Yardım Mi5 Kapanma Sorunu

interwelet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fikret
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Arkadaşlar son derece memnun oldugum telefonum beni çok uzmeye basladı telefona herhangi bir yeni program oyunmuş birsey kurmadim ancak telefon belirsiz zaman aralıklarında kilitlenip kapanıyor ve acilmiyor. Acabilmemin tek yolu batarya kablosunu cikartip takmak. Ondan sonra normal aciliyor. Bazen 2 gün sıkıntısız kullanirken bazen 1 saat geçmeden kilitleniyor. Bir fikri olan var mi?

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
MIUI 9 kullanmak daha iyi bu model için 10 da sorun çıkartmakta sebepsiz donanım arızaları çıkartıyor açılırsa cihazınız MIUI 9 geri dönün

Oyla:

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
bende bugun sipariş verdim sonradan bi bakayım nette bilgi varmı diye aynı sorunu yaşayan arkdaşlarda düzelme olmamış sanırım. bende ğili iade edeyim en iyisi . Bi pil ile kurtarsaydık iyiydi
Arkadaşlar benim mi5 pili 8-10 kez pili söküp takınca açılıyor ancak ama 1 saat içinde ama 12 saat sonra kapanıyor du. Geçen yine zor bela açtım pili fulledim sonra teli sıfırlama yaptım .o gün bugündür çalışıyor ama bilmiyorum tekrar kapanır mı.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
2.5 sene dolu dolu kullandığım mi5 imde de buna benzer sorun yaşatmıştı Ekran ya donuyor bidaha kendine gelmiyordu ya da ekrana hiç görüntü gelmiyordu sorunu ekran flex soketini çıkar tak yaparak kısa süreliğine düzeltiyordum ama en sonunda illallah ettirip akşam saatinde migros kapanmadan mi8 lite almıştım:/

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Arkadaşlar soruna geçici olarak çözüm buldum,
Telefon ekranı açılmadığı durumda arka kapağı çıkartıyorum, anakart muhafaza kapağını da çıkartıyorum (ben anakart muhafaza kapağını vidasız kullandığım için kolayca çıkıyor) sonra telefonu o haliyle buzdolabının no frost derin dondurucu kısmına bırakıyorum yaklaşık 1-2 dakika sonra ekran geliyor, 1 hafta içinde 5 defa farklı zamanlarda kapandı bu şekilde açtım bilginiz olsun. Muhtemelen anakart üzerinde bir bölüm aşırı ısınıyor ve telefon çalışmaya devam ettiği halde ekrana görüntü vermeyi kesiyor. Eğer telefonunuz kapandı ise bu yöntemle hemen açabilirsiniz en azından dosyalarınız var ise kurtarabilirsiniz.
Telefonu buzlukta alınca hafif buğulanma olabilir, silince geçiyor.

Oyla:

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Arkadaşlar soruna geçici olarak çözüm buldum,
Telefon ekranı açılmadığı durumda arka kapağı çıkartıyorum, anakart muhafaza kapağını da çıkartıyorum (ben anakart muhafaza kapağını vidasız kullandığım için kolayca çıkıyor) sonra telefonu o haliyle buzdolabının no frost derin dondurucu kısmına bırakıyorum yaklaşık 1-2 dakika sonra ekran geliyor, 1 hafta içinde 5 defa farklı zamanlarda kapandı bu şekilde açtım bilginiz olsun. Muhtemelen anakart üzerinde bir bölüm aşırı ısınıyor ve telefon çalışmaya devam ettiği halde ekrana görüntü vermeyi kesiyor. Eğer telefonunuz kapandı ise bu yöntemle hemen açabilirsiniz en azından dosyalarınız var ise kurtarabilirsiniz.
Telefonu buzlukta alınca hafif buğulanma olabilir, silince geçiyor.
Araştırma yaparken yabancı bir forumda okumuştum. Soğutucu pedleri erimesinin sonucu böyle bir sorun yaşatıyormuş yenilendiğinde sorun düzeliyormuş

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Hocam ben de mi5 kullanıyorum telefonunuz kaç yıllık? Bende şu an sorun yok. 3 yıla 1 mevsim.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
Araştırma yaparken yabancı bir forumda okumuştum. Soğutucu pedleri erimesinin sonucu böyle bir sorun yaşatıyormuş yenilendiğinde sorun düzeliyormuş
Doğru olma ihtimali yüksek, çünkü her seferinde az biraz soğutma sonucunda ekran geri geliyor anında, o zaman o soğutucu pedleri yenileyerek tekrar kullanıp sonucu yazayım, tabi önce kaliteli soğutucu ped bulmak lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben de mi5 kullanıyorum telefonunuz kaç yıllık? Bende şu an sorun yok. 3 yıla 1 mevsim.
2017 Temmuzda almıştım, bir defa evoserviste ekran değişimi yaptırdım onun dışında sorun yaşamadım, nerdeyse 3 yıl oldu, batarya hiç değişmedi tabi şuan aktif kullanımda yarım gün ancak gidiyor, eğer kapanma sorununu çözersem bataryayı da değiştireceğim, benim kardeşimde de var mi5 onda da sorun yok, muhtemelen bu kullanım tarzı, kullanılan ortama göre de değişiyor, bir ara çiçekçi arkadaşıma çiçek dağıtımında yardım ederken navigasyon olarak kullanıyordum ve aracın içerisinde aşırı sıcaktan kendiliğinden kapanıyordu heralde bu şekilde kullanmamda pedlerin ömrünü azaltmış olabilir, umarım sizin telefonda sorun olmaz ve uzun süre daha kullanabilirsiniz.

Oyla:

Hsynhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
11
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim aynı sorun bende de vari mi 5 telefoın kediliğinden kapanıyor ve açılmıyor, telefoncu kapağını çıkarıp batarya kablosunu çıkarıp takımca telefon kendine geliyor ama bir kaç gün sonra yine hata veriyor. Kesin çözüm bulabilen varsa acil destek lütfen.

Oyla:

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Arkadaşlar benim mi5 pili 8-10 kez pili söküp takınca açılıyor ancak ama 1 saat içinde ama 12 saat sonra kapanıyor du. Geçen yine zor bela açtım pili fulledim sonra teli sıfırlama yaptım .o gün bugündür çalışıyor ama bilmiyorum tekrar kapanır mı.

Hala çalışıyor bilginize sunarım.

Oyla:

88my

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 5 prime
Meslek
Memur
Konular
0
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim aynı sorun bende de vari mi 5 telefoın kediliğinden kapanıyor ve açılmıyor, telefoncu kapağını çıkarıp batarya kablosunu çıkarıp takımca telefon kendine geliyor ama bir kaç gün sonra yine hata veriyor. Kesin çözüm bulabilen varsa acil destek lütfen.
Arkadaşım maalesef kesin çözüm yok, birçok kişi çözüm için uğraşmayı da bıraktı, imkanın varsa telefonundaki verileri kurtar ve telefonu değiştirmeye bak, çözüm belki hiç bulunmayabilir.

Oyla:
Üst Alt