Rom Mi Note 10/Pro/CC9 Pro (Tucana)/ Eu Android 11 MIUI 13

• Konbuyu başlatan M.OZKN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 301
  • Görüntüleme 28K

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Güncelleme ilk mesaja eklenmiştir

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Güncelleme ilk mesaja eklenmiştir
Güncellemeyi yaptım gözüme çarpan yenilik veya performans artışı henüz olmadı. Yanlış anlaşılmasın rom kötü değil ilk sürümü gayet iyiydi. Bu da aynı şekilde stabil ve güzel bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. AOSP takıntınız yoksa ve Mi Note 10 kullanıyorsanız bence bu rom sizi memnun edecektir. Özellikle her güncelleme sonrasın fırsat buldukça birkaç günlük değerlendirmem ile ilgili kısa bir şeyler yazmayı düşünüyorum. Şu an ki düşüncem gayet kulalnışlı ve sorunsuz bir rom olduğu yönünde. Beni tek üzen pil performansı ama benim cihazın da pil performansı kötü olabilir zamanında ikinci el almıştm hiçbir zaman öyle forumlar gördüğüm gibi 8 10 saat ekran süreleri alamadım. 3 4 saat ekran süresi ile günü rahat çıkartıyor bana da bu yetiyor zaten. Pil konusuna diğer arkadaşlar da fikir verirse bende sorun cihazda mı yoksa genel olarak mı pili zayıf anlamış olurum. Rom ile ilgili denememi istediğiniz yerler ya da merak ettikleriniz varsa sorarsanız cevaplamaya çalışırım.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Güncellemeyi yaptım gözüme çarpan yenilik veya performans artışı henüz olmadı. Yanlış anlaşılmasın rom kötü değil ilk sürümü gayet iyiydi. Bu da aynı şekilde stabil ve güzel bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. AOSP takıntınız yoksa ve Mi Note 10 kullanıyorsanız bence bu rom sizi memnun edecektir. Özellikle her güncelleme sonrasın fırsat buldukça birkaç günlük değerlendirmem ile ilgili kısa bir şeyler yazmayı düşünüyorum. Şu an ki düşüncem gayet kulalnışlı ve sorunsuz bir rom olduğu yönünde. Beni tek üzen pil performansı ama benim cihazın da pil performansı kötü olabilir zamanında ikinci el almıştm hiçbir zaman öyle forumlar gördüğüm gibi 8 10 saat ekran süreleri alamadım. 3 4 saat ekran süresi ile günü rahat çıkartıyor bana da bu yetiyor zaten. Pil konusuna diğer arkadaşlar da fikir verirse bende sorun cihazda mı yoksa genel olarak mı pili zayıf anlamış olurum. Rom ile ilgili denememi istediğiniz yerler ya da merak ettikleriniz varsa sorarsanız cevaplamaya çalışırım.
Hocam yorumlarınız için teşekkürler, ilk çıktığından beri mi note 10 pro kullanıyorum, denemediğim rom kalmadı diyebilirim yaklaşık 1 yıldır Endonezya rom kullanıyorum hiçbirinde pil sorunu yaşamadım 10 saat olmasa da 6 saat civarı ekran süresi alıyorum ben bu cihazın pilinden çok memnunum muhtemelen sizin cihazın bataryası öyledir yani. Miui 13 konusuna gelince dün ben bu romu yükledim, birkaç görsel değişikler var güzel, tekrar Endonezya Roma geri döndüğüm için pili test edemedim. Bende romu kötülemiyorum ama Endonezya rom daha akıcı. Tabi cihazdan cihaza değişiklik gösterebiliyor romlar. Uygulama açılış animasyonu gayet akıcı lakin uygulamalarda geç açılma sorunu var bir tık. İlk betaya göre gayet iyi ama hakkını teslim etmek gerekir. Sonuç itibariyle şunu söyleyeyim, android 11 romlar arasında Endonezya romdan daha akıcısı yok benim cihazım için, gayet memnunum, kullandığım sürüm 12.5.4 enhanced, Fastboot rom. Bizim cihazın tek sıkıntısı 60hz olması, eğer bu cihaz 90 ya da 120hz olsaydı yeni cihazlardan pek bir farkı olmazdı

