Rehber Mi PC Suite 3.0 (Türkçe)

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Hocam yedeklerimi aldım fakat geri yüklerken eksik yükleme yapıyor. 107 uygulama yedeğinin tamamını kurmuyor. Yedeklemenin tamamlandığını söylüyor ama kurulumlarını yapmıyor. Nasıl tam olarak kurulum yapabilirim?

İki farklı yedek almama rağmen bunları geri yüklediğini söylese bile uygulamala ve verilerini kurmuyor.

Şu an MİUI Global 10 sürümündeyim. Bu bahsettiğim iki yedekten birisi MİUI 9'dayken diğeriyse MİUI10'dayken alındı.

Hocam 107 den kaçını kurdu ? Yada daha bilgilendirici olması açısından hangi uygulamalar kurulmadı diye yazarsak belki daha faydalı olabilir.

Uygulama verilerini kurmuyor muydu ki ? Ben sadece uygulamaları yedekliyor diye biliyordum.

Bu işi yapan başka bir uygulama öneriniz var mı ?

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Hocam 107 uygulamadan en fazla 5-6 uygulamayı geri yükledi. Çağrı kayıtları, ses kayıtları,rehber ve fotoğrafları olduğu gibi geri yüklemeyi başarabildi fakat uygulamalar tam değildi. Sadece PUBG'nin geri yüklenen uygulamaların içinde olduğunu hatırlıyorum.

Uygulama arayüzü, sürüm değişiklikleriyle ilgili karşılaştığım bu durumun incelemesini çekeceğim, bunun dışında uygulama ve uygulama verilerini

Titanium Backup ile yedekleyebilir, geri yükleyebilirsiniz. Titanium Backup uygulamasının fazla teferruatları olması sebebiyle kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında çağrı kayıtları, rehber, fotoğraflar için Ottoman hocamın paylaşmış olduğu Türkçe Mi Pc Suite gayet yeterli.

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Hocam uygulama verisinin yedeklenmesini artık geçtim. Çünkü onun yedeklenip geri yüklenmesi sonrasında sıkıntı oluşabiliyor deniliyor. Muhtemelen miui veya android sürüm farklarında oluşacak sıkıntılardan bahsedilmiş olsa gerek.

Şu an sadece uygulamalar ve diğer şeyleri yedekleyen birşey arıyorum. Ama bu gidişle uygulamaların yedeklenmesi ve geri yüklenmesi de sıkıntı görünüyor. Herhalde artık sadece uygulamaların isimlerini yedekleyen birşey arayacağım :(

Rehber gmaile kayıtlı, Fotoğrafları manuel yedekleriz artık, Whatsapp gibi şeylerin kendi içinde yedeklemesi var zaten. Launcher kullanıyorsak onun içinde de yedekleme olabiliyor. Sms gibi şeyler için ayrı program falan kurmak istemiyorum.

Tek kalemde hepsini yedekleyen sıkıntı çıkartmayan düzgün birşey yok mudur yahu :(

Titanium Backup gibi şeyler root gerekiyor da o işlere pek girmek istemiyorum. Şu an global stabil sürümdeyim. Rom işleriyle bile uğraşmadım. Herşey gider 150 200 uygulamayı tekrar kur onları ayarla falan zaman alan şeyler.

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Hocam uygulama verisinin yedeklenmesini artık geçtim. Çünkü onun yedeklenip geri yüklenmesi sonrasında sıkıntı oluşabiliyor deniliyor. Muhtemelen miui veya android sürüm farklarında oluşacak sıkıntılardan bahsedilmiş olsa gerek.

Şu an sadece uygulamalar ve diğer şeyleri yedekleyen birşey arıyorum. Ama bu gidişle uygulamaların yedeklenmesi ve geri yüklenmesi de sıkıntı görünüyor. Herhalde artık sadece uygulamaların isimlerini yedekleyen birşey arayacağım :(

Rehber gmaile kayıtlı, Fotoğrafları manuel yedekleriz artık, Whatsapp gibi şeylerin kendi içinde yedeklemesi var zaten. Launcher kullanıyorsak onun içinde de yedekleme olabiliyor. Sms gibi şeyler için ayrı program falan kurmak istemiyorum.

Tek kalemde hepsini yedekleyen sıkıntı çıkartmayan düzgün birşey yok mudur yahu :(

Titanium Backup gibi şeyler root gerekiyor da o işlere pek girmek istemiyorum. Şu an global stabil sürümdeyim. Rom işleriyle bile uğraşmadım. Herşey gider 150 200 uygulamayı tekrar kur onları ayarla falan zaman alan şeyler.

Hocam aslında MİUI9'dan MİUI10 sürümüne geçip, MİUI9 yedeğini 10'a kurmak istediğimde bahsettiğim gibi yalnızca birkaç uygulama kurulmuş, bunun dışındaki yedekler eksiksiz olarak telefona geri yüklenilmişti.

Ana ekranımda olduğu gibi aynı duruyordu. Yüklenilmeyen uygulama simgeleri kararmış vaziyetteydi ve o uygulamaların üzerine tıkladığımda otomatik olarak uygulamaları Google Play'den indiriyordu. Bu, uygulamanın mı yoksa Mi Cloud hesabımın mı alametifarikasıdır bilemedim.

Uygulama isimlerini yedeklemeye gelecek olursak Mi Pc Suite arayüzünde yedeklediğin uygulamaların halihazırda bir listesini görüntülemene yardımcı oluyor.

Titanium dışında Easy Backup Restore'yi deneyebilirsiniz. LG kullandığım zamanlar bu uygulamayı kullanırdım.

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Hocam yedeklerimi aldım fakat geri yüklerken eksik yükleme yapıyor. 107 uygulama yedeğinin tamamını kurmuyor. Yedeklemenin tamamlandığını söylüyor ama kurulumlarını yapmıyor. Nasıl tam olarak kurulum yapabilirim?

İki farklı yedek almama rağmen bunları geri yüklediğini söylese bile uygulamala ve verilerini kurmuyor.

Şu an MİUI Global 10 sürümündeyim. Bu bahsettiğim iki yedekten birisi MİUI 9'dayken diğeriyse MİUI10'dayken alındı.

normalde de zaten bütün uygulamalar yedeklenmiyor diye biliyorum, yedekler bozuk geliyor, bizzat başıma geldi, geri gelenler de duruncaya kadar güncellemesi geliyor, bence en sağlıklısı uygulama yedeği almamak, %100 yedek yapan yöntem var mı bilmiyorum

hamzaturan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hamza
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Öncelikle herkese merhaba, programı yapanların ellerine sağlık. Fakat bir problemim var yedeklemeyi geri yükle dediğim zaman hiçbir şey olmuyor tekrar yükleyemedim verilerimi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

tigris

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
2
teşekkürler hocam rom flash özelliğini kullanmak için bootloader açık mı olması gerekiyor

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
Mi6 yi tanımıyor kullanabilen var mı