Yardım Mi note 10 lite yakınlık sensörü sorunu

yahyademirci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yahya
Cihazım
mi 9 lite
Konular
4
Arkadaşlar kolay gelsin. Mi note 10 lite cihaz aldım ama yakınlık sensörü kafasına göre çalışıyor. Bunun bir çözümü varmı. Bazen ekran kapanıyor bazen kapanmıyor. O çekirdek sürümünede girdim ekranı kapatınca 5 olan rakam 0 oluyor ama sağlıklı çalışmıyor.

gbksthrn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
0
11.0.5 güncelleme aldı telefon yine sensör aynı. Telefon üzerinde başka bir cumhuriyet benle alakası yok. Ben konuşurken ekranda kafasına göre takılmaya devam ediyo.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

11.0.5 güncelleme aldı telefon yine sensör aynı. Telefon üzerinde başka bir cumhuriyet benle alakası yok. Ben konuşurken ekranda kafasına göre takılmaya devam ediyo.

Son düzenleme:
Oyla:

Suphankrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
MI 6
Konular
0
Arkadaşlar bende telefonu aldım ve mi 6 cihazından geçtim ancak bu sensör beni o kadar tiksindirdi ki telefondan çok soğudum resmen. Mi 6 nın gözünü seveyim. İadeye gönderdim. Ve bence bu güncellemeyle çözülmez. Yada bendeki çok arızalıydı. Sensör 0.0 nerdeyse hiç olmuyordu birkaç kez oldu sadece. Aramalarda da çoğu kez kapanmıyordu zaten %90 a yakın. Mi 6 ya geçtim tekrar. Xiaomi kesinlikle bozmuş mi 6 yı kullanan biri olarak yenisini beğenmedim. Neden derseniz kesinlikle kendinin konuşma rehber arayüzü ve mesajlar arayüzü olmalı. Google ne alaka yaa. Telefonun arama kısmını ve mesajlar kısmını hiç beğenmedim. Ses kaydetme olayı da zaten yok artık. Valla şuan mi 6 ile yazıyorum kesinlikle xiaomi çok değişmiş ve bu cihaz hala süper hızlı her konuda. Mi Note 10 lite bu kadar hızlı değil malesef. Ama şu sensör olayı cidden milleti bu markadan soğutacak ve çok fazla müşteri kaybına neden olacak. Xiaomi inşallah bi an önce düzelir. Xiaomi mi 6 yı yaklaşık 10 kişiye aldırmış birisi olarak ben, artık bu markadan soğudum malesef...

Oyla:

Onur1953

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur1953
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Benimdr sensör sorunu ve ekranda gezerken bir anda uygulamalar yok oluyor kapatıp açınca düzeliyor ilk defa Xiaomi ürün aldim telefonun her özelliği güzel fakat bu iki olay beni çok sinirlendiriyor çözümü olan varsa paylaşırsa sevinirim

Oyla:

hakankdfc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
0
Malesef aynı sıkıntı bende de var aldığıma pişman oldum telefon görüşmesini sık yapan biri olarak çok mağdurum müşteri hizmetlerini aradım cihazı yollamanız gerek dedi gönderdim yapıldı geldi diyene kadar aylar geçecek o yüzden yollamak istemiyorum bir an önce el atması gerek firmanın yoksa bende değişime gitmek zorunda kalacağımmm

Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Malesef aynı sıkıntı bende de var aldığıma pişman oldum telefon görüşmesini sık yapan biri olarak çok mağdurum müşteri hizmetlerini aradım cihazı yollamanız gerek dedi gönderdim yapıldı geldi diyene kadar aylar geçecek o yüzden yollamak istemiyorum bir an önce el atması gerek firmanın yoksa bende değişime gitmek zorunda kalacağımmm
Hocam Hardware youtube kanalında da bahsettiler güncelleme ile halledilebilecek birşeymiş. Güncelleme ne zaman gelir belli degıl ama tus kılıdını kapatırsanız sorun olmaz.ben de bu sorunu hiç yaşamadım ne gariptir ki.

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla bu modelde yakınlık sensörü yokmuş, telefon sensör yerine arama yaparken, ortam ışığını ayarlamak için ön kamerayı yullanıyormuş. Telefonun üst ve alt tarafına ekran kapalıyken lamba tutarak bakın var mı yok mu. Belki de alt taraftadır. Mi mix 2 ortam ışığını ayarlayan sensör altta mesela

Oyla:

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla bu modelde yakınlık sensörü yokmuş, telefon sensör yerine arama yaparken, ortam ışığını ayarlamak için ön kamerayı yullanıyormuş. Telefonun üst ve alt tarafına ekran kapalıyken lamba tutarak bakın var mı yok mu. Belki de alt taraftadır. Mi mix 2 ortam ışığını ayarlayan sensör altta mesela
Hocam donanım testinde yaptığımız sensör ne peki? Bunun çok doğru olduğunu düşünmüyorum ama emin de değilim

Oyla:

Burakk93

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
25
Bu telefon olmamış arkadaşlar kimse kusura bakmasın. Güçlü bataryası hariç tercih edilecek bir özelliği yok. Kamerasıyla çektiğim fotoğrafı Instagram storye yolladığımda resimin yarısı kesiliyor. Instagram kamerasıyla çektiğimiz zaman tam oluyor ama kalitesi diplerde. Ne anladım bu işten? Galeride dursun diye çekmiyorum ki fotoğrafı...

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bir telefonun adında Lite geçiyosa kaçacaksın almayacaksın Pro yada Plus geçiyosa sorun yok.

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
O test
Hocam donanım testinde yaptığımız sensör ne peki? Bunun çok doğru olduğunu düşünmüyorum ama emin de değilim
Aslında aida64 ile de kontrol edebilirsiniz. Oradan bütün sensörleri görebilirsiniz. Bakarsanız ekran görüntüsünü yaylaşırsanız daha iyi olur

Oyla:
Üst Alt