Yardım Mi mix 3 kamera çalışmama sorunu

bugrasen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bugra
Cihazım
mi mix 3
Konular
1
Merhabalar,
Telefonun hem ön hem arka kamerasına ulaşamıyorum.
Direk uygulamayı kapatıp aşağıdaki hata kodunu veriyor.
Donanımsal sıkıntısı olduğunu düşünüyordum ancak garip bir şekilde WhatsApp üzerinden fotoğraf cekebiliyorum.

Forumdaki gcam APK sini ve başka kamera uygulamalarınida kurup denedim sorund duzelmedi

Fabrika ayarlarına döndüm duzelmedi

Hard reset attım duzelmedi.

En son MIUI güncellemesini denedim ( yaklaşık 2 GB boyutlu olan) onda da duzelmedi. Suanki versiyon 10.3.1.0 PEEMİXM gözükmekte.

Önerisi olan var mı?

java.lang.NullPointerException: Attempt to invoke virtual method 'void com.android.camera.module.BaseModule.updatePreviewSurface()' on a null object reference
at com.android.camera.Camera.updateSurfaceState(Camera.java:1532)
at com.android.camera.ui.V6CameraGLSurfaceView.onSurfaceCreated(V6CameraGLSurfaceView.java:152)
at android.opengl.GLSurfaceView$GLThread.guardedRun(GLSurfaceView.java:1539)
at android.opengl.GLSurfaceView$GLThread.run(GLSurfaceView.java:1270)

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Cihaziniz cin modeli mi global mi ?

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Kamera izinlerini kontrol edebilirsiniz

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Bu sorun tam olarak nasıl başladı yüklenen bir uygulama vs sonrası mı güncelleme sonrası mı ?

Oyla:

bugrasen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bugra
Cihazım
mi mix 3
Konular
1
Bu sorun tam olarak nasıl başladı yüklenen bir uygulama vs sonrası mı güncelleme sonrası mı ?

Telefonu kısa bir mesafeden yere düşürmüştüm. Sonrasında ekranında mor lekeler belirip bir süre sonra tamamen ekranı kapladı. bu sırada kamerasında bir sorun yoktu denemiştim. daha sonra askere gittiğim için yaptırmamıştım. döndüğümde ekranı yaptırdım ancak kameralar çalışmıyor şuan. Düşmeye bağlı oldu diyemiyorum çünkü düştükten sonra 2-3 gün kullandım telefonu. servisde ekran değişimi sırasında birşeyler olmuştur da diyemiyorum , kamera soketlerinin üzerindeki bantlara dokunulmamış bile.

Sizce telefona temiz bir kurulum yapmak sorunu çözer mi ?

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Telefonu kısa bir mesafeden yere düşürmüştüm. Sonrasında ekranında mor lekeler belirip bir süre sonra tamamen ekranı kapladı. bu sırada kamerasında bir sorun yoktu denemiştim. daha sonra askere gittiğim için yaptırmamıştım. döndüğümde ekranı yaptırdım ancak kameralar çalışmıyor şuan. Düşmeye bağlı oldu diyemiyorum çünkü düştükten sonra 2-3 gün kullandım telefonu. servisde ekran değişimi sırasında birşeyler olmuştur da diyemiyorum , kamera soketlerinin üzerindeki bantlara dokunulmamış bile.

Rehber - Persist Nasıl Yüklenir?

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250

Fastboot yolu ile temiz bir kurulum tavsiye ederim ama öncesinde beta romu içerisinden yükleye bilirsiniz indirip verileri yedekleyin beta kurulumunda silinir. Whatsapp da çalışıp normal çalışmaması donanımsal bir hata gibi durmuyor.Cihaza temiz kurulum fastboot rom yüklerken kilidi kapatmamaya dikkat edin.

Oyla:

bugrasen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bugra
Cihazım
mi mix 3
Konular
1

Bu işlem için cihazı unlock yapmam gerekli sanırım. Mi unlock indirdim. 72 saat sonra tekrar deneyin diyor arkadaş :(
Yokmu daha hızlı bir yolu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fastboot yolu ile temiz bir kurulum tavsiye ederim ama öncesinde beta romu içerisinden yükleye bilirsiniz indirip verileri yedekleyin beta kurulumunda silinir. Whatsapp da çalışıp normal çalışmaması donanımsal bir hata gibi durmuyor.Cihaza temiz kurulum fastboot rom yüklerken kilidi kapatmamaya dikkat edin.

Kilitten kastınız nedir

Oyla:

bugrasen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bugra
Cihazım
mi mix 3
Konular
1

cihazı unlock yaptım. persist dosyasını rehberdeki gibi yüklemeye çalıştığımda partition is write protedted hatası veriyor. (ilk yöntemi denediğimde cihazı bulamadığı için 2. yöntemden ilerledim ve dediğim gibi partition is write protedted hatası alıyorum.) yardımcı olabilecek olan var mı?

Oyla:
Üst Alt