Yardım mi note 3 128gb rom yardım

demoprazol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Baha
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Computer Engineer
Konular
2
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım, aylardan sorunsuz bir şekilde mi max 2 64 kullanıyorum ve aldığımdan beri bir çok update aldı, rom işlerinden çok anlamıyorum ancak sanırım cihazımda orjinal bir rom yüklü ve official olarak updateleri vb alıyor, internetten bir satıcı aracılığı ile şimdi eşime mi note 3 128 gb aldım, cihaz geldi ancak cihazın içindeki yazılım benim mi max 2 den biraz farklı, cihazın açılışında dünya resmi geliyor aşağıda unlocked yazıyor, ve cihazı açtığımda ön kurulum bölümü gelmeden direk ana ekran açıldı. Baya bir uyuz oldum custom bir rom yüklenmiş. Satıcı ile görüştüğümde bana 128gb olanının çince olduğunu kendilerinin global bir rom kurduklarını ve sorun olmayacağını söyledi. Ben uyuz olduğum için ve sonuçta eşim cihazda foto, video gibi özel şeylerin olacağı için cihazı kendi ayarlar menüsünden sıfırladım ve bana tam adını hatırlamamakla beraber twrp gibi bir recovery menüsü açtı, uzun uğraşlar sonucu cihazın içinde zipli rom dosyasından romu tekrar sıfırdan kurdum ancak, bu saçmalıklar benim baya bir sanımı sıktı, hatırladığım kadarıyla romun ismi 9.2.2 NCCIMEK Jason mi ne öyle bir şey. Bugün eşime sevgililer gününde cihazı vereceğim ancak hiç içime sinmiyor. Sizce ne yapmalıyım. Bu rom stabilmidir ilerde sorun yaratır mı güvenlik vb açısından ? Bu cihaza orjinal rom nasıl yüklerim aynı fabrikan çıktığı gibi ilk açıldığından ön ayarları falan girmemizi isteyerek açılan yazılım gibi olmasını istiyorum. Lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• IMG_20180214_090110.jpg
    IMG_20180214_090110.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 49
  • IMG_20180214_090136.jpg
    IMG_20180214_090136.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20180214_090208.jpg
    IMG_20180214_090208.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 45

demoprazol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Baha
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Computer Engineer
Konular
2
arkadaşlar linkteki rom orjinal rom olabilir mi ? 128 gb olan note 3 e bu rom olur mu? Bunu kurarsam orj yazılıma dönebilir miyim ? Bu yazılım çince mi ? Kafam çok karışık =)

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
arkadaşlar linkteki rom orjinal rom olabilir mi ? 128 gb olan note 3 e bu rom olur mu? Bunu kurarsam orj yazılıma dönebilir miyim ? Bu yazılım çince mi ? Kafam çok karışık =)

Hocam en üstteki romu kuracaksın o zaman
Bunu. Version: V9.1.4.0.NCHMIEI
Size: 1.6G
Mi Note 3 Global

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Görünüşe göre içinde globe rom yüklü olarak gelmiş, xiaomi.eu tabanlı özelleştirmeleri fazla, şık ve kullanışlı bir romdur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Size tek dezavantajı güncellemeler çıktıkça twrp üzerinden el ile kurmanız gerekecek.
Diğer yandan cihazı stok haline döndürmek için clean all seçeneğini seçerek fastboot üzerinden kurabilirsiniz.

Oyla:

demoprazol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Baha
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Computer Engineer
Konular
2
Hocam en üstteki romu kuracaksın o zaman
Bunu. Version: V9.1.4.0.NCHMIEI
Size: 1.6G
Mi Note 3 Global

Görünüşe göre içinde globe rom yüklü olarak gelmiş, xiaomi.eu tabanlı özelleştirmeleri fazla, şık ve kullanışlı bir romdur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Size tek dezavantajı güncellemeler çıktıkça twrp üzerinden el ile kurmanız gerekecek.
Diğer yandan cihazı stok haline döndürmek için clean all seçeneğini seçerek fastboot üzerinden kurabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar;

ozgrcvdr kardeşim onu kurmayı düşündüm ancak içinden sadece çince ve ingilizce dil çıkar diye kurmadım çekindim.. Aslına bakarsanız telefonu bugün vereceğim için hediye olarak yanlış bir şey yaparım komple gider diyede biraz çekindim ellemedim yoksa deneyecektim.

Codered kardeşim her ne olursa olsun aynı kendi kullandığım mi max2 de oan orj romum gibi olmasını istiyorum açıkcası mi Flash clean all olayına bakacam fast boot orjinal bootloader mı xiaomi nin onu kurup üzerine mi yapmam lazım falan şuanda kafam inanılmaz karışık..

Aşama aşama düşünmek gerekirse, anladığım kadarıyla twrp yerine boot sistemi için fastboot kurmam lazım sonra global kararlı romu yükleyebilmek içinde fastboot ün içinden mi flash clean all falan demem lazım sanırım. Ya bunları yaparım bir şekilde deneme yanılma olarakda eşime verecem telefonu kullanmaya başlayacam bir ton kişisel şeyi birikecek falan sonra onları yedekle bunları dene falan çok uğraşacaz.. Gönül isterdiki telefonu vermeden önce bunları yapacak zamanım olsa..

