Yardım Mi5 Parmak İzi Birden Kayboldu!

yusufberkeokcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar telefonu alalı yaklaşık 6 ay oluyor 3 gün önce Parmak İzi bir anda gitti okumuyor kapasitör çalışmıyor home tuşuna tam basınca geri geliyor sadece ayarlarda hafif basarak geri gelme aktif.olmasina rağmen bu iki özellik Birden gitti. Parmak izimi okumuyor hiç tepki vermiyor. Ayrıca ayarlar kısmında da parmak izi ayarının olduğu kısım kaybolmuş. Geçen bi geldi yöne gitti. Romdandir dedim global son romu yukledim bugün format attım yine düzelmesi. Bilgisi olan var mı forumda bi kaç arkadaşın başına daha gelmiş düşük yere tekrar düzelmiş. Nedir bu sorunun tam çözümü neyden kaynaklanıyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim

aksamlan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
4
Çalışan biri bize com.fingerprints.serviceext dosyasını paylasırsa belki düzelir benimki mi6 denemede fayda var

Oyla:

alivelimaria

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Bu problemi ben de redmi note 4x telefonumda yaşıyordum. Sürekli gidip geliyordu ayarlar menüsünden ve en son gitti ve gelmedi. Öncelikle belirtmem gerekirse yazılımsal olarak bir çok şey denedim. Fakat çözüm olmadı. Gözü karartıp cihazı söktüm. Parmak izi sensörünün bağlantısı yerine tam oturmamış muhtemelen cihazı düşürdüğümde çıktı. Bu sebepten sürekli gidip geliyormuş tahminen. Benim cihazımda bu şekilde çözüldü problem.

Oyla:

numan067

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
idare eder
Cihazım
gm discoveru
Konular
0
Sorun çok uzun zaman önce olmuş ama aynı olay başına gelecekler için sadece ufak bir çözüm. Herkese olurmu bilmiyorum bende oldu. Ekran kilidini devre dışı bırakın ve yeniden başlatın. Muhtemelen sorun çözülecektir. Sorun büyük ihtimalle yazılımsal. Ayrıca tekrar erkan kilidi koyun test açısından söylüyorum. Eğer düzelmiş se sorun ortadan kalkmış demektir. Yazılımsal bişey belki ilerleyen zamanlarda güncelleme ile düzelir. Sorun zaten durup dururken oluyor. Aniden parmak izi işlem yapmıyor ve ayarlardan parmak izi siliniyor. Bana tek çözüm bu oldu.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Veya yüzde 0 yapın şarjı sonra şarja takın sorun hallolur

Oyla:

DaedShot

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Sorun bende daha yeni gerceklesti parmak izi okuyucu ayarlardan da silindi yardım edebilecek biri var mı

Oyla:

mokarco

:))
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ejder
Cihazım
Mi 6 Seramik
Konular
4
Çözüm bulabildiniz mi? Durum düzeldi mi acaba? Bende de aynı durum mevcut. Dün birden bire parmak izi okuyucu çalışmadı. Fark ettim ki home tuşu olarak da çalışmıyor. Ayarlarda da parmak izi okuyucu kısmı yok :) Fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi. Mi flash uygulaması ile "flash all" yaparak 9.2.2.2 / 9.2.3.0 / 9.5.3.0 / 9.5.6.0 / 9.5.8.0 hepsini denedim yinede çalışmıyor. İşimiz teknik servislik mi acaba, donanımsal mı? Düşürsem, kırsam neyse. Bişey olduğu da yok, durduk yere..

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Çözüm bulabildiniz mi? Durum düzeldi mi acaba? Bende de aynı durum mevcut. Dün birden bire parmak izi okuyucu çalışmadı. Fark ettim ki home tuşu olarak da çalışmıyor. Ayarlarda da parmak izi okuyucu kısmı yok :) Fabrika ayarlarına döndürdüm düzelmedi. Mi flash uygulaması ile "flash all" yaparak 9.2.2.2 / 9.2.3.0 / 9.5.3.0 / 9.5.6.0 / 9.5.8.0 hepsini denedim yinede çalışmıyor. İşimiz teknik servislik mi acaba, donanımsal mı? Düşürsem, kırsam neyse. Bişey olduğu da yok, durduk yere..

Çözümü basit cihazınız Mi5 değil galiba ama olsun önce %100 yapın şarjı 10 dk daha şarj edin yüzde yüz iken sonra telefonu yeniden başlatıp fişten çekin %0 olana kadar normal kullanın %0 oldup kendisi kapandıktan 5 dk sonra şarja takın açılınca parmak izi geri gelmiş olacak

Oyla:

mokarco

:))
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ejder
Cihazım
Mi 6 Seramik
Konular
4
Yönlendirmeniz için teşekkür ederim. Deneyeceğim bakalım, yarın delta servise göndermeye karar vermiştim. Sizin önerinizi yapacağım, şarja koydum bile :) Olumlu yada olumsuz geri bildirimi buraya yazarım, daha sonra araştıran ve burayı okuyan arkadaşlara rehber olur.

Oyla:

OnurSözen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiomi m5
Konular
12
Merhaba arkadaslar Redmi Note 6 pro cihazimda parmak izi bolumu kayboldu kapatip actim vs bir fayd etmedi nedir durum acaba varmi bu cihazda bunu yasayan

Oyla:
Üst Alt