Rehber Mİ5 TWRP ve Root Yöntemi [ Android Nougat ]

canalbatraoz

Para'dır her şey bu dünyada.
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Friedirich
Cihazım
Mi 10
Konular
1
Merhaba. Cihaza Fastboot ile ROM'u önceden yüklemiştim, TWRP'ye giremiyordum bugün ona bakayım dedim TWRP'i yükledim hafıza tamamen sıfırlandı. TWRP'i yükledim, Fastboot ile ROM'u yükledim bu sefer de TWRP'ye erişemedim. (Mi Suite ile alakalı şeyler çıkıyordu.) TWRP'i yüklemeden ROM'u kurdum cihaz açıldı, kurulum ekranı geldi. Yani uzun lafın kısası TWRP ne şekilde yüklersem yükleyeyim cihaz tamamen sıfırlanıyor.
pyross hocamın başına gelen benim de başıma geldi o yüzden mecburen Fastboot ile kurdum.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Merhaba. Cihaza Fastboot ile ROM'u önceden yüklemiştim, TWRP'ye giremiyordum bugün ona bakayım dedim TWRP'i yükledim hafıza tamamen sıfırlandı. TWRP'i yükledim, Fastboot ile ROM'u yükledim bu sefer de TWRP'ye erişemedim. (Mi Suite ile alakalı şeyler çıkıyordu.) TWRP'i yüklemeden ROM'u kurdum cihaz açıldı, kurulum ekranı geldi. Yani uzun lafın kısası TWRP ne şekilde yüklersem yükleyeyim cihaz tamamen sıfırlanıyor.
pyross hocamın başına gelen benim de başıma geldi o yüzden mecburen Fastboot ile kurdum.
Hafıza sıfırlanır, bu yüzden yedek alın diye uyarı yapmıştım.
Fastboot İle rom yükleme yaparsanız, tabiki Twrp silinir. Çünkü stok rom yüklüyorsunuz.
Twrp yi yükledik ten sonra ,format Data yapın. Telefonu yeniden başlatmayı değil, recovery modda başlatmayı yapacak sonra Supersu flaşlayacaksınız

-Mi5 Pro- Cihazımdan TapaTalk İle Gönderilmiştir

canalbatraoz

Para'dır her şey bu dünyada.
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Friedirich
Cihazım
Mi 10
Konular
1
Hafıza sıfırlanır, bu yüzden yedek alın diye uyarı yapmıştım.
Fastboot İle rom yükleme yaparsanız, tabiki Twrp silinir. Çünkü stok rom yüklüyorsunuz.
Twrp yi yükledik ten sonra ,format Data yapın. Telefonu yeniden başlatmayı değil, recovery modda başlatmayı yapacak sonra Supersu flaşlayacaksınız

Yedekler mühim değil, haftada bi ROM yüklüyorum zaten. Peki ne yapacağız bu durumda? Fastboot dışında yüklenmiyor bu ROM. @pyross hocamızın başına gelen benim de başıma geldi. Viper4, Lucky Patcher kullanamazsam olmaz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yaptım ama hala aynı
"Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğiniz aktif olduğu için dosyaların uzantılarını ekranda göremiyorsunuz. Bunu kapatırsanız (dosya ve dizin seçeneklerinden) kurmaya çalıştığınız dosyanın isminin gerçekte recovery.img.img yaptığınızı göreceksiniz. Tabi bu şekilde olunca da komut dosyayı bulamıyor.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sevgili Ottway ithamlarınız çok ağır. Foruma bunca emeği geçen birine böyle bir ithamda bulunmak talihsizlik olmuş. Kaldı ki bu ithamlarınız dolaylı olarak bu forumda rehber konuları açan herkese de uzanıyor. Ben çaresizliğin getirmiş olduğu ruh haliyle ne yazdığınızı düşünmeden yazdığınızı düşünüyorum.
Aslında yazacak çok şey var da vakit yok. Şimdilik bu kadar.

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Sevgili Ottway ithamlarınız çok ağır. Foruma bunca emeği geçen birine böyle bir ithamda bulunmak talihsizlik olmuş. Kaldı ki bu ithamlarınız dolaylı olarak bu forumda rehber konuları açan herkese de uzanıyor. Ben çaresizliğin getirmiş olduğu ruh haliyle ne yazdığınızı düşünmeden yazdığınızı düşünüyorum.
Aslında yazacak çok şey var da vakit yok. Şimdilik bu kadar.

Sözlerimin arkasındayım cihazım çözüldü sağolsun arkadaşlar birşey talep etmeden cihazı çözdü. Pişmanlık duymuyorum hocam. Adamın konusunda benim cihazım çöküyor yardım etmek yerine para talep ediyor çözmek için, saçmalıktan başka birşey değil hocam para kazanmak kolay değil...

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Sözlerimin arkasındayım cihazım çözüldü sağolsun arkadaşlar birşey talep etmeden cihazı çözdü. Pişmanlık duymuyorum hocam. Adamın konusunda benim cihazım çöküyor yardım etmek yerine para talep ediyor çözmek için, saçmalıktan başka birşey değil hocam para kazanmak kolay değil...
Hâlâ ücret kısmını aklında tutuyorsun. Ondan önce yazılanlar umrunda değil sanki. Neyse önemi yok. Benimde önceki söylediklerim geçerli. Kulağına küpe yaparsınız artık.

byl82

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
samsung s 3
Konular
24
twrp başarılı şekilde kurdu yalnız aşağıdaki resimdeki menü geliyor ne yapmam lazım twrp ye girmem için
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
twrp başarılı şekilde kurdu yalnız aşağıdaki resimdeki menü geliyor ne yapmam lazım twrp ye girmem için
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Bu Twrp değil, orijinal recovery. Yukarıdaki adımları dikkatli okuyarak yeniden yapın.

byl82

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
samsung s 3
Konular
24