İnceleme Mi WiFi Router Mini Unboxing ve inceleme / Bölüm 1

metin0135

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Metin
Konular
0
chatin_62' Alıntı:
metin0135' Alıntı:
çok süper açıklayıcı bir anlatım olmuş benim sormak istediğim

Bu modemi adsl olarak kullanmanın bir yolu varmı?

birde openwrt konusuna değinebilirmisiniz?
Hayır maalesef bu bir modem değil. Bununla, cihaza bağlanan cihazlar arasında yerel bir ağ oluşturabilir, mevcut yerel ağınızı daha da genişletebilir, yerel ağınızda internet varsa doğal olarak interneti de genişletmiş olursunuz.
İnternet modeminizde yapamadığınız kısıtlama ve kontrolleri bununla yapabilir, download meraklısı iseniz pc'den bağımsız olarak cihaza bir usb disk takarak downloadlarınızı yapabilirsiniz.

Openwrt konusunu hatırlayamadım. Konu başına da kısaca bir göz attım ama gözüme de çarpmadı. Nerede gördüğüzü yazarsanız bir bakayım.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

İngilizce destek vermemeleri çok büyük eksiklik.Mobil uygulamasının çevirisi yapılmış bir versiyonunu indirdim güncelleme yapılamıyor bazı özellikler kullanılamıyor gibi görünüyor.

Open WRT konusunda http://en.miui.com/thread-64391-1-1.html bu adreste gerekli bilgiler verilmiş. Daha önce bu konuyla ilgilenmedim ve türkçe kaynakta yok bu konuda ingilizcesi gayet güzel anlatılmış aslında ama tecrübem olmadığı için bazı şeylere anlam veremiyorum.Bilginiz var ise detaylı anlatım olarak değil de hangi versiyonun kullanılabileceği ingilizce desteği ve genel olarak artıları konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Deneme yanılma ile ilerlemek istemiyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
metin0135' Alıntı:
chatin_62' Alıntı:
metin0135' Alıntı:
çok süper açıklayıcı bir anlatım olmuş benim sormak istediğim

Bu modemi adsl olarak kullanmanın bir yolu varmı?

birde openwrt konusuna değinebilirmisiniz?
Hayır maalesef bu bir modem değil. Bununla, cihaza bağlanan cihazlar arasında yerel bir ağ oluşturabilir, mevcut yerel ağınızı daha da genişletebilir, yerel ağınızda internet varsa doğal olarak interneti de genişletmiş olursunuz.
İnternet modeminizde yapamadığınız kısıtlama ve kontrolleri bununla yapabilir, download meraklısı iseniz pc'den bağımsız olarak cihaza bir usb disk takarak downloadlarınızı yapabilirsiniz.

Openwrt konusunu hatırlayamadım. Konu başına da kısaca bir göz attım ama gözüme de çarpmadı. Nerede gördüğüzü yazarsanız bir bakayım.

İngilizce destek vermemeleri çok büyük eksiklik.Mobil uygulamasının çevirisi yapılmış bir versiyonunu indirdim güncelleme yapılamıyor bazı özellikler kullanılamıyor gibi görünüyor.

Open WRT konusunda http://en.miui.com/thread-64391-1-1.html bu adreste gerekli bilgiler verilmiş. Daha önce bu konuyla ilgilenmedim ve türkçe kaynakta yok bu konuda ingilizcesi gayet güzel anlatılmış aslında ama tecrübem olmadığı için bazı şeylere anlam veremiyorum.Bilginiz var ise detaylı anlatım olarak değil de hangi versiyonun kullanılabileceği ingilizce desteği ve genel olarak artıları konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Deneme yanılma ile ilerlemek istemiyorum.
Buna cevap yazdım diye hatırlıyorum. Neyse tekrar yazayım .
Müsait bir zamanımda bakıp, eğer anlayabilirsem yazarım.

Edit: Sorun bendeymiş. Tabletten yazdığım cevap, hata verip gitmemiş. O anda tableti kapattığım için görmedim. Daha sonra da telefondan bakınca tabletten yazdığımı doğal olarak göremedim.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

sjap

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Konular
1
Hocam kusura bakmayın bütün konuları inceleyemedim ama bir soru sormak istiyorum. Bu cihaz Wi-Fi üzerinden interneti alıp tekrar yayın yapabiliyor mu? Bazı yerlerde repeater olarak kullanıldığı yazmış ama yinede kullanan birisine sorayım dedim. Çekiş gücünden muhtemelen memnunsunuzdur sonuçta xiaomi ama ne derece? Elimizdeki Uydunet netmaster modem maalesef yeterli gelmiyor. Evin bir köşesindeki odaya koysak bir taraftan dert öbür taraftan koysak öbür tarafa dert. Tek cihaz olarak ne kadar yeterli olur ya da repeater olarak verim alabilir miyim?

