Yardım MI4 Ekran Kırılması Sonuçları ve 2 Ekran Değişimi

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Merhaba arkadaşlar öncelikle size mi4 telefonumu aldıktan hemen sonra başımdan geçen bütün olumsuzlukları kısaca anlatayım. Büyük bir sevinçle aldığım telefonu 2. gününde suya düşürdüm bataryasını sökerek bir hafta pirinçte bir hafta da nemi içine çeken pirinç gibi bir madde var adını şuan hatırlayamadım onda beklettim sonrasında çalıştırdım ve çalıştı çok sevindim arkasından bir gün telefonun şarjı bitti ve şarj almasına rağmen şarjı dolmadı ve açılmadı çok uğraştım olmadı.
Telefoncu telefoncu gezdim biri şarj soketi bozuk dedi, bir diğeri bunun bataryası bitmiş dedi hiçbiri de beni dinlemedi en son bir telefoncuya anlattım herşeyi suya düştüğünü oksitlenme olabileceğini falan işte.. O da içini açtı bir hafta bana bırak solisyona yatıracağım sonrasında gel al çalışır hiçbir sorun olmaz dedi ve dediğini yaptı.
Sonrasında 2 hafta sonra telefon elimden düştü ve ekranında sadece bir çatlak oldu ve dokunmatiği çalışmadı. Çinden kaliteli bir ekran siparişi verdim, kendim değiştirdim ve ekran ilk günkü gibi çalışıyordu, sadece alt taraftaki dokunmatik tuşların ışığı tam dağılmadığı için sönüktü montajda ufak bir sorun yaptım sanırım ondan.

Ve şimdi de 2 gün önce telefonum cebimdeyken üzerine oturduğum için ahizeden sağ çerçeveye kadar kısacık bir çatlak oluştu ve telefonun dokunmatiği yine çalışmıyor çok sinirlenip telefonu hemen söktüm çinden ilk ekran siparişimde 2 tane sipariş etmiştim hemen onu takmak için işe koyuldum ki sinirden alt ile üst kartı birleştiren anten kablosunu unutup kopardım. Şimdi sipariş ettiğim anten kablosunu bekliyorum...

Şimdi size sorum onca araştırmamdan sonra bulamadığım bir bilgi için olacak. Bu ekran tek çatlakla neden çalışmıyor? Çalışması için ekran değiştirmek haricinde bir çözüm var mı?

Fotoğraflarda oksitlenme sonucu kasada ve kartta oluşan sorunlar kopan anten kablosu ve ekrandaki çatlak var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

KrAll5759

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
3
Bu kronik bi sorun sanırım xiaomi den tiksindirdi beni bu cihaz kaç ekran değişti sayamadım teknoloji gerçekten şans işi mi 9 almaya korkuyorum bu cihaz yüzünden :D .

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bir takım şanssızlıklar olmuş hocam geçmiş olsun bana kalırsa da ekranın kalite düşüklüğünden kaynaklı

Oyla:
Üst Alt