Rom Mi5s 8.0.17.0 EcrMod

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Aynı şeyden bahsetmişiz farkındamısın? herkes batarya suresi üzerinde durmuş,batarya süresini overclock programlarıyla yükseltmek mümkün aynı şeyi cihazin genel performansı içinde yapmak mümkün ama bunu yaparken ya batarya süresinden fedakarlık yapmamız lazım yada genel performanstan.benim anlatmaya çalıştığım şeyde bu fedakarlığı yapmadan olabilecek en iyi performansı alabileceğimiz rom hangisi,onu öğrenmek..bana göre benchmark mark sonuçları önemlidir,normal bir kullanıcının snapdragon 800 ile 821 arasındaki farkı anlayabilmesi çok zordur.
cpu ve gpu nun rahat çalışması : camera performansını'da etkiler,batarya performansını'da etkiler,web performansını'da etkiler.bu da dogal olarak benchmark sonuçalarına yansır...
ve son olarak bu ecr mod un versıyounu yükledim baya memnun kaldım.performans olarak da çok iyi,ekran süresi de 5 saatin üzerinde.su ana kadar bir problem yaşamadım.telefon çok serin çalıyor,parmak okuyucuda eu ve global roma göre daha iyi algılıyor.instagram daki hikaye bölümün deki kaydırma problemi de halledilmiş.
Hocam aynı şeyleri soyledigimizin farkındayım da bende bildiklerimi söyledim farklı olsun diye çabalamadım ayrıca s800 ve s820 arasında farkı çok rahat anlarsın ısınmasından tut web oyun performansına kadar benchmark testleride hiçbir zaman güvenilir değildir aynı romda 150+k da alabilirsiniz 120k+ da bu cihazinizin kötü olduğunu göstermez siz ihtiyaçlariniza hangisi daha uygunsa ona göre rom değerlendirmesi yaparsınız kişisel tercih benim dediğim :) benchmark testlerini aynı koşullarda şarj 100 iken ve şarj 10 iken bı deneyin bakalım aynı sonucu alacak mısın ?

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Aynı şeyden bahsetmişiz farkındamısın? herkes batarya suresi üzerinde durmuş,batarya süresini overclock programlarıyla yükseltmek mümkün aynı şeyi cihazin genel performansı içinde yapmak mümkün ama bunu yaparken ya batarya süresinden fedakarlık yapmamız lazım yada genel performanstan.benim anlatmaya çalıştığım şeyde bu fedakarlığı yapmadan olabilecek en iyi performansı alabileceğimiz rom hangisi,onu öğrenmek..bana göre benchmark mark sonuçları önemlidir,normal bir kullanıcının snapdragon 800 ile 821 arasındaki farkı anlayabilmesi çok zordur.
cpu ve gpu nun rahat çalışması : camera performansını'da etkiler,batarya performansını'da etkiler,web performansını'da etkiler.bu da dogal olarak benchmark sonuçalarına yansır...
ve son olarak bu ecr mod un versıyounu yükledim baya memnun kaldım.performans olarak da çok iyi,ekran süresi de 5 saatin üzerinde.su ana kadar bir problem yaşamadım.telefon çok serin çalıyor,parmak okuyucuda eu ve global roma göre daha iyi algılıyor.instagram daki hikaye bölümün deki kaydırma problemi de halledilmiş.
Kardeş pil kullanımıyla ilgili ekran görüntüsü alabilir misin açık kalma süresi ve ekran süresi falan.

bulenttas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
6,1
Cihazım
mı5s
Konular
0
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Bulenttas kardeş yükledim romu memnun kaldım genel olarak ama ön kamera performansı baya kötü çok fazla nois yapıyor özellikle gece ışık altında berbat bu yüzden eski roma geri döndüm.Global rom zaten pil yönünden çok kötü artık 8.2 çıkana kadar bekleyeceğiz tabi gelirse..

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
hocam hala bu romu mu kullanıyorsunuz sıkıntı varmı 8.2.1.0 dan fakları nelerdir ve parmak izi sensörü hala çok iyimi?

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Teşekkürler hocam boş zamanımda yedek alıp bir deneyeyim.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Teşekkürler hocam boş zamanımda yedek alıp bir deneyeyim.

Yanlız aldığın yedeği Rom kurduktan sonra yükleme bence bende bildirim gelmeme sorunu olmuştu.

dj_fatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
N7100 v Mi5S
Konular
2
Öyle yedek değil fotoları fln alırım o şekilde eski telefonumda twrp ile denedim işe yaramıyor sürekli hata veriyor.

Üst Alt