Yardım MI4 Ekran Kırılması Sonuçları ve 2 Ekran Değişimi

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Merhaba arkadaşlar öncelikle size mi4 telefonumu aldıktan hemen sonra başımdan geçen bütün olumsuzlukları kısaca anlatayım. Büyük bir sevinçle aldığım telefonu 2. gününde suya düşürdüm bataryasını sökerek bir hafta pirinçte bir hafta da nemi içine çeken pirinç gibi bir madde var adını şuan hatırlayamadım onda beklettim sonrasında çalıştırdım ve çalıştı çok sevindim arkasından bir gün telefonun şarjı bitti ve şarj almasına rağmen şarjı dolmadı ve açılmadı çok uğraştım olmadı.
Telefoncu telefoncu gezdim biri şarj soketi bozuk dedi, bir diğeri bunun bataryası bitmiş dedi hiçbiri de beni dinlemedi en son bir telefoncuya anlattım herşeyi suya düştüğünü oksitlenme olabileceğini falan işte.. O da içini açtı bir hafta bana bırak solisyona yatıracağım sonrasında gel al çalışır hiçbir sorun olmaz dedi ve dediğini yaptı.
Sonrasında 2 hafta sonra telefon elimden düştü ve ekranında sadece bir çatlak oldu ve dokunmatiği çalışmadı. Çinden kaliteli bir ekran siparişi verdim, kendim değiştirdim ve ekran ilk günkü gibi çalışıyordu, sadece alt taraftaki dokunmatik tuşların ışığı tam dağılmadığı için sönüktü montajda ufak bir sorun yaptım sanırım ondan.

Ve şimdi de 2 gün önce telefonum cebimdeyken üzerine oturduğum için ahizeden sağ çerçeveye kadar kısacık bir çatlak oluştu ve telefonun dokunmatiği yine çalışmıyor çok sinirlenip telefonu hemen söktüm çinden ilk ekran siparişimde 2 tane sipariş etmiştim hemen onu takmak için işe koyuldum ki sinirden alt ile üst kartı birleştiren anten kablosunu unutup kopardım. Şimdi sipariş ettiğim anten kablosunu bekliyorum...

Şimdi size sorum onca araştırmamdan sonra bulamadığım bir bilgi için olacak. Bu ekran tek çatlakla neden çalışmıyor? Çalışması için ekran değiştirmek haricinde bir çözüm var mı?

Fotoğraflarda oksitlenme sonucu kasada ve kartta oluşan sorunlar kopan anten kablosu ve ekrandaki çatlak var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Mİ5 Almayı düşünen biri olaraktan,acaba MACERADAN vazmı geçsem dedim yani o derece .Çok geçmiş olsun.inşallah bir daha böyle olumsuzluklar yaşamazsınız.

Hevesinizi kırmak istemezdim tabiki. Benim de temennim Mi5'te bu sorunu çözmüş olmaları

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yüksek Kalite Yeni Onarım Parçaları xiaomi mi 4 m4 mi4 LCD Ekran ve Dokunmatik Ekran Digitizer Değiştirme cep telefonu Montaj beyaz

(from AliExpress Android)

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Yüksek Kalite Yeni Onarım Parçaları xiaomi mi 4 m4 mi4 LCD Ekran ve Dokunmatik Ekran Digitizer Değiştirme cep telefonu Montaj beyaz

(from AliExpress Android)

Hocam bu kadar tesadüf olur ilk aldığım ekranın linkini attın bana ben bu adamı şikayet ettim :D

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam bu kadar tesadüf olur ilk aldığım ekranın linkini attın bana ben bu adamı şikayet ettim :D
:D vay be. Bundan başka da doğru düzgün ekran yokki. Demekki mi4 ün ekranı genel anlamda kalitesiz ve çabuk kırılıyor. En kısa zamanda jelatini söküyüm ve temperli camı taktırayım bari

Oyla:

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
:D vay be. Bundan başka da doğru düzgün ekran yokki. Demekki mi4 ün ekranı genel anlamda kalitesiz ve çabuk kırılıyor. En kısa zamanda jelatini söküyüm ve temperli camı taktırayım bari

Temperli cam ve kaliteli bir kılıf. Benimki ekranında temperli cam varken köşesine düştü ve kırıldı kılıf da çok önemli

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Telefonu ilk aldığımda bir ay kilifsiz ve jelatinsiz kullandım. Ben burdayım diyordu. Çelik kasaya dokunmak çok hoş

Oyla:

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Hocam mesajlarınız hayretler içinde okudum. Bende vakti zamanında mi4 kullandım . Canı sağolsun oğlum yerden yerden atmasına rağmen banamısın demedi. Ben sizinle ekran kalitesi konusunda hemfikir değilim. Özellikle mi4 ömürlük bir model aynı zamanda efsane bir telefondur. Siyah modelini bulabilseyim tabiki 64 lük modeli mi5 almayabilirdim :)

Oyla:

pazar_mobil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Cihazım
mi 4
Konular
1
merhaba maaşallah yaşadıklarınız korku filmi gibi yalnız yaşakdıklarınız yanlış anlamayın lütfen birazda acemilikten olsa gerek ilk telefonu tamire verdiğiniz zaman telefonun suya düştüğünü belirtmeniz lazımdı adam ne sorunu olduğu bilmeden nasıl doğru müdahaleyi yapabilir ki ? Ekranın kolay kırılması olayına gelince ekran ile kasayı birbirine montajda kullanılan malzemeden ileri geliyor büyük ihtimalle 3M bandı tarzında bir bant kullandınız ve ekran ile kasanın çerçevesi arasında aralıklı ufak boşluklar oldu hali ile boşluklara ufak bir baskı ekranı kırmaya yetti (yada ekranın oturacağı çerçeveyi tam temizlemediniz altında eski ekranın yapışkanı jeli kaldı) ben defalarca mi 4 ekranı değiştiren biri olarak söylüyorum mi 4 ekranı piyasada en zor kırılan ekranlardan biridir ki telefonumun üstünden araba geçti ekranı ben değiştirmiştim ve birşey olmadı (: Türkiyede ekran fiyatlarıda bence gayet makul belkide satıcı olduğumdandır tabi fakat para verip al burda satılmasını bekle komisyon ver kargo parası ver bazı manyak dengesiz müşteriler ile uğraş Çindeki fiyatlara satacak halim yok Son olarak sayın Mustafahezer e katılmamak mümkün değil dün bir mi5 inceledim ve mi4 mü daha çok sevdim kesinlikle bekleneni verememiş o kadar incinecekmiş gibi duruyor ki ilk düşüşte ekranı direk kırılır galiba sağlamlık olarak çok zayıf kalmış bence

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
o tek çatlak çalışmaması için neden çünkü tam da dokunmatiğin fleksinden çatlamış.

bence artık yeni cihaz almalıydınız.

Oyla:

exuberantconqurer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
fatih mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 4
Konular
0
benim mi4 ekranı, üzerinde bu siteden aldığım koruyucu cam olduğu halde, telefon cebimdeki iken bir şey kaldırırken sıkışmadan dolayı kırıldı. hem koruyucu cam hem de ekran boylamasına tek çatlakla kırıldı. ve dokunmatık şu an çalışmıyor. bırakın sıkışmayı yere çok şiddetli düşüp neredeyse buzlu cam gibi olduğu halde dokunmatiği halen çalışır durumda olan telefonları kullandıktan sonra mi4'un ekranı ve dokunmatiği için "çok kaliteli.." diyemiyeceğim maalesef. çok ama çok hassas kullanmak gerekiyor.

Oyla:
Üst Alt