Yardım Mi5s lg panel ghost sorunsalı?

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
S. A arkadaslar bugun netten mi5s siparis ettim. Sonra satıcı ekranin lg panel olduğunu soyledi. Ghost sorununa mi5s de raslamadigini soyledi satis adetine baktim 163 kisi yorum yapmis herhangi olumsuz bir yorum yoktu . Mi5 te yasayan arkadaslar olmuş. Mi5s de lg panel ile sikinti yasayan oldu mu acaba? Sizce ne yapmalıyım daha bana ulasmadan iade etmeli miyim? Yoksa kullanmali miyim?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
11
Ve bu arada evo ile görüştüm sagolsunlar sorumu bet cevaplaya bilmek için geri dönüş fln yaptılar suan ki cihazları jdi panel bilginiz olsun hatta dedim lg panneli si denk geldi bana dedim satmak zorunda kaldım dedim ghostscreen hatası oldu dedim neden saatınız bize yollasaydınız fln dedi gerekini yapardık dedi bende dedım yok ekran degişimi yapılcak dedim parmak izi bozuluyormus galiba dedim yeni ekranda yok dogan bey dediler biz deki orjınal ekran parmak izi calısıyor dedi bundan hiç şüpheniz olmasın dedi biz cihazlarımızın arkasındayız dedi ve tanıdık bir abime sordum teknik servis müdürü ile arası cok iyi cıhazları ellerinden geldikleri kadar tamir etmeye calısıyorlarmış yapamadıkları zaman değişim uygun görüyorlarmıs ve sadece tamir sürelerinde sıkıntı varmıs sadece ve iyi tekrar evo almısım delta da cok şikayet var

Oyla:

g0thic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mrt
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
3 ay önce hepsiburada'dan Mi5s aldım. lg panel ile geldi ve ekranda ghost screen sorunu var, play store'da ghost screen diye ücretli bir uygulama var onu denedim sorunu bir nebze düzeltti. zaten bu sorun donanımsal bir sorun ve yazılımla bir yere kadar gelinebilir, bu uygulamayla kullanmaya devam ediyorum belki garantiye yollarım ama sanmam.

Oyla:

uydu2005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uydu
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
7
Bende 3 ay kadar önce Hepsiburada dan mi 5s aldım. LG panel ve ne yazık ki bende de ghost screen gözükmeye başladı. Telefon sarjdayken oldu. Sanırım ısınınca oluyor.

Oyla:

beelink

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Faber
Cihazım
mi5x
Konular
0
Hocam ben farklı bi iddia ortaya atacağım.bende de mi5s var ve ghost screen app iyle hiçbir sorun kalmıyor uygulamayı kapatınca tekrar yapmaya başlıyor açınca geçiyor.
Önerim ghost screen app ini satın alıp arka planda açık kalmasını sağlayın.bu sorun bence yazılımsal ve böylelikle çözülüyor.

Oyla:

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
LG panel nerden anlaşılır bende hb dan aldım da şükür bi sıkıntı çıkarmadı ekran yaklaşık 7 aydır fln.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SlowyDefend

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alpay
Cihazım
Mi 5 Pro
Konular
19
LG panel nerden anlaşılır bende hb dan aldım da şükür bi sıkıntı çıkarmadı ekran yaklaşık 7 aydır fln.

Ayarlara girdikten sonra telefon hakkında kısmına girin hocam. Çekirdek sürümünün üzerine bir pencere açılana dek tıklayın. Donanım testlerinden de check version info kısmına girip aşağıdaki lcm version yazısına bakın. lgd yazıyorsa problemli ekranlar. jdi ise sıkıntı yapmanıza gerek yok gayet iyi ve ghost sorunu olmayan bir panel.

Oyla:

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Şükür jdi miş arkadaşta benden dolayı almıştı şimdi ona da baktım oda jdi arkadaş geçen hafta aldı ben 7 ay kadar önce o 3/64 benim 4/32.

Oyla:

muradin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
ben 2 ay önce aldım mi 5si maalesef ghost screen sorunu oldu ve sonra düşürdüm camın sağ üst köşesi çatladı ne yapmamı tavsiye edersiniz garanti bişey yapar mı

Oyla:

uydu2005

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uydu
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
7
ben 2 ay önce aldım mi 5si maalesef ghost screen sorunu oldu ve sonra düşürdüm camın sağ üst köşesi çatladı ne yapmamı tavsiye edersiniz garanti bişey yapar mı
Muhtemelen sizden ücret talep ederler

Oyla:

enjoy_mi

Ya Sabur....
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Memur
Konular
13
geçmiş olsun hocam.. garanti ücret karsılıgı ekran değişimi yapacaktır. değişim sonrasi da %95 parmak izi okuyucu çalısmayacaktır. bu durum mi5s lerdeki ekran değişimi sonrası genel bir durumdur.. değişim konusunda yardımcı olabilirim saygılar

Oyla:
Üst Alt