Rom Mi5s 4-32gb için Rom önerisi...

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Anlattığınız işlemleri adım adım yaptım, şimdi cihazın açılmasını bekliyorum ve açıldı telefonum... şimdi TWRP ye nereden gireceğim?
Cihaz kapalıyken güç tuşu vs ses açma tuşuna basili tutun twrp açılacaktır. Çıkmak için reboot, system

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
Main Menu
mi-Recovery 3.0 açıldı.... 3 seçenek var 1- Reboot 2- Wipe Data 3- Connect with MİAssistant

ne yapmalı? Doğru mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Main Menu
mi-Recovery 3.0 açıldı.... 3 seçenek var 1- Reboot 2- Wipe Data 3- Connect with MİAssistant

ne yapmalı? Doğru mu?

kurulmadı galiba :(((

Son düzenleme:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Geçmiş olsun cesur adam ben evdeki eski GM discovery MIUI sürümüne döndürdüm (bozulsada bir cacık olmaz nasılsa dedim) ama şimdi 5s e cesaret edemiyorum gerçi alıştım global beta ya sıkıntısız root suz gidiyoruz bakalım
Selametle

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Main Menu

ne yapmalı? Doğru mu?

kurulmadı galiba :(((
Kurulmamış çok ilginç şöyle deneyin bir de
twrp.img yi telefonun hafızasına (ana dizine atın)
Tekrar bootloader'e girin , adb yi açın adb klasöründen komutu açıp şunu yazın
fastboot boot twrp.img ( telefonun geçici twrp olarak başlaması için)
Twrp olarak başlarsa
Mount'dan bütün kutucukları işaretleyin sonra Install'dan twrp.img yi bulup flaşlayın

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
kuramadım ama :)

Kurulmamış çok ilginç şöyle deneyin bir de
twrp.img yi telefonun hafızasına (ana dizine atın)
Tekrar bootloader'e girin , adb yi açın adb klasöründen komutu açıp şunu yazın
fastboot boot twrp.img ( telefonun geçici twrp olarak başlaması için)
Twrp olarak başlarsa
Mount'dan bütün kutucukları işaretleyin sonra Install'dan twrp.img yi bulup flaşlayın
Dediğiniz gibi yaptım install dedikten sonra TWRP içi boş çıkıyor.. yani install yapacak bir dosya görmüyor... bi sürü linkten TWRP indirdim ama hepsinde aynı

Bu sefer kurdum..... :)
yarın da yeni bir Rom kurulumu yaparım artık.... Bilgiler için yardımcı olan tüm arkadaşlara Teşekkürler...
(rom tavsiyesi alırım artık :))))

Bu sefer kurdum..... :)
yarın da yeni bir Rom kurulumu yaparım artık.... Bilgiler için yardımcı olan tüm arkadaşlara Teşekkürler...
(rom tavsiyesi alırım artık :))))

Son düzenleme:

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
Twrp ile rom atmadan önce ve atarken nelere dikkat etmeli?
Siteyi inceledim hep twrp kurulumu ile ilgili bilgiler var, kurulmadan önce ve kurulum esnasında nelere dikkat etmeliyim? Teşekkürler

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Twrp ile rom atmadan önce ve atarken nelere dikkat etmeli?
Siteyi inceledim hep twrp kurulumu ile ilgili bilgiler var, kurulmadan önce ve kurulum esnasında nelere dikkat etmeliyim? Teşekkürler
Miui romdan başka bir miui tabanlı roma geçerken dalvik cache system data wipe yapıp romu flaşlayabilirsiniz ancak miuidan aosp ye , aosp den miui'a geçerken dahili hafızayı da silmeniz gerekir cihaz bootloopta kalabilir . Data ve önbellekleri temizlerken içiniz cız ediyorsa "Migrate" uygulamasını kullanın magisk ile çalışıyor bütün uygulamaları data ve önbellekleriyle birlikte yedekliyor . Ancak android 8.0da yedeklediğiniz uygulamayı android 9.0 olan bir Roma geçtiğinizde yüklediğiniz uygulama çalışmayabilir ( özellikle Google uygulamaları) aynı şekilde android 9.0da kullandığınız ve yedeğini aldığınız uygulamalar farklı sürüme geçtiğinizde çalışmayabilir bu android SDK 26 -27 diye gördüğünüz şeylerle ilgili . Stüdyoda basılırken ona göre imzalanırlar. F2fs dosya dizilimine geçmeye karar verebilirsiniz ama bir değişiklik görmeyeceğinizi şimdiden belirtebilirim bir APFS+ olmuyor :) xposed yüklemek isterseniz yükleyin brick olmaz sadece xposed framework uygulamasını yğkledikten sonra en güncel frameworkü değil de 90.2 betayı yükleyin şuanda o çalışıyor . Ancak xposed magiskin safetynet'i geçmesine engel olur bunu göz önünde bulundurmak gerek . Rootlu cihazlarda çalışmayan uygulamalar kullanamazsınız kısaca mesela WhatzTracker , veya bazı bankacılık uygulamaları . Gibi gibi ..

