Yardım MI4 Ekran Kırılması Sonuçları ve 2 Ekran Değişimi

BahadirChef

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
2
Merhaba arkadaşlar öncelikle size mi4 telefonumu aldıktan hemen sonra başımdan geçen bütün olumsuzlukları kısaca anlatayım. Büyük bir sevinçle aldığım telefonu 2. gününde suya düşürdüm bataryasını sökerek bir hafta pirinçte bir hafta da nemi içine çeken pirinç gibi bir madde var adını şuan hatırlayamadım onda beklettim sonrasında çalıştırdım ve çalıştı çok sevindim arkasından bir gün telefonun şarjı bitti ve şarj almasına rağmen şarjı dolmadı ve açılmadı çok uğraştım olmadı.
Telefoncu telefoncu gezdim biri şarj soketi bozuk dedi, bir diğeri bunun bataryası bitmiş dedi hiçbiri de beni dinlemedi en son bir telefoncuya anlattım herşeyi suya düştüğünü oksitlenme olabileceğini falan işte.. O da içini açtı bir hafta bana bırak solisyona yatıracağım sonrasında gel al çalışır hiçbir sorun olmaz dedi ve dediğini yaptı.
Sonrasında 2 hafta sonra telefon elimden düştü ve ekranında sadece bir çatlak oldu ve dokunmatiği çalışmadı. Çinden kaliteli bir ekran siparişi verdim, kendim değiştirdim ve ekran ilk günkü gibi çalışıyordu, sadece alt taraftaki dokunmatik tuşların ışığı tam dağılmadığı için sönüktü montajda ufak bir sorun yaptım sanırım ondan.

Ve şimdi de 2 gün önce telefonum cebimdeyken üzerine oturduğum için ahizeden sağ çerçeveye kadar kısacık bir çatlak oluştu ve telefonun dokunmatiği yine çalışmıyor çok sinirlenip telefonu hemen söktüm çinden ilk ekran siparişimde 2 tane sipariş etmiştim hemen onu takmak için işe koyuldum ki sinirden alt ile üst kartı birleştiren anten kablosunu unutup kopardım. Şimdi sipariş ettiğim anten kablosunu bekliyorum...

Şimdi size sorum onca araştırmamdan sonra bulamadığım bir bilgi için olacak. Bu ekran tek çatlakla neden çalışmıyor? Çalışması için ekran değiştirmek haricinde bir çözüm var mı?

Fotoğraflarda oksitlenme sonucu kasada ve kartta oluşan sorunlar kopan anten kablosu ve ekrandaki çatlak var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Konuyu bende yeni okumuş biri olarak birkaç not düşeyim :) Ben de birçok badire atlattım mi4 ile .Sanırım 3 kere ekran değişti.İlk olarak ekranda sarı leke vardı delta servise yolladım.Ekranı değişim yaptılar fakat birçok yerini de bozup geri yolladılar.Herneyse geri dönüş yaptım şurasını burasını bozmuşsunuz diye.Ürünü geri yollayın daha da bozalım tarzında bir konuşma geçti.Benim de telefona ihtiyacım olduğu için birkaç gün kullanayım yollarım dedim.Ve o ara da telefonu güzelce bi yerden düşürdüm.Ekran tuz buz oldu.Sonrasında servise yolladım fakat çok geç kaldığım için bu sefer ekran ücreti verdim.Zamanında yollamadığım için cezasını çektim.Sonra tekrar geldi güzelce kullanıyordum ama taktıkları ekran çok dandikti.Orjinal ekran parası alıp sallama bi ekran yollamışlardı.Parlaklığı bile gün ışığında yetersiz kalıyordu ve birkaç sorunu daha devam ediyordu.Yine açtım fırçaladım geri yollayın dediler.Geri yollamadan önce daha doğrusu yollayamadan önce telefon lavaboda cebimden düştü yere fırladı ve ekran kırıldı.Şaka gibi bi durumdu ve iyice sinirlendim.Kendim ekran sipariş edip daha önce yapmadığım halde ekranı değiştirdim.Ve siyah ekran taktım çok şık oldu.Arkaya da siyah kapak taktım güzel bi uyum sağladı.Ve bazı sorunlar var dediğim şeyleri de çözdüm yaptım.Yani ben amatör halimle bunları yaptım ama sözde servisiz diye geçinen adamlar kaç kere yollamama rağmen yapmadı.Herneyse bir gün araba kullanıyordum telefonu torpidonun ustune koydum.Bi yerde ani direksiyon çevirmem gerekti ve telefon kaymaya başladı.Onu tutayım derken elime çarptı el freninin ucuna isabet etti.Birkaç saniye bakamadım inşaallah kırılmamıştır diye.Ve baktığımda alt tuşlar tarafından kırıldığını gördüm.Şaka gibi birşeydi gerçekten.Bi uygulama ile sanal tuşlar kullanarak telefonu kullanmaya devam ettim ekran çalışıyordu.Ve telefonda hala o durumda şuan.Mi5s aldı arkadaşlar hediye olarak.Bende bi arkadaşıma vermek istiyorum mi4 ümü ama artık ekran takmaya değer mi değmez mi bilmiyorum şu saatten sonra :) Bu arada bende mi4 ün ekran kalitesinin gerçekten çok basit olduğunu söylemeliyim.Millet paramparça ekran telefon kullanıyor bizimkisi tek çatlak da dokunmatik perti çıkıyor.Benim bu kadar badire atlatmamın sebebi ise telefonumu çok sevmem ve övmem.Kendi kendime telefona maalesef nazar değdirdim.Artık o sebeple kendimi tutmaya çalışıyorum ..

