Yardım Mi5 Parmak İzi Birden Kayboldu!

yusufberkeokcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık 6 ay oluyor 3 gün önce Parmak İzi bir anda gitti okumuyor kapasitör çalışmıyor home tuşuna tam basınca geri geliyor sadece ayarlarda hafif basarak geri gelme aktif.olmasina rağmen bu iki özellik Birden gitti. Parmak izimi okumuyor hiç tepki vermiyor. Ayrıca ayarlar kısmında da parmak izi ayarının olduğu kısım kaybolmuş. Geçen bi geldi yöne gitti. Romdandir dedim global son romu yukledim bugün format attım yine düzelmesi. Bilgisi olan var mı forumda bi kaç arkadaşın başına daha gelmiş düşük yere tekrar düzelmiş. Nedir bu sorunun tam çözümü neyden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim

karkass

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
karkass
Cihazım
mi5
Konular
3
benim de başıma gelmişti, güncellemeyle sorun çözüldü, bendeki rom güncelleme almıyordu, yeniden rom kurdum, ama kurana kadar göbeğim çatladı, nasıl yaptın dersen 700 denemede her seferinde aynı şeyleri yapmama rağmen kuramadım, 701incide kurdu, şu an güncellemeleri otomatik alıyor ama rootlayamadım henüz. (işletim sistemi android 7.0 - miui 8 Global 7.4.27 beta)

Oyla:

yusufberkeokcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
benim de başıma gelmişti, güncellemeyle sorun çözüldü, bendeki rom güncelleme almıyordu, yeniden rom kurdum, ama kurana kadar göbeğim çatladı, nasıl yaptın dersen 700 denemede her seferinde aynı şeyleri yapmama rağmen kuramadım, 701incide kurdu, şu an güncellemeleri otomatik alıyor ama rootlayamadım henüz. (işletim sistemi android 7.0 - miui 8 Global 7.4.27 beta)

Hocam bende bu sorun hala devam ediyor, Xiaominin resmi sitesinden burdan global stable romu indirip recovery yaptım belki düzelir diye yine düzelmedi yine parmak içi çalışmıyor hatta sorunlara bi yenisi eklendi video izlerken arada bir tutukluk yapmaya başladı yani kasma gibi bişey hatta oyunlarda da. 6 aydır tıkır tıkır çalışıyordu telefon. şimdi developer romu indiriyorum onu deneyeceğim gelişmeleri buraya yazarım. bir de fastboot rom atmak varmış o tamamen sıfırdan onu yapmak içinde telefonu unlock yapmak gerekiyormuş? o zaman da garantiden çıkıyormuş hocam doğru mudur bilmiyorum? bu sorunu inatla çözeceğim kafaya koydum servise vermek istemiyorum telefon bana lazım. bana önerin nedir hocam ne yapmalıyım?

Oyla:

mrengineerhodja

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Umut Gül
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
0
Ekran kilidini devre dışı bırak, telefonu yeniden başlat. Hepsi bu kadar.

Oyla:

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Galiba herkesde olan bir durum ki; benimde şuan muzdarip olduğum bir konu.
Parmak izimi 5 kere ve yavaş yavaş kaydetmeme rağmen okuyor fakat açmıyor.
Bazende okumamazlılık ediyor...

Tahminimce kafasına göre takılıyor (:
Bir bakıyorum çok güzel okuyor, bir bakıyorum okumaya tenezzül bile etmiyor.

Oyla:

onurblackcloud

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
MI5
Konular
0
Parmak izi ve orta tuş dokunmatiği gözükmediğinde,çalışmadığında,kaybolduğunda güncelleyici uygulamasına girin,kurtarma modunda yeniden başlat deyin,orda hiç bir işlem yapmadan reboot edin cihazı düzelecektir.

Oyla:

Mi5emrah

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi6
Konular
2
Ekran kilidini devre dışı bırakın. Desen pin vs ne varsa tuş kilidi olmasın yani. Devre dışı bıraktıktan sonra tlfu yeniden başlatın . Ondan sonra parmak izi tekrardan gelmiş olacaktır.

Oyla:

mehmetba

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5 prime
Konular
1
Ekran kilidini devre dışı bırakın. Desen pin vs ne varsa tuş kilidi olmasın yani. Devre dışı bıraktıktan sonra tlfu yeniden başlatın . Ondan sonra parmak izi tekrardan gelmiş olacaktır.

Bunu yapmadan önce ne yazık ki format attım telefona, daha sonra defalarca yine format attım ve telefonu güncelledim. Bu dediğinizi yapmak için şifre koydum, yeniden başlattım, şifreyi kaldırdım, tekrar başlattım yine bir işe yaramadı.

Velhasıl ne yaptıysam düzelmedi.

Oyla:

Fatihssz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0