Soru Mi Note 3 - Custom Rom ?

theozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Note3
Konular
14
Arkadaşlar 1 yillik Mi Note 3 kullanıcısiyim. Cihazimda 3 gun öncesine kadar ne bir root ne bir twrp yuklu degildi. Ancak 3 gun önce BL kilidini açip twrp kurup magisk flashladim ve google kamera kurulumunu yaptim. Buraya kadar hersey tamam. Yani cihazda hala GLOBAL ROM 10.2 var ek olarak TWRP ve GCAM yuklu. Ben artik global rom yerine Android 9 ile gelen PİXEL EXPERIENCE Rom'u kurmak istiyorum. Sorularim sunlar;
İzlemem gereken yollar neler ?
Rom'un zip'ini dosya yoneticisine atip twrp ile yukle seceneginden zipi secip yuklemem yeterli olur mu?

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Bugun surekli yedek yukleme ve uygulama guncellemeyle gectigi icin degere bakmak dogru olmaz haftasonu test ederim. Gerci note 3 te hicbir zaman sarj problemi yasamadigim icin sarj suresi benim icin bi kriter degil. Oylede boylede olsa telefonun bataryasi gayet yeterli.
benim içinde yeterli ama global ve euda 5 saati geçemedim. ve telefonu ilk aldığımda kamerasını çok beğenmiştim güncellemelerle mahvettiler. batarya performansı da keza öyle oldu. Miroom her iki konuda da telefona ilaç gibi geldi diyebilirim. RevOS'u da öven çok ama mi note 3 teki tepkilerini bilmiyorum. Bu romdan sıkılırsam revos'a bir şans veririm sanırım.

Oyla:

girdap7

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan Girdap
Cihazım
mi6
Konular
0
Uzun bir aradan sonra custom rom deneyimlerimi yazayım.

Miroom MIUI 11 beta son çıkanı denedim iyindi ama karanlık modda durum çubuğu renk sorunu vardı.
Eu rom beta MIUI 11 son çıkanı denedim. İyiydi ama miroomda olan reklam engelleme olmadığı için mi roomu kısa süre kullanmış olmama rağmen hemen geri dönmek istedim.
Miroom MIUI 11 son çıkan stabili yükledim. Gayet iyi herşey çalışıyordu en beğendiğim stabil rom oldu.
Sonra MIUI 12 deneyim dedim ilk EU beta çıktığında hemen denedim ama çok kötüydü hemen sildim.
Pixelexprirence android 10 bir sürümünü buldum denedim. Ufak tefek sorunları vardı sildim.
Miroom MIUI 12 beta çıkar çıkmaz denedim. İlk başta iyi gibiydi ama gün geçtikçe pil performansı düştü hemen sildim.
Sonra değişik biseyler deneyelim dedim.
Xda sitesinde pixelexprience android 10 olan son güncellemesini buldum yükledim. Fiziksel tuş takımı calismayinca sildim.
Lineageos son çıkanı yükledim. Parmak izi okuyucu sorunlu çalıştığı için hemen sildim.

Bukadar denemede sonra şimdi miroom 11.0.4.1 stabile döndüm. En beğendiğim bu olmuştu.

Favorim miroom :)

Oyla:

erhangorgun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Arkadaşlar eu rom stabil v11 kullanıyorum, miroom önerirmisimiz kamera ve pil performansı için yükleyeceğim. Birde link verirmisiniz miroom için

Oyla:

hllibrhmatak77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Atak
Cihazım
SM-N900OQ
Konular
0
Lineage OS ve Mokee romlarında telefonu tuş kilidine aldıktan sonra şarj belli seviyenin altına düştüğünde tekrar güç tuşuna bastigimda ekran uyanmıyor siyah kalıyor ne yapabilirim yardımcı olabilecek var mi?

Oyla:

AnılÇoo_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl BARUT
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
0
hllibrhmatak77 Bendede aynı sorun var telefon bozuldu dıye kendımı yıyorum demekkı romla alakalı bır durum. telefon 3 seneye yaklasıcak bataryası eskıdıgı ıcın böle bı sorun yapıo olabılır gibime gelıyor.

Oyla:

hllibrhmatak77

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Atak
Cihazım
SM-N900OQ
Konular
0
hllibrhmatak77 Bendede aynı sorun var telefon bozuldu dıye kendımı yıyorum demekkı romla alakalı bır durum. telefon 3 seneye yaklasıcak bataryası eskıdıgı ıcın böle bı sorun yapıo olabılır gibime gelıyor.
Rom ile ilgili büyük ihtimal hocam. Orijinal Roma geçtim böyle sıkıntı olmuyor demek ki romdan kaynaklı veya twrp vs. bi eksiklik yapıyoruz. Xda dan da baktım bi kaç kişide daha var. Çözüm bulana kadar orijinal romda devam edicem gibi duruyor zaten baya uğraştırıyor yoksa

Oyla:
Üst Alt