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Hocam yorumlarınız için teşekkürler, ilk çıktığından beri mi note 10 pro kullanıyorum, denemediğim rom kalmadı diyebilirim yaklaşık 1 yıldır Endonezya rom kullanıyorum hiçbirinde pil sorunu yaşamadım 10 saat olmasa da 6 saat civarı ekran süresi alıyorum ben bu cihazın pilinden çok memnunum muhtemelen sizin cihazın bataryası öyledir yani. Miui 13 konusuna gelince dün ben bu romu yükledim, birkaç görsel değişikler var güzel, tekrar Endonezya Roma geri döndüğüm için pili test edemedim. Bende romu kötülemiyorum ama Endonezya rom daha akıcı. Tabi cihazdan cihaza değişiklik gösterebiliyor romlar. Uygulama açılış animasyonu gayet akıcı lakin uygulamalarda geç açılma sorunu var bir tık. İlk betaya göre gayet iyi ama hakkını teslim etmek gerekir. Sonuç itibariyle şunu söyleyeyim, android 11 romlar arasında Endonezya romdan daha akıcısı yok benim cihazım için, gayet memnunum, kullandığım sürüm 12.5.4 enhanced, Fastboot rom. Bizim cihazın tek sıkıntısı 60hz olması, eğer bu cihaz 90 ya da 120hz olsaydı yeni cihazlardan pek bir farkı olmazdı
Valla hocam açıkçası ben geç açılma sorunu ile hiç karşılaşmadım genelde tıkladığım an açılıyor :) Endonezya romu ben bundan önceki Note 8 Pro cihazımda kullanıyordum ve memnundum. Yani her iki romda güzel aslında ama dediğim gibi geç açılma gibi bir soruna denk gelmedim. Batarya konusunda aslında net bir rakam veremiyorum. Bir gün şöyle boş olduğumda komple ekranı açık kullanıp şarjın tam bitmesini bekleyerek görmek daha mantıklı olacak gibi çünkü kısa kısa da olsa gün içerisinde şarja takmış oluyorum cihazı. Ekran yenileme hızı cihazdan beklentilere göre değişir ama benim hiçbir zaman önceliğim olmadı açık konuşmak gerekirse. Bundan önce 120hz ya da 90hz ekranlarda kullandım evet bir nebze daha akıcı gibi görünüyor ama sırf bu yüzden hiçbir zaman ooo iyi ki almışım demedim. Bu arada cihazın oyun dışında her özelliğini aktif olarak kullanan bir kullanıcıyım. Belki oyun oynayan birisi için ekran yenileme hızının yüksek olması artı olabilir.

chadow35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Gümrük
Konular
3
Arama ve mesaj uygulamaları google mi? Yoksa miui mu?

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Kardeşim birde şu başlatıcıyı yükleyip dener misin? Uygulamaların açılış hızına. Ben global 12.5.5deyim bunu yükledim en son çıkan launcher bu bi dene bakalım açılış hızı nasıl ben şu an gayet memnunum.

tufy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Koray
Cihazım
mi note 10
Konular
0
Bu sorun şundan kaynaklı, twrp üzerinden yükleme yaptığınız için önceki romda yüklü olan sistem uygulamalarının sürümleri birbirini tutmuyor. Cihaz her açılışta sürümleri kontrol ediyor. Sdk gereksiz bir özellik bence, devre dışı bırakmak için app manager uygulamasını kullanın.
Teşekkürler hocam mutlaka deneyeceğim.

Yusuferoglu01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF EROĞLU
Cihazım
Cc9 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Kardeşim birde şu başlatıcıyı yükleyip dener misin? Uygulamaların açılış hızına. Ben global 12.5.5deyim bunu yükledim en son çıkan launcher bu bi dene bakalım açılış hızı nasıl ben şu an gayet memnunum.

Çok teşekkür ederim abicim, Endonezya rom kullanıyorum açılış hızı mükemmel zaten, eu miui 13 romda açılış hızında hantallık yaşamıştım, o da launcher ile ilgili değildi çünkü animasyon akıcıydi donma yoktu ama uygulama içerikleri bi tık geç geliyordu Endonezya ya göre. Bu dediğinizi de bu roma yükledim gerçekten bu da güzel abi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arama ve mesaj uygulamaları google mi? Yoksa miui mu?
Google değil, miui

chadow35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Gümrük
Konular
3
android 10 miui11 den direk bu roma geçebilir miyim ?

Üst Alt