Yardım MI Tarayıcı Nasıl Silinir?

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
Hangi komutu girdiğinizde alıyorsunuz? "pm.. "ile başlayan mı?Ekran görüntüsü de ekleme imkanınız var mı?
Uygulamayı halen kaldıramıyorsanız "pm disable-user com.mi.globalbrowser" komutu ile devre dışı da bırakabilirsiniz.
sim etkinleştirme servisi ne oluyor? ben ayarlar > yetkilendirme & geri almadan kapadım onu şimdilik

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

_yasin

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
USB hata ayıklamayı açıp bu uygulama ile silebilirsin.
Arkadaşlar bende bu uygulamayı kullanıyorum en basiti diyebilrim. Sadece yüklü değilse Java ile ilgili bi üst paket Java yüklemek gerekiyor.

Program usb hata ayıkla açıp YouTube, mi browse, programları disable yapıyorum.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
sim etkinleştirme servisi ne oluyor? ben ayarlar > yetkilendirme & geri almadan kapadım onu şimdilik

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

_yasin
Bu komutla kaldırılamadıysa "pm disable..." ile devre dışı bırakabilirsiniz. SİM etkinleştirme servisi bulut yedekleme ve cihazı bul servisi haricinde bir işe yaramıyor bildiğim kadarıyla. Çoğu kullanıcı etkinleştirme konusunda sorun yaşayıp SMS ücreti ödemek zorunda kaldığı için servisi kapatıyor. Kaldırmadan dediğiniz gibi yetkisini geri alıp bildirimlerini kapatmanız da yeterli. 5GB yeterli olmadığından gereksiz bence.​

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
Bu komutla kaldırılamadıysa "pm disable..." ile devre dışı bırakabilirsiniz. SİM etkinleştirme servisi bulut yedekleme ve cihazı bul servisi haricinde bir işe yaramıyor bildiğim kadarıyla. Çoğu kullanıcı etkinleştirme konusunda sorun yaşayıp SMS ücreti ödemek zorunda kaldığı için servisi kapatıyor. Kaldırmadan dediğiniz gibi yetkisini geri alıp bildirimlerini kapatmanız da yeterli. 5GB yeterli olmadığından gereksiz bence.​
_yasin sim etkinleştirme, google'nin drive ve cihazımı bul servislerine alternatif o zaman. eğer onları kullanmama engel değilse çok önemli değilmiş. bir de kilit ekranında duvar kağıdı döngüsü çıkıyor sürekli reddet dememe rağmen. kökten kapatma var mı onu da?

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
_yasin sim etkinleştirme, google'nin drive ve cihazımı bul servislerine alternatif o zaman. eğer onları kullanmama engel değilse çok önemli değilmiş. bir de kilit ekranında duvar kağıdı döngüsü çıkıyor sürekli reddet dememe rağmen. kökten kapatma var mı onu da?
Mi Cihazı bul servisi etkin durumda iken cihazı sıfırlar yada tekrar ROM yüklerseniz cihazın ilk açılışında Mi hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Şifrenizi unutur ve sıfırlayamazsanız sıkıntı yaşarsınız bilginiz olsun.
Duvar kağıdı döngüsü de bir uygulama ve uygulamaların neredeyse tamamı kaldırılabiliyor/devre dışı bırakılabiliyor (com.miui.android.fashiongallery) ancak bazı sistem uygulamaları kaldırılırsa bootloop sorunu yaşayabilirsiniz. Forumda bununla ilgili konular vardı. Şu konuya da bakabilirsiniz;

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
Mi Cihazı bul servisi etkin durumda iken cihazı sıfırlar yada tekrar ROM yüklerseniz cihazın ilk açılışında Mi hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Şifrenizi unutur ve sıfırlayamazsanız sıkıntı yaşarsınız bilginiz olsun.
Duvar kağıdı döngüsü de bir uygulama ve uygulamaların neredeyse tamamı kaldırılabiliyor/devre dışı bırakılabiliyor (com.miui.android.fashiongallery) ancak bazı sistem uygulamaları kaldırılırsa bootloop sorunu yaşayabilirsiniz. Forumda bununla ilgili konular vardı. Şu konuya da bakabilirsiniz;
_yasin bootloop sorunu nedir? mesela temalar uygulamasını kaldırdığımdan dolayı ayarlardan temalara tıklayınca yanıt vermiyor, öyle bir şey mi?

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
_yasin "com.android.wallpaper.livepicker" ne bir de kaldırsam sorun olur mu?

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
6
_yasin bootloop sorunu nedir? mesela temalar uygulamasını kaldırdığımdan dolayı ayarlardan temalara tıklayınca yanıt vermiyor, öyle bir şey mi?
Hayır, telefonunuz açılmaz, Mi logosunda kalır. Tema apk dosyasıni bulup yüklerseniz sorununuz çözülür sanırım. İleri düzey bilgim yok, yanlış yönlendirme yapmak istemem. Tema uygulamasını neden kaldırdığınızı da anlayamadım. Bence siz Miui yi Miui yapan uygulamaları kaldırmak yerine AOSP kullanın.
_yasin "com.android.wallpaper.livepicker" ne bir de kaldırsam sorun olur mu?
Canlı duvar kağıtları için yerleşik uygulama diye biliyorum.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Bootloop: Telefonun açılırken sonsuz döngüye girmesi demek. Yani Mi logosunu gördükten sonra ekran kapanıp tekrar Mi logosu geliyor ve bu sürekli böyle devam ediyor cihaz açılmıyor. MIUI'in tüm sistemi komplike ve birbirine bağlı, aradan ufak bir taşı çekerseniz tüm sistemin işleyişine zarar verme ihtimaliniz var. Bu durumda da yeniden rom yüklemek ile uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle neyi sildiginize dikkat edin.

bilgeadam31

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bilge
Cihazım
REDMI9
Konular
5
Hayır, telefonunuz açılmaz, Mi logosunda kalır. Tema apk dosyasıni bulup yüklerseniz sorununuz çözülür sanırım. İleri düzey bilgim yok, yanlış yönlendirme yapmak istemem. Tema uygulamasını neden kaldırdığınızı da anlayamadım. Bence siz Miui yi Miui yapan uygulamaları kaldırmak yerine AOSP kullanın.

Canlı duvar kağıtları için yerleşik uygulama diye biliyorum.
_yasin livepicker kaldırdım bilmiyorum ne olduğunu, mi tarayıcı kalkmadı devre dışı bıraktım ama bu kaldırdığım sistem uygulamaları hafızadan yer açmıyor gibi sadece gözükmüyor, çünkü kaldırmama rağmen hafızada yer açılmamış gibi. depolama alanında "diğer" diye 1.5gb'lik alan var buna nasıl detaylı bakabilirim ne olduğu?

ya bu telefonu alalı 1 ay oldu aldığıma pişman etti diyebilirim, telefondan yazılımsal sorunlar fışkırıyor

sim etkinleştirme kaldırdım da ben kendi sim kartıma no kaydedemiyorum şu an onunla mı alakalı? numara yazıp kaydet dediğimde seçeneklerde sim kart yok çünkü.

bir de telefonun sarjı kendi kendine gidiyor baktığımda "hücre bekleme" baya sarj yiyor 1. sırada, bu normal değil sanıyorum

çift tıklama ekran kilidi açıyor ama geri çift tıkladığımda kapanmıyor telefon

galeride her fotodan 2 tane var, 1 tanesini sildiğimde ikisi de silinmiş oluyor

twitter uygulaması düzgün çalışmıyor, daha düşünsem 1-2 sorun daha bulurum herhalde

Üst Alt