Neyse arkadaşlar her şey için teşekkürler.. benim biraz bu alış verişten başım ağırdı açıkcası sırf 128 gb olanı aldığım için içinden kararlı rom çıkmadı çünkü 128 liğinde tr dil yokmuş normalde. Zaten satıcı adamda kutunun içinden orj şarj aletini ve type c kulaklık dönüştürücüsünüde almış değişik bir xiaomi adaptör koymuş falan sıkıntı yani..

Konuya denk gelen başka arkadaş falan olur böyle şeylere dikkat etsin.

Saygılar

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam kendini boşu boşuna sıkıntıya sokuyorsun bence,arabayı sana satan adam satmadan önce eski jantları değiştirip yepyeni mis gibi jant takıp öyle satmış gibi düşünmelisin bu olayı.global demek adı üstünde türkçe dahil pekçok dili destekliyor demek. Aldığın telin kilidinin açık olması ve twrp tüklü olması çok iyi bişey.telde istediğin zaman istediğin değişikliği yapabilirsin demektir bu.kişisel veri konusunda da sıkıntı yapma derim hocam.sadece bi tane mi hesabı açıp o hesap kullanılmalı telde.ortada sıkıntı yapacak bişey yok.hocam yanlış anlamazsan teli kaça aldın?

Oyla:

demoprazol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Baha
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Computer Engineer
Konular
2
Hocam kendini boşu boşuna sıkıntıya sokuyorsun bence,arabayı sana satan adam satmadan önce eski jantları değiştirip yepyeni mis gibi jant takıp öyle satmış gibi düşünmelisin bu olayı.global demek adı üstünde türkçe dahil pekçok dili destekliyor demek. Aldığın telin kilidinin açık olması ve twrp tüklü olması çok iyi bişey.telde istediğin zaman istediğin değişikliği yapabilirsin demektir bu.kişisel veri konusunda da sıkıntı yapma derim hocam.sadece bi tane mi hesabı açıp o hesap kullanılmalı telde.ortada sıkıntı yapacak bişey yok.hocam yanlış anlamazsan teli kaça aldın?

Ya kardeşim haklısın doğru söylüyorsun da kendim kullanacak olsam inan önemsemem de söz konusu eşim ve ben roma güvenmiyorum.. Neyse artık kullanacak bu şekilde yapacak bir şey yok.. Teşekkür ederim yorumlarınız için. Ürünü 1700tl ye aldım mavi renk 128gb
[doublepost=1518759141,1518699504][/doublepost]Şöyle bir ekleme yapayım ilerde custom romlu modeli alacaklar olursa en azından bilgilenmiş olurlar. Bankacılık uygulamalarının girişinde uyarı mesajları ile karşılaşıyorum. Telefonunuz orj üretici yazılımına sahip değil jailbreak olmuş ve güvenlik açısından tehdit içeriyor tarzında uyarılar çıkıyor, haberiniz olsun. Böyle bir cihaz ile giriş yapıldıktan sonra yaşanacak her hangi bir sorun ile ilgili banka sorumlu olmadığını vurguluyor.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Ya kardeşim haklısın doğru söylüyorsun da kendim kullanacak olsam inan önemsemem de söz konusu eşim ve ben roma güvenmiyorum.. Neyse artık kullanacak bu şekilde yapacak bir şey yok.. Teşekkür ederim yorumlarınız için. Ürünü 1700tl ye aldım mavi renk 128gb
[doublepost=1518759141,1518699504][/doublepost]Şöyle bir ekleme yapayım ilerde custom romlu modeli alacaklar olursa en azından bilgilenmiş olurlar. Bankacılık uygulamalarının girişinde uyarı mesajları ile karşılaşıyorum. Telefonunuz orj üretici yazılımına sahip değil jailbreak olmuş ve güvenlik açısından tehdit içeriyor tarzında uyarılar çıkıyor, haberiniz olsun. Böyle bir cihaz ile giriş yapıldıktan sonra yaşanacak her hangi bir sorun ile ilgili banka sorumlu olmadığını vurguluyor.
Hocam o bahsettiğin olay custom rom değil root.yani telde istediğin şeyi modifiye edebilirsin. Bende teli rootlu kullanırım hep ve banka uygulamalarım da var sıkıntı yok

Oyla:

demoprazol

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Baha
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Computer Engineer
Konular
2
Hocam o bahsettiğin olay custom rom değil root.yani telde istediğin şeyi modifiye edebilirsin. Bende teli rootlu kullanırım hep ve banka uygulamalarım da var sıkıntı yok

Anladım kardeşim, müsait bir zamanında bana aşama aşama orj roma çevirmek için basitçe ne yapmam gerektiğini yazabilir misin ? Hava durumu falan da çalışmıyor widget üzerinde başka eksik ve çalışmayan uygulamalarda var mesela not alma uygulaması yok en basitinden cihaz mi note 3 içinde note alma yok =) mi max2 de standart gelen şeylerin bir çoğu yok bu romda

Oyla:
Üst Alt