Haber Mi6 Android 9 testi başladı.

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Bende size katilmiyorum. pie ile birlikte treble tabanina gececeksiniz daha ne istiyorsunuz? Bundan buyuk beklenti mi olur

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam treble ve gsi desteği mi6 için eklenebilir hale geleli baya oluyor, malesef Xiaomi o zamanın amiral gemisi olan mi6'ya bu desteği android 8.0 sürümüyle vermemek gibi bir ayıba imza atmış oldu.
Pie güncellemesi ile birlikte mi6 için treble desteğinin verileceğinin garantisi var mı bilmiyorum.
Çünkü bu sisteme geçersek, Xiaomi tarafında mi6'ya android 10 güncellemesini vermemeleri için bir sebep kalmaz.

Konu ile ilgili linkler aşağıdadır.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mi6 oreo da treble desteği yok hocam.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
O zaman İnşallah Sayın serkan_esk hocamızın da dediği gibi Android 9 ile, Xiaomi , Mi6 nın software inin çalışma biçiminde önemli bir re-architecture gerçekleştirir...

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Mi 9 alın öyle ise.
Kardeşim senin derdin ne? Herkesin bi beklentisi var sonuçta ve beğenmesende saygı duymak zorundayız. Öbür türlü herkes son çıkan iphone alsın sorun çözülür.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Kardeşim senin derdin ne? Herkesin bi beklentisi var sonuçta ve beğenmesende saygı duymak zorundayız. Öbür türlü herkes son çıkan iphone alsın sorun çözülür.

Bir derdim yok hamdolsun. Camera 2api desteği olduğu için Rootsuz Google kamera çalışan bir cihaz önerdim.
Beni de seviyesizliğinize ortak etmeyin lütfen.

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Bir derdim yok hamdolsun. Camera 2api desteği olduğu için Rootsuz Google kamera çalışan bir cihaz önerdim.
Beni de seviyesizliğinize ortak etmeyin lütfen.
Seviyesiz cevabınıza cevabım gayet seviyeliydi. Zira zaten alabilecek olsa insanlar size de bana da sormazlar. Sizede tavsiyem burada vakit kaybetmeyin burda harcanıyorsunuz.

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Normalde Oreo ile Treble tabanı gelmiş olması lazım, Treble check ile Bi kontrol edebilirmisiniz lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Hocam daha onceden bu kontrolu yapmistim maalesef oreoda treble destegi yok. Benim pie gelecegine en cok sevindigim nokta da bu zaten. Eger google bu isi basarabilirse mi6larimiz bu donanimla daha cok android guncellemesi gorur gibime geliyor

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Seviyesiz cevabınıza cevabım gayet seviyeliydi. Zira zaten alabilecek olsa insanlar size de bana da sormazlar. Sizede tavsiyem burada vakit kaybetmeyin burda harcanıyorsunuz.

Bir başkasına yaptığım yorum sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamamış olsam da düşünceli ve nezih tavsiyenizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.
Selametle..

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Hocam treble ve gsi desteği mi6 için eklenebilir hale geleli baya oluyor, malesef Xiaomi o zamanın amiral gemisi olan mi6'ya bu desteği android 8.0 sürümüyle vermemek gibi bir ayıba imza atmış oldu.
Pie güncellemesi ile birlikte mi6 için treble desteğinin verileceğinin garantisi var mı bilmiyorum.
Çünkü bu sisteme geçersek, Xiaomi tarafında mi6'ya android 10 güncellemesini vermemeleri için bir sebep kalmaz.

Konu ile ilgili linkler aşağıdadır.

Kesinlikle haklisin hocam. Ben pie ile treble destegi vermez diye dusunmuyorum zira treble destegini pie dan cikararak vermek oreoyu pie diye vermekten farksiz. Tek sıkıntımız donanimsal olarak sadece A olmamiz. A ve B olarak bu destegi almis olsaydik bu saatten sonra android guncelleme sorunumuz kalmazdi

abrahamaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Lenovo P1
Konular
4
Bir başkasına yaptığım yorum sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamamış olsam da düşünceli ve nezih tavsiyenizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.
Selametle..
Kimseyi kırmak yada refüze etmek hoş değil o yüzden tepki gösterdim. Bunu yaparken de sizi kırmak yada refüze etme niyetim yoktu. Uzatmak istemiyorum.

Üst Alt