Diğer Mİ5 Açılmama Sorunu Hakkında

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Merhabalar arkadaşlar, geçtiğimiz cuma günü telefon cebimde kendi kendine durup dururken kapandı ve bir daha da açılmadı. Şarja takmaya pc ye takmaya kesinlikle tepki vermiyor. Denemediğim şey kalmadı.

En son forumda bir kaç yöntem buldum ama garanti süresinin dolmasına biraz az bi zaman kaldığını fark edip uğraşmadan Delta Servis garantiye 11 mart Pazartesi yolladım. Forumda bu sorunu yaşayan bir sürü kişi olduğunu fark ettim. Bende sorun çözülürse bilgilendirme amaçlı konu açma gereği duydum.

Delta Servis ile ilgili bir sürü farklı yorumlar var ama ben güvenip yolladım umarım güvenimi boşa çıkarmayıp yapıp yollarlar gelişmeleri buraya yazacağım.

freeman1968

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Emekli
Konular
0
Geçmiş olsun. Umarım sorununuzu çözerler. Eski telefonum Mi5 ti. Bu sene garanti bitimine iki ay kala gönderdim yeni batarya takmaları için. 150 TL karşılığında geldi. Kırılmaz camı Ön yüzdeki Mİ logosu üzerinden çatlatmışlar. İlk üç şarjı kapalı yaptık. Annem kullandı ki internete sadece wirelessden bağlanır. Konuşma fazla yok. Günü bile çıkartmıyor, fabrikasyon batarya bile daha uzun gidiyordu. Neyse, geçen hafta pil şişmeye başladı. Dün gönderdim bakalım. Sanırım orijinalindeki batarya değil, başka (ucuz) bir firmanın ürününü taktılar. Kalitesiz olduğunu düşünüyorum. İki ay bile dolmadan şiştiğine göre. Şu an Mİ 8 kullanıyorum. Ve o da Delta garantili. Bu firmanın servisinin kötü olduğunu duymuştum. Ama kırılmaz camı çatlatan elemanın ne kadar becerikli olabileceğini gelin siz düşünün. Ben bugüne kadar elbette ki telefonu elimden düşürdüm. Ama hiçbir kırılmaz camımı çatladığı için değiştirmedim. Sadece hava aldığı için değişmiştir benim camlarım. Demek istediğim bu da değil, özensiz olmaları, sonuçta hasar mı verdin kardeşim, yani benden aldığın gibi değil ürün. O zaman ne yapmalısın? Hobyar mahallesinde bu ürünler 5-6 lira, takarsın bu fiyata camı, bizi de böyle gereksiz yere vaktimizi alarak konışturmazsın. Deltayı kimseye önermem sanırım.
İnşallah ürününüz tamir olup gelir ve kullanırsınız diyelim. Hayırlı günler dileğiyle.

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Geçmiş olsun. Umarım sorununuzu çözerler. Eski telefonum Mi5 ti. Bu sene garanti bitimine iki ay kala gönderdim yeni batarya takmaları için. 150 TL karşılığında geldi. Kırılmaz camı Ön yüzdeki Mİ logosu üzerinden çatlatmışlar. İlk üç şarjı kapalı yaptık. Annem kullandı ki internete sadece wirelessden bağlanır. Konuşma fazla yok. Günü bile çıkartmıyor, fabrikasyon batarya bile daha uzun gidiyordu. Neyse, geçen hafta pil şişmeye başladı. Dün gönderdim bakalım. Sanırım orijinalindeki batarya değil, başka (ucuz) bir firmanın ürününü taktılar. Kalitesiz olduğunu düşünüyorum. İki ay bile dolmadan şiştiğine göre. Şu an Mİ 8 kullanıyorum. Ve o da Delta garantili. Bu firmanın servisinin kötü olduğunu duymuştum. Ama kırılmaz camı çatlatan elemanın ne kadar becerikli olabileceğini gelin siz düşünün. Ben bugüne kadar elbette ki telefonu elimden düşürdüm. Ama hiçbir kırılmaz camımı çatladığı için değiştirmedim. Sadece hava aldığı için değişmiştir benim camlarım. Demek istediğim bu da değil, özensiz olmaları, sonuçta hasar mı verdin kardeşim, yani benden aldığın gibi değil ürün. O zaman ne yapmalısın? Hobyar mahallesinde bu ürünler 5-6 lira, takarsın bu fiyata camı, bizi de böyle gereksiz yere vaktimizi alarak konışturmazsın. Deltayı kimseye önermem sanırım.
İnşallah ürününüz tamir olup gelir ve kullanırsınız diyelim. Hayırlı günler dileğiyle.

Bende sizin gibi bir çok sorun yaşayan kişilerin yorumlarını okudum ama çok kararsız kaldım göndersem mi kendim mi uğraşsam diye ama inşallah yaparlar geri temiz yollarlar diye umut ediyorum biraz kaygılıyım ama bakalım beklemekten başka çare yok sanırım.

bu arada az önce arıza takibe
Ürün Fiziksel Durum: Ekran çizİk. Kasada darbeler mevcut
Onarım Sonrası Garanti Durumu: Garanti Devam Ediyor

şu şeklinde girmişler garanti devam ediyor yazıyor ama garanti dışı yapmazlar inşallah tertemiz yolladım telefonu ben

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Hocam bende delta servisinin problemli olduğunu duymuştum bir yenisi daha eklendi

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Hocam bende delta servisinin problemli olduğunu duymuştum bir yenisi daha eklendi

bende forumda gezdikçe git gide umudumu yitirmeye başladım beklemekten başka çare yok bakalım ne olacak

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Aynı olay dün gece benimde başıma geldi. Servise göndermekten çekiniyorum. Garantisi mevcut. Telefon sıfır gibi tek çizik yok. Ekranını kırılmaz camsız bile kullanmadım. Kılıftan çıkarmam. Bir kez bile yere düşmedi ama bu servisin yaptıkları kanımı beynime sıçrattı. Göndermekten vazgeçtim senin süreci takipteyim inşallah sorunsuz gelir.

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Aynı olay dün gece benimde başıma geldi. Servise göndermekten çekiniyorum. Garantisi mevcut. Telefon sıfır gibi tek çizik yok. Ekranını kırılmaz camsız bile kullanmadım. Kılıftan çıkarmam. Bir kez bile yere düşmedi ama bu servisin yaptıkları kanımı beynime sıçrattı. Göndermekten vazgeçtim senin süreci takipteyim inşallah sorunsuz gelir.

bende okuduklarım yüzünden baya korktum ama garantisine az bi süre kalmış ciddi bir sorun avrsa onlar halleder diye düşündüm ama inşallah sorun olmaz bakalım süreç devam ediyor sonucu yazarım buraya

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
bende okuduklarım yüzünden baya korktum ama garantisine az bi süre kalmış ciddi bir sorun avrsa onlar halleder diye düşündüm ama inşallah sorun olmaz bakalım süreç devam ediyor sonucu yazarım buraya
Yazılımla mı bozdular acaba diye düşünmeden edemiyorum. 1-2 hafta içinde onca insanın aynı sorundan şikayet etmesi çok saçma geliyor bana

FuKaGa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
Yazılımla mı bozdular acaba diye düşünmeden edemiyorum. 1-2 hafta içinde onca insanın aynı sorundan şikayet etmesi çok saçma geliyor bana
bende ona şaşırdım 1 - 2 hafta içeirisnde dediğin gibi aynı sorundan muzdarip çok kişi var. Gülcelleme ilemi bozuldu acaba tesadüf olduğunu düşünmüyorum pek.

rainboww

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 5
Konular
3
şuana kadar okuduklarım arasında miui 10 un bu duruma getirdiği söyleniyor. Düzeldikten sonra miui 8 e geçilmeli ve şarj adaptörünün amerikan tipi olmaması gerekiyormuş. Bende onların yalancısıyım ama deneyeceğim inşallah açılırsa. Şuan 1 gün kadar şarj edip açılmasını bekleyeceğim sonrasında artık garantisi gitmeden bataryayı çıkartıp takmayı düşünüyorum. Olmazsa artık son çare uzun soluklu macerayla devam edeceğim muhtemelen :D hakem heyetlerini göze alıp delta servise göndermeyi düşünüyorum :(

Üst Alt