Bu arada ilgilenenler için gearbestte 29 dolar şuan. Daha düşük fiyat var mı bilmiyorum ama gözüme çarptı. Kargolama yavaş olsada gearbestten daha önce sorun yaşamadım.
http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_148364.html

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@sjap,
Router'ın arkasında 2 adet Lan ve 1 adet Wan olmak üzere 3 adet ethernet portu var. Modeminizi kablo ile Wan portuna bağlayıp Lan portlarına bağladığınız ve kablosuz olarak bağlandığınız cihazların internete çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Ki ben bu şekilde kullanıyorum. Lan portlarına Digitürk ve bir PC bağlı, kablosuz olarak ta mobil cihazlarım ve notebook bağlanıyor. Modemin Wi-Fi'sine de diğer odalardayken bağlanıyorum.
Kabloyla Wan portundan değil de kablosuz olarak modeme bağlanma ve aynı zamanda da yayın yapma yani Repeater özelliği de olması lazım diye hatırlıyorum. Ancak bu şekilde kullanmadığım için net birşey diyemem.

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
onu ben açıklayım, ben kablosuz modeme kablosuz bağlayıp kablosuz yayın yapıyorum hatta routerde bi adet 8gb flaş takılı paylaşıma açtım tüm pclerden görebiliyorum çokta güzel oluyor. routerin içinden ana modemi kaç diş çektiğini görebiliyorsunuz, ilk kurulumda ana modemin adında ve şifresinde yayın yapıyor sonra isterseniz başka bir modemmiş gibi davrandıra biliyorsunuz. @chatin_62 hocam kablolu sistemde digiturk ne alaka anlayamadım açıklar mısınız bilmediğimiz birşeyi kalmış gibi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
catlax66' Alıntı:
onu ben açıklayım, ben kablosuz modeme kablosuz bağlayıp kablosuz yayın yapıyorum hatta routerde bi adet 8gb flaş takılı paylaşıma açtım tüm pclerden görebiliyorum çokta güzel oluyor. routerin içinden ana modemi kaç diş çektiğini görebiliyorsunuz, ilk kurulumda ana modemin adında ve şifresinde yayın yapıyor sonra isterseniz başka bir modemmiş gibi davrandıra biliyorsunuz. @chatin_62 hocam kablolu sistemde digiturk ne alaka anlayamadım açıklar mısınız bilmediğimiz birşeyi kalmış gibi
Digitürk kutusu internete bağlanıyor. Kaçırdığınız dizileri, filmleri, yayınları, tekrar izleyebiliyorsunuz. Ayrıca portalda bulunan filmleri de izleme imkânı var. Tabi bunların hepsi internet üzerinden izleniyor.

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
anladım digiturk'ü internete çıkartmak için kullanıyorsunuz. ben farklı yorumladım da bir an kendimce, ama ağ bağlantısını kullanın derim. usb'yi takıp router'in ipsini biliyorsanız ağa gelin orada XIAOMI yoksa (benim routerin ip:192.168.2.209) \\192.168.2.209 yazıp enter liyorsunuz router in otomatik paylaşıma açtığı iki adet klasöre ulaşabiliyorsunuz, isterseniz telefondaki programdan daha fazla klasörde açılınabiliniyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
catlax66' Alıntı:
anladım digiturk'ü internete çıkartmak için kullanıyorsunuz. ben farklı yorumladım da bir an kendimce, ama ağ bağlantısını kullanın derim. usb'yi takıp router'in ipsini biliyorsanız ağa gelin orada XIAOMI yoksa (benim routerin ip:192.168.2.209) \\192.168.2.209 yazıp enter liyorsunuz router in otomatik paylaşıma açtığı iki adet klasöre ulaşabiliyorsunuz, isterseniz telefondaki programdan daha fazla klasörde açılınabiliniyor.
Yok hocam, 2007'den beri uydularla, şifrelerle, mifrelerle uğraşmıyorum. 8 sene uğraştım, baktım daha fazla para harcamışım. Şimdi hangi uyduda hangi platform var, onu bile hatırlamıyorum.

Dosya paylaşımı çok güzel. Zaten bunu da bölümlerden birinde anlatmıştım. Özellikle filmleri bu diske atıp yada mobil/desktop uygulama ile uzaktan download edip, her cihazdan ulaşmak cok güzel.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Aynen hocam kesinlikle alınabilesi bi cihaz wifi den bağlamak bazen sıkıntı olabiliyor ama modemi reset atınca ip yi alıyor bi ara başıma geldi çözümü öyle bulmuştum baya tecrübe edindim alan kişilere yardımımız dokunur inşallah

Üst Alt