Oyla:

Ulutan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulutan
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
CAD-CAM Prog.
Konular
9
Konuyu bende yeni okumuş biri olarak birkaç not düşeyim :) Ben de birçok badire atlattım mi4 ile .Sanırım 3 kere ekran değişti.İlk olarak ekranda sarı leke vardı delta servise yolladım.Ekranı değişim yaptılar fakat birçok yerini de bozup geri yolladılar.Herneyse geri dönüş yaptım şurasını burasını bozmuşsunuz diye.Ürünü geri yollayın daha da bozalım tarzında bir konuşma geçti.Benim de telefona ihtiyacım olduğu için birkaç gün kullanayım yollarım dedim.Ve o ara da telefonu güzelce bi yerden düşürdüm.Ekran tuz buz oldu.Sonrasında servise yolladım fakat çok geç kaldığım için bu sefer ekran ücreti verdim.Zamanında yollamadığım için cezasını çektim.Sonra tekrar geldi güzelce kullanıyordum ama taktıkları ekran çok dandikti.Orjinal ekran parası alıp sallama bi ekran yollamışlardı.Parlaklığı bile gün ışığında yetersiz kalıyordu ve birkaç sorunu daha devam ediyordu.Yine açtım fırçaladım geri yollayın dediler.Geri yollamadan önce daha doğrusu yollayamadan önce telefon lavaboda cebimden düştü yere fırladı ve ekran kırıldı.Şaka gibi bi durumdu ve iyice sinirlendim.Kendim ekran sipariş edip daha önce yapmadığım halde ekranı değiştirdim.Ve siyah ekran taktım çok şık oldu.Arkaya da siyah kapak taktım güzel bi uyum sağladı.Ve bazı sorunlar var dediğim şeyleri de çözdüm yaptım.Yani ben amatör halimle bunları yaptım ama sözde servisiz diye geçinen adamlar kaç kere yollamama rağmen yapmadı.Herneyse bir gün araba kullanıyordum telefonu torpidonun ustune koydum.Bi yerde ani direksiyon çevirmem gerekti ve telefon kaymaya başladı.Onu tutayım derken elime çarptı el freninin ucuna isabet etti.Birkaç saniye bakamadım inşaallah kırılmamıştır diye.Ve baktığımda alt tuşlar tarafından kırıldığını gördüm.Şaka gibi birşeydi gerçekten.Bi uygulama ile sanal tuşlar kullanarak telefonu kullanmaya devam ettim ekran çalışıyordu.Ve telefonda hala o durumda şuan.Mi5s aldı arkadaşlar hediye olarak.Bende bi arkadaşıma vermek istiyorum mi4 ümü ama artık ekran takmaya değer mi değmez mi bilmiyorum şu saatten sonra :) Bu arada bende mi4 ün ekran kalitesinin gerçekten çok basit olduğunu söylemeliyim.Millet paramparça ekran telefon kullanıyor bizimkisi tek çatlak da dokunmatik perti çıkıyor.Benim bu kadar badire atlatmamın sebebi ise telefonumu çok sevmem ve övmem.Kendi kendime telefona maalesef nazar değdirdim.Artık o sebeple kendimi tutmaya çalışıyorum ..
Hocam artık siz onu gömün gitsin, yeteri kadar zülm görmüş :D şaka bi yana çok badire atlatmış :)

Oyla:

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Hocam artık siz onu gömün gitsin, yeteri kadar zülm görmüş :D şaka bi yana çok badire atlatmış :)
Izdırabina son verin diyorsunuz :) Hâlâ güzel performans veriyor kerata boşa çıksın da istemiyorum.Ne olurdu şöyle kaliteli cam yapsalardı :) Yoksa kasa olarak çok hoşuma gidiyordu.

MI 5s cihazımdan gönderildi

Oyla:

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
Geçmiş olsun benimde başımdan benzer bir olay geçmişti.

İlk çıktığı zamanlar LG G2 telefonumun 3 sefer ekranı kırdım 1 seferde nemden galiba oksitlenme olmuştu.

Gerçekten sinir bozucu bir durum.

LG G2'den sonra bir daha telefon tamir ettirmedim sorun çıktımı direk değiştirdim.

Oyla:

dracula_55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmed
Cihazım
Mi5S
Konular
10
Geçmiş olsun benimde başımdan benzer bir olay geçmişti.

İlk çıktığı zamanlar LG G2 telefonumun 3 sefer ekranı kırdım 1 seferde nemden galiba oksitlenme olmuştu.

Gerçekten sinir bozucu bir durum.

LG G2'den sonra bir daha telefon tamir ettirmedim sorun çıktımı direk değiştirdim.
Teknoloji biraz şans işi bi yerde maalesef.Ürünlerin de etkisi var tabiki ama ne bilim sen elinden kaydır el freninin ucuna düşür telefonu. İnanılır gibi değil :)

Oyla:

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
Teknoloji biraz şans işi bi yerde maalesef.Ürünlerin de etkisi var tabiki ama ne bilim sen elinden kaydır el freninin ucuna düşür telefonu. İnanılır gibi değil :)

Ne kadar dikkat edersen et kaza illaki oluyor. Şimdiye kadar kendi kendine bozulan bir cihaza denk gelmedim hep kendim bozdum. :)

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Ne kadar dikkat edersen et kaza illaki oluyor. Şimdiye kadar kendi kendine bozulan bir cihaza denk gelmedim hep kendim bozdum. :)

:) Önceki Telefonumda ONLINE KAFA TOPU Oynamaktan Ekran Değiştirmek Zorunda Kalmıştım. Onun Haricinde Dediğiniz Gibi, Kaza Bu..Nerden Nasıl Geleceği Belli Olmuyor..

Oyla:

cnky50

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Miui
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Benim arkadaşın Xperia Z2 cihazinda ufak bir çatlak yüzünden dokunmatik gitmişti,sanirim Xiaomi de aynı şekilde ekran yapısı o yüzden en ufak çatlakta dokunmatik gidiyor. Ancak iPhonelarda paramparça olan ekran cayır cayır çalışmaya devam ediyor.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

aliakgun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali akgün
Cihazım
mi4
Konular
0
merhaba maaşallah yaşadıklarınız korku filmi gibi yalnız yaşakdıklarınız yanlış anlamayın lütfen birazda acemilikten olsa gerek ilk telefonu tamire verdiğiniz zaman telefonun suya düştüğünü belirtmeniz lazımdı adam ne sorunu olduğu bilmeden nasıl doğru müdahaleyi yapabilir ki ? Ekranın kolay kırılması olayına gelince ekran ile kasayı birbirine montajda kullanılan malzemeden ileri geliyor büyük ihtimalle 3M bandı tarzında bir bant kullandınız ve ekran ile kasanın çerçevesi arasında aralıklı ufak boşluklar oldu hali ile boşluklara ufak bir baskı ekranı kırmaya yetti (yada ekranın oturacağı çerçeveyi tam temizlemediniz altında eski ekranın yapışkanı jeli kaldı) ben defalarca mi 4 ekranı değiştiren biri olarak söylüyorum mi 4 ekranı piyasada en zor kırılan ekranlardan biridir ki telefonumun üstünden araba geçti ekranı ben değiştirmiştim ve birşey olmadı (: Türkiyede ekran fiyatlarıda bence gayet makul belkide satıcı olduğumdandır tabi fakat para verip al burda satılmasını bekle komisyon ver kargo parası ver bazı manyak dengesiz müşteriler ile uğraş Çindeki fiyatlara satacak halim yok Son olarak sayın Mustafahezer e katılmamak mümkün değil dün bir mi5 inceledim ve mi4 mü daha çok sevdim kesinlikle bekleneni verememiş o kadar incinecekmiş gibi duruyor ki ilk düşüşte ekranı direk kırılır galiba sağlamlık olarak çok zayıf kalmış bence

üstad son güncel hali ile mi4 ekran değişim maliyetimiz nedir ??

Oyla:

cngzklc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cengiz
Cihazım
MI4
Konular
0
Selam arkadaşlar,
Bence değişen ekranların çabuk kırılmasının sebebi, ekran altına gelen conta gibi olan yapışkanın olmaması olabilir. Çünkü bende sipariş ettikten sonra gelen ekranda o conta gibi olan yapışkandan yoktu. Eski yapışkanından kalan artıklarla yapıştırarak civataları taktım ve en ufak yükseklikten düşünce kırıldı.
Sadece bir fikir, yeni ekran sipariş vermedim.

Oyla:
Üst Alt