Yardım MI Tarayıcı Nasıl Silinir?

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
_yasin livepicker kaldırdım bilmiyorum ne olduğunu, mi tarayıcı kalkmadı devre dışı bıraktım ama bu kaldırdığım sistem uygulamaları hafızadan yer açmıyor gibi sadece gözükmüyor, çünkü kaldırmama rağmen hafızada yer açılmamış gibi. depolama alanında "diğer" diye 1.5gb'lik alan var buna nasıl detaylı bakabilirim ne olduğu?

ya bu telefonu alalı 1 ay oldu aldığıma pişman etti diyebilirim, telefondan yazılımsal sorunlar fışkırıyor

sim etkinleştirme kaldırdım da ben kendi sim kartıma no kaydedemiyorum şu an onunla mı alakalı? numara yazıp kaydet dediğimde seçeneklerde sim kart yok çünkü.

bir de telefonun sarjı kendi kendine gidiyor baktığımda "hücre bekleme" baya sarj yiyor 1. sırada, bu normal değil sanıyorum

çift tıklama ekran kilidi açıyor ama geri çift tıkladığımda kapanmıyor telefon

galeride her fotodan 2 tane var, 1 tanesini sildiğimde ikisi de silinmiş oluyor

twitter uygulaması düzgün çalışmıyor, daha düşünsem 1-2 sorun daha bulurum herhalde

Stock romlarda çift tıklama ile ekran açılır ama geri kapanmaz, custom romlarda bu özellik oluyor genelde.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
livepicker kaldırdım bilmiyorum ne olduğunu
Onu bende bilmiyorum.

depolama alanında "diğer" diye 1.5gb'lik alan var buna nasıl detaylı bakabilirim ne olduğu?
Bu ve buna benzer konular mevcut forumda. Depolama alanınız dolu mu? 1,5 GB dediğiniz nedir ki, o kadar etkilemez.

sim etkinleştirme kaldırdım da ben kendi sim kartıma no kaydedemiyorum şu an onunla mı alakalı? numara yazıp kaydet dediğimde seçeneklerde sim kart yok çünkü.
SİM etkinleştirme hizmeti ile SİM kart içine numara kaydetmenin bir alakası yok. Rehber ayarlarında görüntülenecek kişiler alanında SİM kart seçili olmadığında da kayıt yeri olarak SİM kartı seçtirmiyor. O ayarı da bir kontrol etmenizi öneririm.

bir de telefonun sarjı kendi kendine gidiyor baktığımda "hücre bekleme" baya sarj yiyor 1. sırada, bu normal değil sanıyorum
Yine bu sorunla ilgili de birden fazla konu var forumda. 3G/2G ye alın vs şeklinde bilgiler var. Daha önce benim başıma da geldi, bulunduğum yerde şebeke az çekiyor. ROM değiştirdiğimde sorunum çözülmüştü. Sonrasında yine Stok ROM kullandım ancak bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadım.

çift tıklama ekran kilidi açıyor ama geri çift tıkladığımda kapanmıyor telefon
Ayarlar -->Ana Ekran altında ekranı kapatmak için çift dokunma diye bir seçenek olabilir. O ayara bir bakın.
Kilit ekranı ayarı altında çift dokunma ile ekranı açma seçeneği mevcut. Çift dokunma seçeneklerini bir yere toplamak çok ciddi bir mühendislik işlemi istiyor sanırım!

twitter uygulaması düzgün çalışmıyor, daha düşünsem 1-2 sorun daha bulurum herhalde
Sorunlarınız için ayrı konu açsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. Konu başlığı Mi Tarayıcı silme ancak içeriğiniz farklı. Ayrıca sorduğunuz soruların çoğu için daha önce forumda konu açılmış. Eski konulara bir bakın, çözüm bulamazsanız birbirinden bağımsız sorularınız için ayrı ayrı konu açarsınız.

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
Onu bende bilmiyorum.

Bu ve buna benzer konular mevcut forumda. Depolama alanınız dolu mu? 1,5 GB dediğiniz nedir ki, o kadar etkilemez.

SİM etkinleştirme hizmeti ile SİM kart içine numara kaydetmenin bir alakası yok. Rehber ayarlarında görüntülenecek kişiler alanında SİM kart seçili olmadığında da kayıt yeri olarak SİM kartı seçtirmiyor. O ayarı da bir kontrol etmenizi öneririm.

Yine bu sorunla ilgili de birden fazla konu var forumda. 3G/2G ye alın vs şeklinde bilgiler var. Daha önce benim başıma da geldi, bulunduğum yerde şebeke az çekiyor. ROM değiştirdiğimde sorunum çözülmüştü. Sonrasında yine Stok ROM kullandım ancak bir daha böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Ayarlar -->Ana Ekran altında ekranı kapatmak için çift dokunma diye bir seçenek olabilir. O ayara bir bakın.
Kilit ekranı ayarı altında çift dokunma ile ekranı açma seçeneği mevcut. Çift dokunma seçeneklerini bir yere toplamak çok ciddi bir mühendislik işlemi istiyor sanırım!

Sorunlarınız için ayrı konu açsanız daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz. Konu başlığı Mi Tarayıcı silme ancak içeriğiniz farklı. Ayrıca sorduğunuz soruların çoğu için daha önce forumda konu açılmış. Eski konulara bir bakın, çözüm bulamazsanız birbirinden bağımsız sorularınız için ayrı ayrı konu açarsınız.

"diğer" alanı zamanla büyüyor çünkü, şu an 2 gb'yi geçti mesela, dediğiniz başlıklara bakıcam.

sim kaydetme sorununu dediğiniz şekilde çözdüm, bu sefer başka bir yazılımsal sorun çıktı ama onu da her numara kaydederken ekstra birkaç tıklamayla manuel olarak düzenlemek mümkün, çok önemli bir şey değil o kadar.

hücre bekleme için acil durum bildirimlerini devre dışı bırakın deniliyor henüz denemedim, belki işe yarayabilir

ana ekran altında çift tıklama ile ilgili bir ayar göremedim, kilit ekranı altındaki seçenek aktif. zaten ayar sadece kilit ekranında çalışıyor ana ekranda çift tıklama tepki vermiyor.

teşekkürler.

Stock romlarda çift tıklama ile ekran açılır ama geri kapanmaz, custom romlarda bu özellik oluyor genelde.

stok rom nedir/nasıl değişilir bilmiyorum.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Sistemin kaldırılmasına izin vermediği hiç bir uygulamayı root yetkisine sahip olmadan silemezsin. Bu nedenle sadece root yapılabilen telefon satın almalı ve ilk iş root yetkisi kazanmalısın. Hele bir de imei kolay atılan bir telefon aldın mı tadından yenmez. (örn: Mi Note 10)
Emin misin root olmadan da sistem uygulamalarıni silerim herhangi bir modül.vs kullanmadan yeterli bootloader açık olsun devre dışı bırakmaktan bahsetmiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar bende bu uygulamayı kullanıyorum en basiti diyebilrim. Sadece yüklü değilse Java ile ilgili bi üst paket Java yüklemek gerekiyor.

Program usb hata ayıkla açıp YouTube, mi browse, programları disable yapıyorum.
Bu şekilde root vs olmadan dileniyor evet buna bakınız

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
"diğer" alanı zamanla büyüyor çünkü, şu an 2 gb'yi geçti mesela, dediğiniz başlıklara bakıcam.

sim kaydetme sorununu dediğiniz şekilde çözdüm, bu sefer başka bir yazılımsal sorun çıktı ama onu da her numara kaydederken ekstra birkaç tıklamayla manuel olarak düzenlemek mümkün, çok önemli bir şey değil o kadar.

hücre bekleme için acil durum bildirimlerini devre dışı bırakın deniliyor henüz denemedim, belki işe yarayabilir

ana ekran altında çift tıklama ile ilgili bir ayar göremedim, kilit ekranı altındaki seçenek aktif. zaten ayar sadece kilit ekranında çalışıyor ana ekranda çift tıklama tepki vermiyor.

teşekkürler.

stok rom nedir/nasıl değişilir bilmiyorum.

_yasin activity launcher programıyla önbelleği silince diğer bölümü 2.5gb'den 1gb'ye düştü

batarya için de çekmeyen yerdeyim ve rom nedir/nasıl değişir bilmediğimden onu deneme şansım olmadı ama accubattery programı indirdim şimdilik oradan batarya sağlığıyla ilgili sonuç bekliyorum bakalım.

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Hangi komutu girdiğinizde alıyorsunuz? "pm.. "ile başlayan mı?Ekran görüntüsü de ekleme imkanınız var mı?
Uygulamayı halen kaldıramıyorsanız "pm disable-user com.mi.globalbrowser" komutu ile devre dışı da bırakabilirsiniz.
pm is not recognized command hatası veriyor hocam
düzenleme: "adb shell pm disable-user com.mi.globalbrowser" şeklinde yaınca hemen devre dışı bıraktı hocam. ben en başta adb shell komutunu ayrı yazıyordum, şu anda sorun kalmadı

Üst Alt