Yardım Mi5S Parmak İzi Sorunu

mehmetgollu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 5
Konular
4
İyi akşamlar Mi5S 4/128 telefonum var parmak izi ile ilgili bir problemim oluştu. Telefona parmak izi eklemek istediğim zaman algılamıyor, 3 4 defa yaptığım zaman bir müddet bekleyip (10 -15 saniye kadar) 3 4 defa titreşime kendisi geçiyor, zar zor parmak izi ekledikten sonra ise tuş kilidini kapattığımda kendi kendine açılıyor ayrıca kilit ekranını açmak istediğimde tek parmağımı tanıttığım halde 10 parmağımın 10'uyla da parmak izi kilidini açabiliyorum nasıl bir problemle karşı karşıya olduğumu bilmiyorum. Ne yapabilirim.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Yaşadığım sorunu ve bulduğum çözümü yazıyorum denemek isteyen arkadaşlar için. Miflash ile global beta,global stabil,miuipro,epic ve multirom bunların tamamını denedim ve parmak izi eklemek istediğimde parmak izini okumuyor veya çok geç algılıyordu.Çözüm olarak: romu yükledim ve kurulum ekranında parmak izi eklemeyi atladım.Cihazı rootlayıp ''Es dosya yöneticisi'' ile persist klasörünü sildim telefonu kapatıp açtım ve bunu birkaç kez yaptım.Sona parmak izi ekledim ve tekrar persist klasörünü sildim ve tekrar parmak izi ekledim.Parmak izini eklerken çok fazla bastırmadım.Şu ana kadar okumamazlık yapmadı.

Oyla:

mehmetgollu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 5
Konular
4
Yaşadığım sorunu ve bulduğum çözümü yazıyorum denemek isteyen arkadaşlar için. Miflash ile global beta,global stabil,miuipro,epic ve multirom bunların tamamını denedim ve parmak izi eklemek istediğimde parmak izini okumuyor veya çok geç algılıyordu.Çözüm olarak: romu yükledim ve kurulum ekranında parmak izi eklemeyi atladım.Cihazı rootlayıp ''Es dosya yöneticisi'' ile persist klasörünü sildim telefonu kapatıp açtım ve bunu birkaç kez yaptım.Sona parmak izi ekledim ve tekrar persist klasörünü sildim ve tekrar parmak izi ekledim.Parmak izini eklerken çok fazla bastırmadım.Şu ana kadar okumamazlık yapmadı.
peki telefon rootlu mu duruyor yoksa tekrar flash ile orjinal romu kurdunuz mu açıkçsı telefonumun rootlu olmasını istemiyorum güvenlik açığından dolayı.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
peki telefon rootlu mu duruyor yoksa tekrar flash ile orjinal romu kurdunuz mu açıkçsı telefonumun rootlu olmasını istemiyorum güvenlik açığından dolayı.
Bu işlemleri yaptıktan sonra rootu kaldırabilirsiniz. Root kaldırmak için yeni rom yüklemenize gerek yok. Supersu menüsünden root kaldırma seçeneği ile rootu kaldırabilirsiniz.

Oyla:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Arkadaşlar şu anda parmak izi sorununu çözdüm. Denemediğim rom kalmadı en sonunda epic rom 7.12.21 sürümünü yükledim ve şu anda hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum. Yükleme işleminden sonra twrp'den çıkmadan persist klasörünü sildim. Daha sonra kurulum ekranında parmak izi tanımlamadan kurulumu tamamladım. Kurulum bitince parmak izini sorunsuz bir biçimde tanıttım. Şu anda gayet akıcı şekilde çalışıyor.

Oyla:

aloaloaloalo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
2
Arkadaşlar şu anda parmak izi sorununu çözdüm. Denemediğim rom kalmadı en sonunda epic rom 7.12.21 sürümünü yükledim ve şu anda hiçbir sıkıntı olmadan kullanabiliyorum. Yükleme işleminden sonra twrp'den çıkmadan persist klasörünü sildim. Daha sonra kurulum ekranında parmak izi tanımlamadan kurulumu tamamladım. Kurulum bitince parmak izini sorunsuz bir biçimde tanıttım. Şu anda gayet akıcı şekilde çalışıyor.
twrp den nasıl sildiniz persist klasörünü ?

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Oyla:

aloaloaloalo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
2
Terp içerisinde dosya yöneticisi ile system içerisinden persist klasörünü bulup onaylamaniz lazım

MI 5s Miui10 8.7.12 Global
ben direk / kısmından /persist kısmına gidip sildim sonrada mi flashla temiz kurulum yaptım ancak bir düzelme olmadı parmak izi eklemeye çalışırken hiç okumuyor yanlış yeri mi sildim ?

Oyla:

kenandkaya

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan
Cihazım
Samsung 9500
Konular
2
sorunum çözüldü teşekkür ederim

Oyla:

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Terp içerisinde dosya yöneticisi ile system içerisinden persist klasörünü bulup onaylamaniz lazım

MI 5s Miui10 8.7.12 Global
Merhaba twrp üzerinden dosya yöneticisine girdim. System klasörüne girdiğimde persist diye bir klasör bulamadım. Sadece bin ve usr diye iki klasör var onların da içinde yok. Yardımcı olabilir misiniz?
Edit: Bağla kısmından her şeyi seçince başka bir sürü klasör daha açıldı ama persist hala yok.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt