Rehber Mİ5 TWRP ve Root Yöntemi [ Android Nougat ]

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
İlk Hazırlık;
  • İşlemler 64Bit Bilgisayarlarda Yapılmalıdır.
  • Android Nougat Sürümünde Olmalısınız.
  • Bootloader Kilidinizin Açık Olması Gerekmektedir.
  • Telefonun Hafızasındaki Dosyalarınızı Yedekleyiniz.
  • ADB Programını İndirin:
  • PdaNet Driverlarını İndirin:
  • Twrp Dosyası:

TWRP YÜKLEME İŞLEMİ:
---------------------------------------------------------------------------------

ADIM -1:
Yukarıdaki Dosyaları İndirin ve Programları Bilgisayarınıza Kurun.

ADIM -2:
Telefonu Fastboot Moda Alın.
* Telefonu Kapatıp. Ses Kısma + Güç Düğmesine Basılı Tutun.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ADIM -3:
İndirdiğiniz "twrp-3.0.2-3-gemini.img" dosyasını Bilgisayarınızda "C:\" Sürücüsü İçine Atın ve Adını "recovery.img" Olarak Değiştirin.

ADIM -4:
ADB Programını Açın ve Aşağıdaki Komutları Sırasıyla Çalıştırın.
Kod:
fastboot flash recovery c:\recovery.img
fastboot boot c:\recovery.img

ADIM -5:
Twrp Recovery Açıldığında Dili İngilizce Olarak Seçin.

ADIM -6:
Wipe Menüsüne Girerek "Format Data" Butonuna Tıklayın. Çıkan Mesaj Kutusuna "yes" Yazarak Swipe Kaydırma İle İşlemi Başlatın.

ADIM -7:
İşlem Tamamlanınca Ana Menüye Dönün."Reboot > Recovery" Butonuna Tıklayarak Telefon Yeniden Recovery Modda Başlatın.

ADIM -8:
Aşağıdaki Linkte Anlatıldığı Gibi Root İşlemini Gerçekleştirin.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/supersu-root-android-nougat.10170/

ADIM -9:
Fabrika Ayarlarına Döndüğü İçin Açılması 5-10 Dk Kadar Sürecektir.

Twrp Moda Tekrar Girmek İçin;
* Telefonu Kapatın. Güç + Ses Kısma Tuşuna Basılı Tutun.
- YADA -
* Güncelleyici Uygulaması > Sağ Üstte 3 Noktaya Tıklayın > Kurtarma Modunda Başlat Tıklayın.
hocam dediğiniz adımları harfiyen yaptım. cihaz Reboot > Recovery adımından sonra yeniden başladı ve mi ekranında takıldı kaldı. yarım saat kadar bekledim açılmadı. mi flash ile rom yükledim. işlem başarıyla bittikten sonra mi yazısından kurtuldu ve android yazısı ekranına geçti. şimdide android yazılı ekranda takıldı kaldı. ve cihazı kulağına tutup dinlediğinde içerisinden tık tık ses geliyor sanki role sesi gibi. şuan flash ile rom kurduğum halde kurtaramadım. ne yapmam gerekiyor yol gösterirmisiniz?

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
ne zaman müsait olursunuz uzaktan bağlantı ile kurtarsak cihazı size zahmet

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
ne zaman müsait olursunuz uzaktan bağlantı ile kurtarsak cihazı size zahmet

hocam dediğiniz adımları harfiyen yaptım. cihaz Reboot > Recovery adımından sonra yeniden başladı ve mi ekranında takıldı kaldı. yarım saat kadar bekledim açılmadı. mi flash ile rom yükledim. işlem başarıyla bittikten sonra mi yazısından kurtuldu ve android yazısı ekranına geçti. şimdide android yazılı ekranda takıldı kaldı. ve cihazı kulağına tutup dinlediğinde içerisinden tık tık ses geliyor sanki role sesi gibi. şuan flash ile rom kurduğum halde kurtaramadım. ne yapmam gerekiyor yol gösterirmisiniz?
Kendim Haricinde 3 Kişide Denedim, Sorunsuz Çalışıyor. Yani Çalışmayan Birşeyi Neden Yayınlayalım. Hata Alıyor Açılmıyorsa Cihaz, Bir Yerlerde Yanlışlık Yapıyorsunuz Demektir.

Yapamayanlar Fastboot Modda Mı Flash ile Stock Rom Yüklerlerse Sorun Gidecektir.

Hızlı İletişim ve Özel Mesaj İle Yardım İsteyenlerin Mesajları Dikkate Alınmıyor. Sorun Varsa Forumdan Konu Açarak Yardım İsteyebilirsiniz. Bu Sayede Herkes Faydalanmış Olur.

Hızlı İletişim ve Özel Mesaj Sadece Ücretli Destek İçindir. Onunda Nedeni Sorumluluk Alınacak, Forumca Yasaklanmış İmei İşlemleri Gibi Destekler İçindir.

-Mi5 Pro- Cihazımdan TapaTalk İle Gönderilmiştir

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Kendim Haricinde 3 Kişide Denedim, Sorunsuz Çalışıyor. Yani Çalışmayan Birşeyi Neden Yayınlayalım. Hata Alıyor Açılmıyorsa Cihaz, Bir Yerlerde Yanlışlık Yapıyorsunuz Demektir.

Yapamayanlar Fastboot Modda Mı Flash ile Stock Rom Yüklerlerse Sorun Gidecektir.

Hızlı İletişim ve Özel Mesaj İle Yardım İsteyenlerin Mesajları Dikkate Alınmıyor. Sorun Varsa Forumdan Konu Açarak Yardım İsteyebilirsiniz. Bu Sayede Herkes Faydalanmış Olur.

Hızlı İletişim ve Özel Mesaj Sadece Ücretli Destek İçindir. Onunda Nedeni Sorumluluk Alınacak, Forumca Yasaklanmış İmei İşlemleri Gibi Destekler İçindir.

hocam stock rom hangi linkten indirebiliriz. bari bu konuda yardımcı olsanız.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65

bunu mi flash ile flashladım yine aynı mi yazında takılıyor kalıyor hocam

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
bunu mi flash ile flashladım yine aynı mi yazında takılıyor kalıyor hocam
Bir üst mesajdaki Linkten indirebilirsiniz

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
bakın hocam ilk önce sert davranmanıza hiç gerek yok. olur insanız bilmiyoruz ve öğrenmeye çalışıyoruz. öncelikle bu asabilik neden? sizin konunuzda benim cihazım brick oluyorsa sorumluluk size aittir. ve konuyu çözüme kavuşturmakta size yakışır. ben bilmediğim anlamadığım için size soru soruyorum. anlasam zaten sormam kendim yaparım. olmuyor işte cihaz 4-5 saattir brick vaziyette yapamıyorum... konu açıyorsanız yazdıklarınızın arkasında durmanız gerekir. konunuz olmasa zaten ben size diyememki benim cihazı twrp yapıp supersu yükleyelim diyemem. tanımam bilmem sıradan bir vatandaş olursunuz. ama mademki birilerine yardımcı olmak istiyorsunuz ve konu açıyorsunuz yardım etmeniz gerekir. ben bu konudaki herşeyi uyguladım 4 defa tekrar ettim açamadım cihazı.

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
ama yinede yardımcı olmam diyorsanız eyvallah. bu cihaz türkiye cihazı değil. garanti için çine göndermem gerekecek ve cihazı aldığım arkadaşın telefonu kapalı. bir şekilde halletmem gerekiyor. şuan tek derdim cihazın açılması. twrp root asla uğraşmam bundan sonra.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
bakın hocam ilk önce sert davranmanıza hiç gerek yok. olur insanız bilmiyoruz ve öğrenmeye çalışıyoruz. öncelikle bu asabilik neden? sizin konunuzda benim cihazım brick oluyorsa sorumluluk size aittir. ve konuyu çözüme kavuşturmakta size yakışır. ben bilmediğim anlamadığım için size soru soruyorum. anlasam zaten sormam kendim yaparım. olmuyor işte cihaz 4-5 saattir brick vaziyette yapamıyorum... konu açıyorsanız yazdıklarınızın arkasında durmanız gerekir. konunuz olmasa zaten ben size diyememki benim cihazı twrp yapıp supersu yükleyelim diyemem. tanımam bilmem sıradan bir vatandaş olursunuz. ama mademki birilerine yardımcı olmak istiyorsunuz ve konu açıyorsunuz yardım etmeniz gerekir. ben bu konudaki herşeyi uyguladım 4 defa tekrar ettim açamadım cihazı.
Biz bu konuları siz yararlanın diye açıyoruz. Kimseye sert tavır yapmıyorum. İmzamda ve Profil güncellemelerimde gereken açıklamaları yapmışım. Okumak ve Bu durumuma göre davranmakta size düşer.

Konuda gereken işlemler anlatılmış, siz yapamıyorsanız, forumda bu işlemlerin aynı anlatımı onlarca konuda var. Forumda araştırmak, bilgi sahibi olmakta sizin göreviniz. Konu açtık ve herkes faydalansın istediysek suçunu işledik yani.. Bu sizin söylediğiniz ağır ithamdır. Yapılan işlemlerde Sorumluluk size aittir.

Hala yapamam diyorsanız, Ücretli destek alırsınız
İyi Forumlar..

Üst Alt