Ana Başlık Mi Note 10 Lite Ana Konu

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Rom konusunda çok kısır bir telefon niye resmi custom rom çıkmıyor çekirdek kodlarından dolayı mı
Aslında birçok custom rom var cihaz için Dot os, CrDroid, PE+, Havoc vb.

Sizin sorduğunuz Miui tabanlı hellas, miuimix gibi romlarsa onların olmamasının sebebi bu cihazın çin dışında satılması. Yani Çin romu yok, romlar hep eu rom üzerine yapılıyor, onda da hepsi benzer oluyor. Üstüne xiaomi miui 12'yi kendisi daha oturtamadı kimse de onu baz alan rom çıkarmıyor.

Açıkçası ben de miui tabanlı tüm romları denedim ve beni tatmin etmedi. Dot os'a geçtim rahatladım. Ekran sürem arttı, oyunlar daha cok fps veriyor, cihaz hızlı çalışıyor menüler akıyor. Cihazın özellikleri iyi, Xiaomi cihazı rezil ediyor.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
En iyi batarya performansı alabileceğimiz custom rom hangisi arkadaşlar ?
Yada en çok verim alabileceğimiz rom nedir

pardus28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xyz
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
4
Telefonu 12.0.3 sürümüne güncellemiştim bugün yeni bi güncelleme geldi. Sizce yüklemeli miyim?

Ekli dosyalar

• IMG_20210506_001438.jpg
    IMG_20210506_001438.jpg
    124,7 KB · Görüntüleme: 6

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
pardus28, Garantili cihaz kullanıyorsanız 12,5 gelmesini değil, garanti bitimine kadar güncelleme yapmayın çünkü bu sürümün performans ve ekran süresini alamazsınız,garantili olduğu içinde geri dönüş yapamazsınız...

12.5 sürümde sadece 3-5 görsel değişiklik olur o kadar çok fazla önem atfetmeyin bu sürüme çünkü her miui sürümünde sonuç hüsran oldu...

ahmtayd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Verge lite
Konular
4
pardus28, Garantili cihaz kullanıyorsanız 12,5 gelmesini değil, garanti bitimine kadar güncelleme yapmayın çünkü bu sürümün performans ve ekran süresini alamazsınız,garantili olduğu içinde geri dönüş yapamazsınız...

12.5 sürümde sadece 3-5 görsel değişiklik olur o kadar çok fazla önem atfetmeyin bu sürüme çünkü her miui sürümünde sonuç hüsran oldu...
12,5 da yüzde 25 mi öyle bişey daha az güç ve CPU kullanımı diye istatistik paylaştılar. Eğer dediklerini tutturabilirlerse performans artacaktır. Bakalım göreceğiz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu cihazın orjinal yeni bataryası satılıyor mu arkadaşlar nerden orjinal parça alabiliriz

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Telefonu 12.0.3 sürümüne güncellemiştim bugün yeni bi güncelleme geldi. Sizce yüklemeli miyim?
Yok hocam, bekleyin. Çok sorunlu bir güncelleme. 12.5 sürümü bu seriye dağıtıldığı zaman, bu güncellemeyi yapabilirsiniz. Zaten sonrasında 12.5 güncellemesi telefonunuza gelecektir. Forumu takipte kalın.
İyi forumlar...

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Değerli arkadaşlar 12.1.4.0 globale geçtim yalniz bir sorun var hemde büyük bir sorun telefon karanlik modda kaldi ne yaptıysam çıkamadım acaba bu sorun tek bende mi var güncellemeyi yaparken miui optimizasyonu ve yetkilendirme geri alma hepsi kapaliydi acaba ondan mi kaynaklandi

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Değerli arkadaşlar 12.1.4.0 globale geçtim yalniz bir sorun var hemde büyük bir sorun telefon karanlik modda kaldi ne yaptıysam çıkamadım acaba bu sorun tek bende mi var güncellemeyi yaparken miui optimizasyonu ve yetkilendirme geri alma hepsi kapaliydi acaba ondan mi kaynaklandi
Geliştirici seçeneklerinden karanlık modu kapatmayı deneyin hocam.

Üst Alt