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Miui romdan başka bir miui tabanlı roma geçerken dalvik cache system data wipe yapıp romu flaşlayabilirsiniz ancak miuidan aosp ye , aosp den miui'a geçerken dahili hafızayı da silmeniz gerekir cihaz bootloopta kalabilir . Data ve önbellekleri temizlerken içiniz cız ediyorsa "Migrate" uygulamasını kullanın magisk ile çalışıyor bütün uygulamaları data ve önbellekleriyle birlikte yedekliyor . Ancak android 8.0da yedeklediğiniz uygulamayı android 9.0 olan bir Roma geçtiğinizde yüklediğiniz uygulama çalışmayabilir ( özellikle Google uygulamaları) aynı şekilde android 9.0da kullandığınız ve yedeğini aldığınız uygulamalar farklı sürüme geçtiğinizde çalışmayabilir bu android SDK 26 -27 diye gördüğünüz şeylerle ilgili . Stüdyoda basılırken ona göre imzalanırlar. F2fs dosya dizilimine geçmeye karar verebilirsiniz ama bir değişiklik görmeyeceğinizi şimdiden belirtebilirim bir APFS+ olmuyor :) xposed yüklemek isterseniz yükleyin brick olmaz sadece xposed framework uygulamasını yğkledikten sonra en güncel frameworkü değil de 90.2 betayı yükleyin şuanda o çalışıyor . Ancak xposed magiskin safetynet'i geçmesine engel olur bunu göz önünde bulundurmak gerek . Rootlu cihazlarda çalışmayan uygulamalar kullanamazsınız kısaca mesela WhatzTracker , veya bazı bankacılık uygulamaları . Gibi gibi ..
Xposed yüklemek bir Android sisteme yapılacak en büyük kötülüktür. Devasa bir güvenlik açığı oluşturmasını geçtim uygulamaların çalışmasını da bozuyor, çok ciddi stabilite sorunlarına yol açabilir.

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
beyler konu disi ama pixel 9.0 dan viper osa twrp den direk gectim, romu bootlarken sifre cozulemedi hatasi veriyor ve viper osu kullanamiyorum

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Xposed yüklemek bir Android sisteme yapılacak en büyük kötülüktür. Devasa bir güvenlik açığı oluşturmasını geçtim uygulamaların çalışmasını da bozuyor, çok ciddi stabilite sorunlarına yol açabilir.
Siz konuya değindiğiniz için söyleyeceğim , object oriented'da yazılan kodlar arşivlendiğinde sadece nasıl arşivlendiğini bilen anlamlı bir şekilde çözebilir . Örneğin android fantezileriyle uğraşan insanlar cihazlarını gerek chainfire isimli geliştiricinin supersu'su olsun gerek magisk'i geliştiren geliştiricilerin paylaşmış olduğu imajlar olsun içerisinde neler olduğunu kullanıcılar biliyor mu ? Hayır bilmiyor . Tamamen onların inisiyatifine bağlı olarak cihazlarını kullanmaya devam ediyorlar . Uçuk olsa bile düşünün dünyada 5 milyardan fazla Android cihaz var , milyar değil milyon rakamlarda bu imajları cihazında bulunduran kullanıcı olsun içerisinde dos atmak isteyebileceği 2 satır kod olsa bu geliştiricilerin indiremeyeceği sunucu kalmaz . İnsanlar şuan sadece google'ın androidi ve Apple'ın iosu tabi bunlara ek olarak android arayüzünü yamalayan şirketlerin inisiyatifine bağlı yaşıyor . O şirketlerin bu tür hakları aleni halde ihmal etmesi çok zor ama ufak çaplı bir grubun bunu yapması onlara kayıp sağlamaz . Şuana kadar böyle şeyler yaşanmadı ancak mümkünatı olan durumlar. Güvenlik denilen şey çok ince bir zar maalesef . Stabilite konusuna değinecek olursak hiçbir sistemin tam kararlı olamayacağını unutmadan bir mekanizmanın kararlı fonksiyonları belirlenebilir . Mesela xposed kurarsınız ama gravitybox , android o-fy p-fy , farklı farklı frameworkler değil de yine play marketten indirdiğimiz greenify veya amplify gibi uygulamaların tüm özelliklerini aktif kullanabilmek içindir bundan sorun yaşamazsınız kanımca sistemi de çok yıpratmış olmazsınız :)

Üst Alt