Soru Mi Note 3 - Custom Rom ?

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Arkadaşlar 1 yillik Mi Note 3 kullanıcısiyim. Cihazimda 3 gun öncesine kadar ne bir root ne bir twrp yuklu degildi. Ancak 3 gun önce BL kilidini açip twrp kurup magisk flashladim ve google kamera kurulumunu yaptim. Buraya kadar hersey tamam. Yani cihazda hala GLOBAL ROM 10.2 var ek olarak TWRP ve GCAM yuklu. Ben artik global rom yerine Android 9 ile gelen PİXEL EXPERIENCE Rom'u kurmak istiyorum. Sorularim sunlar;
İzlemem gereken yollar neler ?
Rom'un zip'ini dosya yoneticisine atip twrp ile yukle seceneginden zipi secip yuklemem yeterli olur mu?

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Gcam olmayınca bende miroom 20.2.27 güncellemesi görünüyordu onu guncelledim gcam yine açılmadı. Akşam herşeye sıfırdan baslicam yeni twrp ile denerim haber veririm. Teşekkürler.
Sıfırdan başlamanızı gerektirecek hiç bi durum yok. Sadece c2api flaşlanmış görünüyor ancak flaşlanmamış. Bunun nedeni ise twrp sürümü. Sadece twrp değiştirip c2api kuracaz. Sonra sadece apk kurmak kalıyo.

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
Sıfırdan başlamanızı gerektirecek hiç bi durum yok. Sadece c2api flaşlanmış görünüyor ancak flaşlanmamış. Bunun nedeni ise twrp sürümü. Sadece twrp değiştirip c2api kuracaz. Sonra sadece apk kurmak kalıyo.
helal olsun valla. tamda dediğin gibi oldu twrp 3.2 yükledim c2api yi baştan flasladım apk kurdum hakkatten açıldı. diğer önerdiğin uygulamadada tüm seçenekler yeşil oldu. ama yinede bir sıkıntım var. ben gün içinde miroon 20.2.27 güncellemesini yaptığım için sanırım gcam yine sorunlu, açılıyor ama kamera modu çok koyu, galeriye geçme sorunu var ve kasıyor.

şimdi herşeyi en başından senin dediğin gibi yapıcam. güzel bir netice alırsam yazarım alamazsam başka romlara yönelicem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miroom yeniden yükledim dediklerini yaptım gcam oldu gibi tek sorun foto çektikten sonra galeriye geçmiyor. Kullandıkça yazarım artık. Yardımların için teşekkürler.

Son düzenleme:
Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
helal olsun valla. tamda dediğin gibi oldu twrp 3.2 yükledim c2api yi baştan flasladım apk kurdum hakkatten açıldı. diğer önerdiğin uygulamadada tüm seçenekler yeşil oldu. ama yinede bir sıkıntım var. ben gün içinde miroon 20.2.27 güncellemesini yaptığım için sanırım gcam yine sorunlu, açılıyor ama kamera modu çok koyu, galeriye geçme sorunu var ve kasıyor.

şimdi herşeyi en başından senin dediğin gibi yapıcam. güzel bir netice alırsam yazarım alamazsam başka romlara yönelicem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miroom yeniden yükledim dediklerini yaptım gcam oldu gibi tek sorun foto çektikten sonra galeriye geçmiyor. Kullandıkça yazarım artık. Yardımların için teşekkürler.
Kardeşim galerinin çözümü google fotoğrafları indir. Ön kameranın keyfini çıkar :)

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
Kardeşim galerinin çözümü google fotoğrafları indir. Ön kameranın keyfini çıkar :)
Galeri sorunu da cozuldu. Gelsin siradaki sorunumuz.
Portre modunda bokeh efekti vermiyor duz resim cekiyor. Bunada cozum var mi :)

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Galeri sorunu da cozuldu. Gelsin siradaki sorunumuz.
Portre modunda bokeh efekti vermiyor duz resim cekiyor. Bunada cozum var mi :)
Eğer portre modunda ön ve arka kemarada yüz algılarsa sorunsuz çalışıyor. Ben nesne çekimi yaparken bokeh efekti için stock kamera kullanıyorum. Ya da google cameranın 6. Versiyonunu yüklersen lens bulanıklığı var. 2 apk aynı anda kullanılabiliyor. :)

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
Eğer portre modunda ön ve arka kemarada yüz algılarsa sorunsuz çalışıyor. Ben nesne çekimi yaparken bokeh efekti için stock kamera kullanıyorum. Ya da google cameranın 6. Versiyonunu yüklersen lens bulanıklığı var. 2 apk aynı anda kullanılabiliyor. :)
Portre modu sorununuda cozduk diyelim dedigin gibi karsida insan olunca portre yapiyor nesne varasa cekmiyor. İlginc ama gercek.
Ozaman siradaki sorunumuza gelelim :)
Agir cekim bozuk gibi, hizli cekiyor ve kisacik bi videoda bile video suresini 1, 2 saat gibi gosteriyor. Hizli cekime girincede program kapaniyor. Agir cekim ve hizli cekimede care var mi?

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Portre modu sorununuda cozduk diyelim dedigin gibi karsida insan olunca portre yapiyor nesne varasa cekmiyor. İlginc ama gercek.
Ozaman siradaki sorunumuza gelelim :)
Agir cekim bozuk gibi, hizli cekiyor ve kisacik bi videoda bile video suresini 1, 2 saat gibi gosteriyor. Hizli cekime girincede program kapaniyor. Agir cekim ve hizli cekimede care var mi?

çok ilginç. çünkü siz söyleyene kadar bir kaç defa deneme amaçlı kullanmıştım ama şu an bende de aynı durum var. hatta ağır çekimi o kadar beğenmiştim ki google fotoğraflarda istediğiniz yeri kendiniz seçip yavaşlatıyordunuz. maalesef ağır ve hızlı çekime bi çözüm yok.

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
çok ilginç. çünkü siz söyleyene kadar bir kaç defa deneme amaçlı kullanmıştım ama şu an bende de aynı durum var. hatta ağır çekimi o kadar beğenmiştim ki google fotoğraflarda istediğiniz yeri kendiniz seçip yavaşlatıyordunuz. maalesef ağır ve hızlı çekime bi çözüm yok.
O kadar kusur olur artik :)
Yardimlariniz icin tesekkurler.

Oyla:

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
O kadar kusur olur artik :)
Yardimlariniz icin tesekkurler.
rica ederim güle güle kullanın. gcam artısı ve ekran süresi ile harika bir rom. şimdi baktım şarj yüzde 2 ekran sürem 7 saat 25 dakika. sizde durum ne?

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
rica ederim güle güle kullanın. gcam artısı ve ekran süresi ile harika bir rom. şimdi baktım şarj yüzde 2 ekran sürem 7 saat 25 dakika. sizde durum ne?
Bugun surekli yedek yukleme ve uygulama guncellemeyle gectigi icin degere bakmak dogru olmaz haftasonu test ederim. Gerci note 3 te hicbir zaman sarj problemi yasamadigim icin sarj suresi benim icin bi kriter degil. Oylede boylede olsa telefonun bataryasi gayet yeterli.

Oyla:
Üst Alt