İnceleme Mi5 Pro / Mi5s / Mi5s Plus Farkları

Serkann2525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Rica ederim hocam. Bende Mİ5 Pro ve Mİ5 S arasında gidip geliyorum bakalım, 2 sebebi var, birincisi S de Ultrasonik Parmak izi sensörü olması, Pro da ise kasa görünümü. İkisininde öne çıkan al benisi bu. Diğer farklılıklar o kadar önemli değil. :)

biraz araştırdım ve gördümki mi5s kamerada mi5 e göre çok buyuk fark önde gelmiş geçmiş en iyi mobil kamera deneyimi denilmiş mi5s için + parmak izi sensoru çok daha iyi hizli ve kullanişli +ön tarafta tuş bulunmaması ilerisi için tuş bozuldu derdi yok + bataryasi 3200+ işlemci 820 ye göre %10 daha hizli

mi5s tam bana uygun yapmiş adamlar xd
yarın almayı düşünüyorum izlenimlerimi paylaşırım

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
biraz araştırdım ve gördümki mi5s kamerada mi5 e göre çok buyuk fark önde gelmiş geçmiş en iyi mobil kamera deneyimi denilmiş mi5s için + parmak izi sensoru çok daha iyi hizli ve kullanişli +ön tarafta tuş bulunmaması ilerisi için tuş bozuldu derdi yok + bataryasi 3200+ işlemci 820 ye göre %10 daha hizli

mi5s tam bana uygun yapmiş adamlar xd
yarın almayı düşünüyorum izlenimlerimi paylaşırım
Bekliyoruz :)

Serkann2525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Rica ederim hocam. Bende Mİ5 Pro ve Mİ5 S arasında gidip geliyorum bakalım, 2 sebebi var, birincisi S de Ultrasonik Parmak izi sensörü olması, Pro da ise kasa görünümü. İkisininde öne çıkan al benisi bu. Diğer farklılıklar o kadar önemli değil. :)

Bende şuan mi5/64 var begenmediğim tarafları wifi alıcısı cok zayıf / 4g sıkıntılı / öndeki o home tuşu her an kırılıcakmış gibi duruyor ve tuşa basınca ekranın alt kısmında renkler beyazlaşıyor anlatma istediğim ( çok hassas) ileride ilk arıza yapacak yerlerden birisi ya pixel kaybi yada home tuşu
Bunları göz önünde bulundur öyle karar ver derim mi5s te o tuş olmamasının sebebi buyuk ihtimalle dediğim sorunlardandır 1.500 tl veripte pişman olmanizi istemem

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Bende şuan mi5/64 var begenmediğim tarafları wifi alıcısı cok zayıf / 4g sıkıntılı / öndeki o home tuşu her an kırılıcakmış gibi duruyor ve tuşa basınca ekranın alt kısmında renkler beyazlaşıyor anlatma istediğim ( çok hassas) ileride ilk arıza yapacak yerlerden birisi ya pixel kaybi yada home tuşu
Bunları göz önünde bulundur öyle karar ver derim mi5s te o tuş olmamasının sebebi buyuk ihtimalle dediğim sorunlardandır 1.500 tl veripte pişman olmanizi istemem
Teşekkür ederim hocam şimdi artık kesin Mİ5 s alıyorum artık :)

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
tlf alacam ama kararsızım sony xz ile mi5s arasında gidip geliyorum gönül gene sony al bunca sene sony aldın diyor gene sonyden vazgeçme diyor mi5s güvenemiyorum bozulursa tlf elimde kalacak garanti yok birşey yok

Serkann2525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
sony bozuluncada aynı şey kardeş servis her sorunu yapmiyor ucret istiyor bunca sene bende sony kullandim k810 /xperia z3 e kadar kullandim piyasadaki en alt işlemci gpu ram kullaniyor ama tercih meselesi

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
sony bozuluncada aynı şey kardeş servis her sorunu yapmiyor ucret istiyor bunca sene bende sony kullandim k810 /xperia z3 e kadar kullandim piyasadaki en alt işlemci gpu ram kullaniyor ama tercih meselesi
k810 bende kullandım dehşet tlfdu xz özellikleriyle mi5s özellikleri aynı işlemci farklı 821

Serkann2525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
mi5s ve mi5 aynı degil işlemci/gpu/kasa yapısı/parmak izi sensorü/kamera daha guçlü
örnek: Mi5 teki gpu 530 mi5s te 530 ama hiz olarak biraz daha arttırılmiş bir nevi hiz atlatılmiş hali
xz deki ram kaç ddr4 mü? galiba ddr2 ki öyleyse mi5 ile arasında çok fark var

qqvecihii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BERKAN
Cihazım
Mİ5
Meslek
UÇAK TEK.
Konular
6
Neden stereo hoparlör yok bu telefonlarda sonradan takılır mı ikinci bir hoparlör sol daki hoparlör yeri boş ama olursa süper olur

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
1- soldaki hoparlör yeri değil hocam mikrofon yeri . tasarımda şıklık açısından öyle yapıldığını düşünüyorum. :)
2- bnde 5s var bende çok memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Serkann2525

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
xz ram ddr4 az önce baktım dediğiniz gibi işlemci gpu ram asa yukarı aynı sayılır
Yanılmıyor isem tek eksigi parmak izi okuyucu fiyati uygun ise mi5s e tercih edilebilir bence

Üst Alt