Mi5s Ekran koruyucu

--Eren--

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
2
Yazını okuyunca dikkatlice baktım ama ben bir bombe göremedim gözle görülür bir şey değil heralde veya ben bakan kör oldum :) şaka bi yana sıkıntılı bir durum ozaman ben boşuna mı atar gider yaptım hepsiburada com a :D
Hocam yani samsung s7 edge koruyuculari neredeyse ekranın ciddi anlamda yarısını kapatıyor. Kavisi malum(beterin beteri vardir) ,mi 5s onun kadar değil elbette çok hafif kenarlara doğru biraz eğimi mevcut. Tasarım için güzel bir görüntü ama koruyucu olarak sıkıntılı bir durum olabiliyor :\

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
sonuç olarak tam uyumlu ekran koruyucu yokmu ?

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Satıcının birinde bu koruyuc ve kılıflar varmış.. dün resim istemiştim yollamış bende sizinle paylaşayım.. sanırım bu ekran koruyucular tam oturuyordur

resımlerı ekleyemedım :((

Son düzenleme:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Türkiyede semer markasıyla satılan tüm kırılmaz camların ekran köşelerinde boşluk oluyormuş boşluk olmayanlar renkli olan (beyaz,altın,siyah) modeller sadece sanırım.

inferno28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mx4
Konular
2
Tam kapatan bir koruyucu yok mu kullanan?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Tam kapatan bir koruyucu yok mu kullanan?

Benim de çok merak ettiğim bir soru bu hocam :)

Son bir haftadır bu konuda incelediğim ekran koruyucu sayısı yüzlerce ancak her birinde bir sorun var. Sadece cam olan ekran koruyucuların ortak sorunu kenarları tam kapatmaması veya kapatırsa kenarda hava boşluğu kalması. Film olarak ise üretilen zaten bir kaç tane koruyucu var onlar da hep sorunlu. Nano cam olarak ise yine bir kaç model buldum ama onlar da ekranı tam kapatmıyor. Çözüm hibrid bir koruyucu bulmak gibi görünüyor. Yani ekran bölümü tempered veya nano olacak ekran dışında kalan çerçevesi ise karbon fiber veya benzeri esnek bir yapıda olacak. Ekranın kavis bulunmayan bölümüne cam olan kısım tam yapışacak, kavisli bölümde ise esnek malzeme yer alacak ve o da kenarları tutacak. Şu ana kadar üretilen bu hibrid ekran koruyucuların ise ortak sorunu ekran bölümünün küçük olması. Yani yapıştırdığınızda ekranın üzerine karbon fiber malzeme geliyor ve ekran eksik görünüyor. Ya da kenarlarda hava boşluğu oluyor. Özetle şu anda tam olarak ekranı kapatıp hatasız görünen bir ekran koruyucu bu telefon için yok ya da ben bulamadım. Sipariş verdiğim bir kaç koruyucu var onlar geldiklerinde test edip yeniden forumdan bilgilendirme yapacağım. Eğer bu arada sorunsuz bir ekran koruyucu bulan arkadaş olur da bilgilendirirse çok makbule geçer :)

inferno28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mx4
Konular
2
Benim de çok merak ettiğim bir soru bu hocam :)

Son bir haftadır bu konuda incelediğim ekran koruyucu sayısı yüzlerce ancak her birinde bir sorun var. Sadece cam olan ekran koruyucuların ortak sorunu kenarları tam kapatmaması veya kapatırsa kenarda hava boşluğu kalması. Film olarak ise üretilen zaten bir kaç tane koruyucu var onlar da hep sorunlu. Nano cam olarak ise yine bir kaç model buldum ama onlar da ekranı tam kapatmıyor. Çözüm hibrid bir koruyucu bulmak gibi görünüyor. Yani ekran bölümü tempered veya nano olacak ekran dışında kalan çerçevesi ise karbon fiber veya benzeri esnek bir yapıda olacak. Ekranın kavis bulunmayan bölümüne cam olan kısım tam yapışacak, kavisli bölümde ise esnek malzeme yer alacak ve o da kenarları tutacak. Şu ana kadar üretilen bu hibrid ekran koruyucuların ise ortak sorunu ekran bölümünün küçük olması. Yani yapıştırdığınızda ekranın üzerine karbon fiber malzeme geliyor ve ekran eksik görünüyor. Ya da kenarlarda hava boşluğu oluyor. Özetle şu anda tam olarak ekranı kapatıp hatasız görünen bir ekran koruyucu bu telefon için yok ya da ben bulamadım. Sipariş verdiğim bir kaç koruyucu var onlar geldiklerinde test edip yeniden forumdan bilgilendirme yapacağım. Eğer bu arada sorunsuz bir ekran koruyucu bulan arkadaş olur da bilgilendirirse çok makbule geçer :)
Buradan devam edelim.Birçok kişi mi5s kullanıyor herkes sanırım ekran koruyucudan memnun,biz mi kuruntu yapıyoruz :) Üretici firma bunu nasıl düşünmüyor hayret.Dün bir mesaj okudum moralim bozuldu mi5s de ne tip ekran kullanılıyor bilinmiyormuş yani çizilmeye kırılmaya dayanıklımı bilen yok.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Buradan devam edelim.Birçok kişi mi5s kullanıyor herkes sanırım ekran koruyucudan memnun,biz mi kuruntu yapıyoruz :) Üretici firma bunu nasıl düşünmüyor hayret.Dün bir mesaj okudum moralim bozuldu mi5s de ne tip ekran kullanılıyor bilinmiyormuş yani çizilmeye kırılmaya dayanıklımı bilen yok.

Evet hocam ekran konusunda her hangi bir açıklama yapılmadı. Yalnız Xiaomi daha önce gorilla glass kullanan bazı modellerinde de bu açıklamayı yapmamıştı. Gorilla Glass ürünün ve isminin kullanılması için ayrı ücret talep ediyor. Bu nedenle bazı modellerde gorilla glass kullanılsa bile açıklanmayabiliyor. Tabii 5s için durum böyle mi yoksa gerçekten koruma yok mu birileri test etmeden bilemiyoruz :)

Diğer yandan bana bu ekran olayı cidden saçma geliyor. Telefonu elimize alıp yakından incelemeden ekranın kavisli olup olmadığı belli bile olmuyor. Yani Note 2'deki gibi estetik anlamda büyük fark yaratsa eyvallah diyeceğim ama ekran koruyucu takıp da yarım duruduğunu ya da kenarda hava boşluğu kaldığını görmeden ekranın kavisli olduğunu anlamak zor. Keşke ekran düz ekran olsaymış diyorum...

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Yok hocam dediğiniz gibi, bu ekran koruyucu olayı sıkıntılı |(
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt