Rehber Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10

1. Olarak telefonu Unlock için hazırlamak gerekiyor.
    • En başta, telefonumuzda Çin Developer romu olması gerekiyor. Eğer farklı bir rom varsa Çin Developer romunu yüklüyoruz. Bu romu, eğer Çin Stable versiyonuna sahipsek telefonumuzdaki Updater uygulaması ile yükleyebiliriz (Çin versiyonları Unlock yapmadan EDL moduna girmiyorlar). Romu indirip telefona kopyalayın ve Updater uygulamasından Choose Update Package'i seçerek yükleyin.
    • Eğer telefonunuzda Global bir rom varsa o takdirde EDL modunda yüklemeniz gerekir. Çünkü Updater hata verir. EDL modunda yüklemek ile Fastboot modda yüklemek arasında hiçbir fark yoktur. Sadece telefonu Fastboot modu yerine EDL moduna alıyoruz. Bunun için ister telefonumuz açıkken bilgisayardan "adb reboot edl" komutuyla ister Fastboot modundayken "fastboot oem edl" komutlarıyla EDL moduna geçebiliriz. Bu moda geçildiğinde telefon sanki tamamen kapanmış görünümü verir yani ekran kararır ve ledler söner. Ancak bilgisayarda "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COMxx)" şeklinde bir bağlantı noktası oluşur. COMxx şeklindeki xx olan bağlantı noktasının numarası değişebilir. Bende COM10 olmuştu mesela. Sonra Fastboot ile nasıl rom yüklüyorsak aynı şekilde romumuzu yükleyebiliriz. Bende Global sürüm olduğu için EDL moduyla Çin Developer 6.4.14 versiyonu yükledikten sonra işlemleri yaptım.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam benim de arkadaşıma hepsiburadadan bu şekilde geldi.Updater ile kuramadım.Fastboot ile denemedim emanettir iyice bir araştırayım diye.Türkçe yama kurulmuş bazı kısımlar ingilizceydi rom da.Haliyle canımı sıktı buda.Bikaç sorum olacak izninizle
1-Şu şekilde fastboot dan rom kurmaya kalksam sorun olur mu yoksa sadece edl mod ile mi kurulum yapabilirim.
2-Fastboot veya Edl ile rom kurabiliyorsam unlock işleminin esprisi nedir?
3-Benimde unlock yapabilmem için China developer mı kurmam gerekir ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam benim de arkadaşıma hepsiburadadan bu şekilde geldi.Updater ile kuramadım.Fastboot ile denemedim emanettir iyice bir araştırayım diye.Türkçe yama kurulmuş bazı kısımlar ingilizceydi rom da.Haliyle canımı sıktı buda.Bikaç sorum olacak izninizle
1-Şu şekilde fastboot dan rom kurmaya kalksam sorun olur mu yoksa sadece edl mod ile mi kurulum yapabilirim.
2-Fastboot veya Edl ile rom kurabiliyorsam unlock işleminin esprisi nedir?
3-Benimde unlock yapabilmem için China developer mı kurmam gerekir ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Cihaz üzerindeki rom çakma. Global yazıyor fakat MAACNDB yani Çin romunun kodu var. Çin developer romunu updater ile güncelleyebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer olmuyorsa EDL modunda yüklemeniz gerekecek. Sonra Unlock yapıp Fastboot ile istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Cihaz üzerindeki rom çakma. Global yazıyor fakat MAACNDB yani Çin romunun kodu var. Çin developer romunu updater ile güncelleyebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer olmuyorsa EDL modunda yüklemeniz gerekecek. Sonra Unlock yapıp Fastboot ile istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam . Neden böyle çakma bir rom yüklemek durumunda kalıyorlar anlam veremedim kafamda soru işaretleri kaldı yardımcı olur musunuz ?

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
üye olmam için tlf şart mı tlf aldım ama daha elime ulaşmadı üye oldum site
böyle hata yazıyor foruma yönlendiriyor ne yapmam gerekiyor
After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone. If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum.

Son düzenleme:

kajmeran20

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Samsung s23U
Konular
17
isim yazılan yere ismimi yazıyorum bir türlü kabul etmiyor lürfen yardımcı olur musunuz?;(

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Hocam başarılı bir şekilde unlock yapıp sorunsuz bir şekilde global stable rom kurdum teşekkürler anlatımınız ve ilginiz için :)

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
kod bana kaç güne gelecek onu bekleyeceğim 10gün boyunca

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Bana sms gelmedi hala girdiğim zaman isim yazma yeri çıkıyor yetki aldığımı nasıl anlarim acaba 10 günü geçti

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt