Rehber Mi PC Suite 3.0 (Türkçe)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
oncelikle cevirenlere teşekkürler.. gerçi ben Miui Forumda (kendi forumu tr degil) çince olarak çıktığında bakmıştım 1-2 gün sonra biri inglizceye çevirmiş ve çeviri paketi nasıl uygulanacağı gozterilmiş.. burada da buyuk ihtimal oradan türkçeye çevirmişsiniz, elininize sağlık.. Ama gelelim programın işlevselligine.. once kurması dert.. ardından yaması.. hadi bunuda yaptınız.. bağlaması.. ayarlardan telefon hakkındaya gir ordan mui surumune 7 kere tıkla Geliştirici mod aç.. sonra ayrlardan ek ayarlara gel ordan usb hata ayıklayıcı aç fln.. hadi bunlarıda yaptınız.. her seferinde mi hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.. hadi üşenmeden girişte yaptınız.. onca zahmetle baglandıgınız telefon sadece Yedekleme alabiliyor.. o kadar.. ben 10 sene once PC Suite kullanırdım nokia telefonum için. Bİlenler varsa (sonradan ovi suite die işe yaramaz bi programa cevirdiler ama ondan oncesi) nokia Suite de yapamadıgınız bişey yok.. bilgisayara bagla , yedekleme al resim at müzik video at telefona veya telden pc ye.. Hatta o zaman genelde sms kullanılırdı ve tuşlu telde yazmak biraz zor oldugundan evdeyken mesajların %90 ını bilgisayardan Nokia Suiteden yazıp gonderiyordum.. Hatta arama yap veya gelen aramayı cevapla bile vardı.. ama ahize olarak teli kullanırdı aramada.. Kısacası bundan 10-12 sene onceki programın 1/10 kadar bile işe yaramayan bi program için ne kadar da seviniyoruz... Eleştirim buradaki arkadaşlara değil yanlış anlaşılmasın
Öncelikle elmalarla armutları birbirinden bir ayırmak gerekiyor.
Öncelikli olarak burası Miui'nin resmi Türkiye sayfası. Herkes İngilizce bilmediği için bizler de Xiaomi'nin resmi global forumu olan en.miui.com da gördüğümüz, ülkemizdeki ya da Türkçe konuşan diğer ülkelerdeki Xiaomi kullanıcıları için önemli konuları Türkçe'ye çevirip burda paylaşmaktayız. Bazı konularda kendi çalışmalarımız, incelemelerimiz olduğu gibi, bazı konuları da oradan alıp paylaşıyoruz. Bu konunun da oradan alınarak burada paylaşılması kadar doğal birşey var mı? Kaldı ki sadece oradan alıp paylaşılmakla kalınmamış, bir de anlatılan uygulama olabildiğince Türkçe'ye çevrilmiştir. Yani burda bir laf sokmaya çalışmanız çok abes olup sizin nerede olduğunuzu bilmediğinizi göstermiştir.
Uygulamanın işlevselliğine gelirsek, uygulamayı yazan biz değiliz. Yani uygulama içeriğine herhangi bir müdahale yapmamız söz konusu değil. Bizim yaptığımız sadece Türkçe'ye çevirmek.
Uygulama işe yarar yaramaz orası ayrı bir tartışma konusu. Eski konulara bakacak olursanız birçok kullanıcının ısrarla bu uygulamayı kullanmaya çalışmış ama telefonu görmediği için kullanamadığını görmüş olursunuz. Kendi adıma benim de bu uygulamanın çok gerekli birşey olmadığına dair mesajlarımı da görürsünüz. Ama her zaman dediğim gibi bana gereksiz olan bir uygulama başkası için çok önemli olabilir. Herkes adına herhangi bir uygulamaya çöp, yaramaz, kötü,berbat gibi ithamlarda bulunamayız. Dolayısıyla bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler için bir çalışma yapılmıştır. Sizin işinize yaramıyorsa yapmanız gereken şey de bellidir. Diğer kişileri anlamanız gerekmiyor.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ayrıca "Kısacası bundan 10-12 sene onceki programın 1/10 kadar bile işe yaramayan bi program için" cümlenizdeki oranlama konusunda sizlere katılmıyorum. Çalışmayan yönleri var tabiki. Üst mesajlara göz atarsanız sebebinide göreceksiniz.

UlnX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Öncelikle elmalarla armutları birbirinden bir ayırmak gerekiyor.
Öncelikli olarak burası Miui'nin resmi Türkiye sayfası. Herkes İngilizce bilmediği için bizler de Xiaomi'nin resmi global forumu olan en.miui.com da gördüğümüz, ülkemizdeki ya da Türkçe konuşan diğer ülkelerdeki Xiaomi kullanıcıları için önemli konuları Türkçe'ye çevirip burda paylaşmaktayız. Bazı konularda kendi çalışmalarımız, incelemelerimiz olduğu gibi, bazı konuları da oradan alıp paylaşıyoruz. Bu konunun da oradan alınarak burada paylaşılması kadar doğal birşey var mı? Kaldı ki sadece oradan alıp paylaşılmakla kalınmamış, bir de anlatılan uygulama olabildiğince Türkçe'ye çevrilmiştir. Yani burda bir laf sokmaya çalışmanız çok abes olup sizin nerede olduğunuzu bilmediğinizi göstermiştir.
Uygulamanın işlevselliğine gelirsek, uygulamayı yazan biz değiliz. Yani uygulama içeriğine herhangi bir müdahale yapmamız söz konusu değil. Bizim yaptığımız sadece Türkçe'ye çevirmek.
Uygulama işe yarar yaramaz orası ayrı bir tartışma konusu. Eski konulara bakacak olursanız birçok kullanıcının ısrarla bu uygulamayı kullanmaya çalışmış ama telefonu görmediği için kullanamadığını görmüş olursunuz. Kendi adıma benim de bu uygulamanın çok gerekli birşey olmadığına dair mesajlarımı da görürsünüz. Ama her zaman dediğim gibi bana gereksiz olan bir uygulama başkası için çok önemli olabilir. Herkes adına herhangi bir uygulamaya çöp, yaramaz, kötü,berbat gibi ithamlarda bulunamayız. Dolayısıyla bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler için bir çalışma yapılmıştır. Sizin işinize yaramıyorsa yapmanız gereken şey de bellidir. Diğer kişileri anlamanız gerekmiyor.

Yahu eleştiriye karşı ne kadar tahammülsüzsiniz.. kaldı ki yazımın başını çevirenlere teşekkür ederek başladım ve sonunda da tekrar belirttim asıl eleştrdigim program yapımcılarının oldugunu.. ama o kadarcıgına bile tahammülünüz yok.. bişeyin gelişmesi için eleştirilmesi gerekir.. iyi bi muhalefet olmayan siyaseti goruyorsunuz ornek olarak

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yahu eleştiriye karşı ne kadar tahammülsüzsiniz.. kaldı ki yazımın başını çevirenlere teşekkür ederek başladım ve sonunda da tekrar belirttim asıl eleştrdigim program yapımcılarının oldugunu.. ama o kadarcıgına bile tahammülünüz yok.. bişeyin gelişmesi için eleştirilmesi gerekir.. iyi bi muhalefet olmayan siyaseti goruyorsunuz ornek olarak
Eleştiri var eleştiri var. Buradaki üslubunuz eleştiriden çok verilen bir emeğe saygısızlık, bu uygulamayı kullanmak isteyenlere karşı bir aşağılama içeriyor. Evet teşekkür etmişsiniz ama konu bütünlüğüne bakıldığında bu daha çok alay etme küçümseme anlamı içermekte. Global forumda görüp oradan yapmışsınız diyerek bunu göstermişsiniz. Maksadınız laf sokmak,, küçümsemek değilse niçin bunu belirtmek ihtiyacı duydunuz?
Eğer dikkat ederseniz benim de bu uygulamayı beğenmediğimi yazdığımı göreceksiniz. Eğer teşekkür etmeniz bir anlam içeriyorsa bu da aynı şekilde bir anlam içeriyor olmalı değil mi?
Yazınızın ikinci bölümünde ise evet programı ve yapımcılarını eleştirmişsiniz orasına elbette sözümüz yok. Ama "Kısacası bundan 10-12 sene onceki programın 1/10 kadar bile işe yaramayan bi program için ne kadar da seviniyoruz..." Diyerek uygulamayı kullanmak isteyenleri küçümsemek haddinize değil.
Madem bir eleştiri yapacaksınız bunu doğru bir şekilde yapacaksınız. Bize tahammülsüz diyorsunuz ama size yapılan bu eleştirimi siz nasıl karşıladınız acaba? Bu cevabınız tahammül etmiş haliniz mi?

UlnX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Eleştiri var eleştiri var. Buradaki üslubunuz eleştiriden çok verilen bir emeğe saygısızlık, bu uygulamayı kullanmak isteyenlere karşı bir aşağılama içeriyor. Evet teşekkür etmişsiniz ama konu bütünlüğüne bakıldığında bu daha çok alay etme küçümseme anlamı içermekte. Global forumda görüp oradan yapmışsınız diyerek bunu göstermişsiniz. Maksadınız laf sokmak,, küçümsemek değilse niçin bunu belirtmek ihtiyacı duydunuz?
Eğer dikkat ederseniz benim de bu uygulamayı beğenmediğimi yazdığımı göreceksiniz. Eğer teşekkür etmeniz bir anlam içeriyorsa bu da aynı şekilde bir anlam içeriyor olmalı değil mi?
Yazınızın ikinci bölümünde ise evet programı ve yapımcılarını eleştirmişsiniz orasına elbette sözümüz yok. Ama "Kısacası bundan 10-12 sene onceki programın 1/10 kadar bile işe yaramayan bi program için ne kadar da seviniyoruz..." Diyerek uygulamayı kullanmak isteyenleri küçümsemek haddinize değil.
Madem bir eleştiri yapacaksınız bunu doğru bir şekilde yapacaksınız. Bize tahammülsüz diyorsunuz ama size yapılan bu eleştirimi siz nasıl karşıladınız acaba? Bu cevabınız tahammül etmiş haliniz mi?

ben cevapladıkça uzayacak.. belirttigin her noktaya daha ayrıntılı neden oyle yazdıgım ile alakalı ornek ve cevap verebilirim ama 5 para etmez program için uzatmamaya karar verdim...
PS: program diyorum, çeviri degil...
iyi günler

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yükleyip görebilirsiniz hocam. Bir örnek verecek olursak yedekleme işlemi. :)
yükleyeceğimde merak ettim :) hagisi daha kapsamlı diye hiç xioami kullanmaadım çünkü. telefon brick olduğunda rom u hangisi ile atabilirim :D daha çok o lazım bana :)

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
yükleyeceğimde merak ettim :) hagisi daha kapsamlı diye hiç xioami kullanmaadım çünkü. telefon brick olduğunda rom u hangisi ile atabilirim :D daha çok o lazım bana :)
İnşallah olmaz hocam her türlü buradayız sıkıntı yapma ;)

fatihguven77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih GÜven
Cihazım
VibeX2
Konular
0
Temalarida yedekliyor mu

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mstfclk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÇOLA
Cihazım
mi5s
Meslek
Öğretmen
Konular
6
İnşallah olmaz hocam her türlü buradayız sıkıntı yapma ;)
Sayın hocam ne yaptıysam uygulamaların yedekleri için aldırmayın hala beceremedim. Yedeklenmiş görünüyor ama dosya boyutları hala sıfır.

Üst Alt