Rom Mi5s 4-32gb için Rom önerisi...

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
2 komutla kuruluyor bu kadar kasmanıza gerek yok bence
valla çok karışık geliyor... TWRP kurduktan sonra herhangi bir şey yapmasam Teli kullanmaya devam edebilirim di mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

valla çok karışık geliyor... TWRP kurduktan sonra herhangi bir şey yapmasam Teli kullanmaya devam edebilirim di mi?
Kayseri'de olan arkadaş kimdi? Yardımcı olabilir mi :)))))

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81

Kayseri'de olan arkadaş kimdi? Yardımcı olabilir mi :)))))
Evet bende şuan kurulu ve kullanıyorum telefonu. Twrpden yapacağınız 2 şey var sadece temizleme ve kurma (büyük ihtimalle :D)

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
Evet bende şuan kurulu ve kullanıyorum telefonu. Twrpden yapacağınız 2 şey var sadece temizleme ve kurma (büyük ihtimalle :D)
TWRP kurulumu çok karşmaşık,,, bi kolay kurulum bölümü var ama linkteki dosya img .bat dosyası yok...
neyse biraz daha kurcalamaya devam....

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
TWRP kurulumu çok karşmaşık,,, bi kolay kurulum bölümü var ama linkteki dosya img .bat dosyası yok...
neyse biraz daha kurcalamaya devam....
Kolay kurulum bana daha zor geliyor nedense. sadece 2 dklık bi işlem bende ilk başta karmakarışık nasıl yapacağım demiştim. Size iyi geceler ve iyi kurcalamacalar o zaman :D

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
şimdi kurmaya başlıyorum.... TWRP kurulumundan sonra telefonu kullanamaya devam edebilirim di mi? Malum geç oldu... Rom atma işini yarına bırakacağım da :)
Aynen hocam kullanabilirsiniz ama o anlatımdaki twrp yerine şu linktekini indirin ve twrp yüklemek için indirdiğiniz flashtool adlı dosyadaki twrp dosyasının adını kopyalayıp (ZCX TWR-3.0.2 X MI5S-Capricorn-16.10.23 gibi birşey olması lazım) son indirdiğiniz twrp dosyasının isminin yerine yapıştırın ve ismini değiştirdiğiniz güncel twrpyi flashtool dosyasının içine atıp eskisiyle değiştirdikten sonra yükleme programı çalıştırıp yükleme işlemini başlatın. Bu şekilde son sürüm twrp yüklemiş olursunuz.

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
bu linkten en güncel twrpyi indirin. Adb klasörüne atın ve ismini twrp.img yaparsanız iyi olur.
Usb debug seçeneğini de geliştirici menüsünden açmayı unutmayın. Güç tuşuna basılı tutup menüden "yeniden başlat" seçin ve mi logosu çıkana kadar "ses kısma" tuşuna basılı tutun . Cihazı pcye bağlayın
Cihaz Bootloader olarak açılınca PC den adb klasörüne girin klasörün içinde boş bir kısma Shift + sağ tık > Komut ( PowerShell de yazabilir) girin sonra şu satırları girin ;
fastboot devices ( bu kod pcnin chazı görüp görmediğini kontrol içindir )
fastboot flash recovery twrp.img ( bu da twrp flaşlamak için)
fastboot reboot ( cihazı yeniden başlatmak için)
Bu işlemler sonucu twrp kurulmuş olacaktır iyi geceler :)

Aynen hocam kullanabilirsiniz ama o anlatımdaki twrp yerine şu linktekini indirin ve twrp yüklemek için indirdiğiniz flashtool adlı dosyadaki twrp dosyasının adını kopyalayıp (ZCX TWR-3.0.2 X MI5S-Capricorn-16.10.23 gibi birşey olması lazım) son indirdiğiniz twrp dosyasının isminin yerine yapıştırın ve ismini değiştirdiğiniz güncel twrpyi flashtool dosyasının içine atıp eskisiyle değiştirdikten sonra yükleme programı çalıştırıp yükleme işlemini başlatın. Bu şekilde son sürüm twrp yüklemiş olursunuz.
Aynen hocam bu da güzel bir yöntem

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Twrp zor olur mu ya elimiz ayağımız o.
Tek yapmanız gereken install bölümünden zipi flashlamak.

sansar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5s
Konular
8
bu linkten en güncel twrpyi indirin. Adb klasörüne atın ve ismini twrp.img yaparsanız iyi olur.
Usb debug seçeneğini de geliştirici menüsünden açmayı unutmayın. Güç tuşuna basılı tutup menüden "yeniden başlat" seçin ve mi logosu çıkana kadar "ses kısma" tuşuna basılı tutun . Cihazı pcye bağlayın
Cihaz Bootloader olarak açılınca PC den adb klasörüne girin klasörün içinde boş bir kısma Shift + sağ tık > Komut ( PowerShell de yazabilir) girin sonra şu satırları girin ;
fastboot devices ( bu kod pcnin chazı görüp görmediğini kontrol içindir )
fastboot flash recovery twrp.img ( bu da twrp flaşlamak için)
fastboot reboot ( cihazı yeniden başlatmak için)
Bu işlemler sonucu twrp kurulmuş olacaktır iyi geceler :)

Aynen hocam bu da güzel bir yöntem
Anlattığınız işlemleri adım adım yaptım, şimdi cihazın açılmasını bekliyorum ve açıldı telefonum... şimdi TWRP ye nereden gireceğim?

Üst Alt