığı da büyük oluyor.
Bütün mi 6 kullanıcılarına tavsiyem beklentilerinizi makul seviyede tutmanızdır. Android Pie gelecek gelmesine de inanın siz geldiğini bile farketmeyeceksiniz.
Bana katılmadığınızı söylemişsiniz ama nerdeyse aynı şeyi söylemişsiniz. Bende beklentiyi çok yüksek tutmamak gerektiğini söylemiştim. Sonuçta herkesin beklentisi farklı. Zaten hayal bile etsek gerçeği hepimiz biliyoruz ki elimizdeki telefon başka boyuta geçmeyecek. Ama şunu da eklemeliyim ki ben telefonumu çok seviyorum. Pil ve kullanım performansı iyi olduğu sürece değiştirmeyi düşünmüyorum. Diğer herşey benim için ikincil ve önemsiz.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Ben her iki görüşede katılıyorum.Güncelleme Android 9 tabanına MIUI 10 arayüzünü giydireceği için görsel olarak herhangi birşey katmayacak.Diğer tarafta ise Android 9 için kaynak kodları yayınlandığında AOSP tabanlı romlara daha kolay adapte sağlayacak.
Muhakkak öyledir hocam. Yalnız Android Pie gelmesini heyecanla bekleyen ve sözünü ettiğim beklentisi yüksek kullanıcıların büyük bölümü cihazlarında stock rom yüklü olanlar.
Bu da ayrı bir ironi...

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
15 sene sonra belki bataryasiz
cepler çıkar yada 75 mgpixel kamerali cepler,

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bende size katilmiyorum. pie ile birlikte treble tabanina gececeksiniz daha ne istiyorsunuz? Bundan buyuk beklenti mi olur

Normalde Oreo ile Treble tabanı gelmiş olması lazım, Treble check ile Bi kontrol edebilirmisiniz lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Normalde Oreo ile Treble tabanı gelmiş olması lazım, Treble check ile Bi kontrol edebilirmisiniz lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Mi6 oreo da treble desteği yok hocam.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt