Rehber Mi4S Bootloader Unlock - Root - TWRP - Türkçe Rom

tr06

m!u!
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tr
Cihazım
discovery
Konular
36
Linkteki rom, orijinal xiaomi.eu sürüm olan rom mudur? Bloatware içeriyor mu ve ota dan güncellenebiliyor mu?

berkexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
celil
Cihazım
mi4s
Konular
5
Cihazı fastboot moda alıp bilgisayara bağlamış olmanız gerekiyor. Eğer bağladıysanız cihazı bilgisayar tanımıyor, driver sorunu var demektir. Cihazı fastboot a alıp bilgisayara bağlayın ardından aygıt yöneticisinde ne olarak göründüğünü veya görünüp görünmediğini yazın ki bir şey diyebilelim.
Qualcomm port10 olarak sorunsuz görünüyor

Taurus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Arkadaşlar merhaba,

Mi4S telefonumda başlıktaki işlemleri uygulamaya çalıştım fakat şu an telefon açılmıyor. İşlemlere başladığımda %65 şarjım vardı. En son telefon kapandı ve daha da açamıyorum. Şarja taktım şarj ışığı da yanmıyor. Herhangi bir tepki yok telefonda. Gece gece çok moralim bozuldu. Problem nedir acaba? Aşağıdaki işlemlerin ötesine geçemedim.

İşlemler

Mi flash uygulamasını yükleyin
Cihazı ses kısma + güç tuşu ile download moda alın ve PC ye bağlayın
İndirdiğiniz rom dosyası içinde ki Mi4S EDL.cmd dosyasına tıklayın telefonunuz kapanacak ve siyah bir ekran gelecek
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar merhaba,

Mi4S telefonumda başlıktaki işlemleri uygulamaya çalıştım fakat şu an telefon açılmıyor. İşlemlere başladığımda %65 şarjım vardı. En son telefon kapandı ve daha da açamıyorum. Şarja taktım şarj ışığı da yanmıyor. Herhangi bir tepki yok telefonda. Gece gece çok moralim bozuldu. Problem nedir acaba? Aşağıdaki işlemlerin ötesine geçemedim.

İşlemler

İndirdiğiniz rom dosyası içinde ki Mi4S EDL.cmd dosyasına tıklayın telefonunuz kapanacak ve siyah bir ekran gelecek
Bu işlem cihazı edl moduna almak için gereken işlem. Cihazı kapalı gibi olduğuna bakmayın. Bilgisayarınız cihazı görüyordur. Mi flash ile romunuzu yükleyin.
Mi5 bölümünde unlock işleminde ayrıntılı olarak bu durumu anlatmıştım.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Taurus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
chatin_62,

Hocam romu 78 sn'de yükledi alet ancak sonraki aşamaya geçmedi. Cihaz çoklu dil ve Bootlader açık olarak açılacak kısmına geçemedim. Hiç açılmadı...

Cihaz çoklu dil olarak ve Bootloader açık olarak açılacak. Şimdi TWRP yüklemek için

Cihazı ses kısma ve güç duşu ile fastbot moda alın ve Mi4S TWRP.cmd adlı dosyayı çalıştırın.

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
Arkadaşlar merhaba,

İşlemler

Bu duruma "stuck on edl mode" diyoruz. Yani cihaz edl modunda kitlenmiş durumda. Şarjı bitene kadar bekleyin, -ki bu durum 2-3 gün bile sürebilir. Veya 3 tuşa aynı anda basın telefon pc'ye bağlı iken, telefonu görünce işlemi tekrar yapın. Korkacak bir durum yok, aşılır yani.

Taurus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
daveygrohl

Arkadaşım geçtim o kısmı, bu sefer üstte paylaştığım son ilettiğim noktada takıldım. :)

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
daveygrohl

Arkadaşım geçtim o kısmı, bu sefer üstte paylaştığım son ilettiğim noktada takıldım. :)

images klasörünü değil de flash_all.bat dosyasının olduğu kök klasörü gösterin ve en altta da flash_all seçeneğini deneyin.

Veya Miflash'a hiç gerek yok, TWRP yükleyin ve TWRP üzerinden rom yükleme yapın. MiFlash'a sadece güncel sürüm bootloader'ı kapatacağı için downgrade için ihtiyacınız olacaktır.

Üst Alt