İnceleme Mi Mix 3 Genel İzlenimler

burcinkarabacak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burçin
Cihazım
Oneplus 5
Meslek
Mühendis
Konular
3
slider kısmında boşluklar olduğundan bahsetmiş kullanıcılar. korkum çalıştığım fabrikada çıkardığımız ürün yapısı itibarı ile tozlu. kısa sürede zarar vermek istemiyorum.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
slider kısmında boşluklar olduğundan bahsetmiş kullanıcılar. korkum çalıştığım fabrikada çıkardığımız ürün yapısı itibarı ile tozlu. kısa sürede zarar vermek istemiyorum.
Kutudan çıkan kapak gayet kullanışlı ve koruyucu. O boşlukları kapak kapatıyor.
Çok toz oluyorsa kendi yöntemimi söyleyim, elektrik süpürgesinin çekişini minimuma getiriyorum, telefonun kızağını açıp kenarlarından emiş yaptırıyorum.
Kesinlikle alt hopörlere ve üst ahizeye tutmuyorum.
Bence kızaklı yapıya giden tozlar için işe yarayan bir çözüm.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

ales1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alptuğ
Konular
0
iPhone X den Mix. 3 geçmiş bulunmaktayım.
İlk izlenimlerimi anlatmak istiyorum,
Cihazım 128/8 gb versiyonu, Mıuı10 EU rom kurulu ve TÜRKÇE
Aldığım gibi unlock için başvuru yaptım ve UNLOCK ettim
Kızak olayı bence ağır olması güzel yoksa sürekli ileri geri gidip gelen bi kızak hoş olmazdı oyunlarda üstelik (Honor magic 2 deki gibi daha yumuşak bir kızak olması bence dezavantaj)
Yüz tanıma, kızakla birlikte gayet iyi çalışıyor.
Kamera da baya iyileştirmeler mevcut gece modu, ağır çekim video da 960 fps gibi ek özellikler gelmiş.
Yıllarca iPhone ve iOS kullandıktan sonra sanki kendimi Hapishane den çıkmış gibi hissediyorum bakmayın iOS da eski stabilizesi kalmadı beklentilere karşılık veremiyor ve bu cihazların günlük hayatta verdiği kolaylıkların yarısı yok Apple cihazlarda maalesef :(

Ben de aynı şekilde birkaç gün önce iPhone 8 Plus'tan geçmiş bulunuyorum. Telefondan şimdilik memnunum, kamerası bana kalırsa gayet güzel çekiyor fakat portre modu biraz daha geliştirilmeli.

Onun dışında yukarıdaki yoruma katılıyorum. Şimdi sadece Unlock için bekliyorum, onu da yaptıktan sonra daha uzun bir inceleme yazarım.

apinchoflove

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
1
Merhabalar,

Yaklaşık 3 gün önce Mix 3 sahibi oldum. Uzman değilim fakat, rehber olmak için ilk izlenimlerimi söylemek isterim.

Telefon 8gb/128 çin romu yüklü.

Yorumlarınızı okuduğumda whatsapp bildirimlerinden yakındığınızı gördüm. Ben aktif bi whatsapp kullanıcısıyım, beni rahatsız eden bir durum olmadı.

Ayarların resimlerini ekliyorum.

Whatsaap içinde ki ayarlar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yüklü uygulamalar içinde ki ayarlar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sadece bunların ikiside böyleyken whatsaapı kapatıp deniyorum bildirim geliyor.

Bunlar haricinde bir seçenek daha var, oda açık olan uygulamalarda whatsappa kilit bırakabilirsiniz. Bu şekilde daha da garanti etmiş olursunuz. Tabi ram kullanımını ölçmedim. Sonuncuyu yaptığınızda sürekli açık kalacağı için ram kullanımını etkileyecektir. Nihayetinde sorununuz çözülür.

Batarya performansı: Ben çok oyun oynayan biri değilim, bundan sonra başlamayı düşünüyorum. Bunun için bu bilgiyi benden almak doğru olmayabilir. Oyunsuz performansı ortalama 60 saat. Çok iyi.

Kamera performansı: Benim eşiğim mi düşük bilmiyorum ama muhteşem. Şu ana kadar gördüğüm telefonlar içinde en iyisi. Bir çok telefonun performansını denedim, etkileyenler oldu; Mix 3 ağır, gece, sabit, hareketli çekim, portre, video gerçekten harikulade fakat bunları teknik bilgiler sonucunda değil, gördüklerim doğrultusunda söylüyorum. Unutmamak lazım.

Kızak konusu: Hangi açıdan baktığına göre değişen durum.

1-Sert olması yukarıda arkadaşta değinmiş kolay açılır olmasından iyidir. Eğer kolay açılsaydı telefonu tutarken bile istemsizce açıldığı zamanlar olacaktı. Bu hem şuan beklendiğinden erken bozulma hemde tel kullanımı açısından olumsuz durumlar yaratacaktı.

2-Diğer taraftan ise, yüz sensörü ile kilit açanlar için kolaylık sağlayacaktı.

Bana göre hangisi diye sorarsanız: Bana en çok lazım olacağı zamanlar tek el kullanırken olacak. Yüz sensörü ile ki tanıma hızı vs çok iyi, direk ekran açıyor. Fakat parmak izi performansı Xiaomilerde genel olarak zaten iyi. Kolayca tuş kilidini açabiliyorum, araç kullanırken, toplu taşımada kısacası tek el kullanacağım her yerde parmak izi daha uygun olur. Kızağı sadece ön kamerayı kullanacağım zamanlarda kullanırım. 1. söylediğim daha uygun yani.

Rom: Mevcutta çin romu var dediğim gibi. Telefon dilini ing yapıp, bölge ayarlarını yarım yamalak da olsa bize göre uyarlamama rağmen, bazı uygulamalarda, websayfalarında, sistem ayarlarında karşıma çince yazılar çıkabiliyor. Doğal olarak diyor önemsemiyorum. Bu telefon gelişmiş özellikleri olan alet, bu nedenle ingilizcem iyi olmadığı için detayları öğrenmem ve kullanılabilirliği daha artırmak nedeniyle türkçe olmasını isterim.

Umarım sorularınızı cevaplaya bilmişimdir. Gözden kaçırdığım yada cevaplayabileceğimi düşündüğünüz kısımları yazmaktan çekinmeyiniz.

İyi forumlar.

GurdoganMert

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Kızaklı sistem yere düşünce telafisi olmaz gibi bir izlenim bıraktı kullanıcı olarak yorumlarınız nedir bu yönde ufak bir düşmede Tamir edilemez noktalara gelebilir telefon sanki

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Kılıfı veya kapak ile kullanıldığında öyle ahım şahım bir düşme veya darbe olmadığı sürece bişey olucağını sanmıyorum hocam. Sağlamlık hissiyatını ve kalitesini elinize alınca hissediyorsun.
Tabi herzaman dikkatli olmakda fayda var.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

cristoball

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokhan sen
Cihazım
Mi mix 3
Konular
0
Arkadaslar cihazi alali 2 ay oldu Tek sikintim turkçe olmamasi onun disinda dort dortluk cihaz yanliz kafama takilan bir sey var bu room islerinde cook acemiyim simdi kilidi actiktan sonra resmi siteye global romun gelmesini bekliycez dogrumu? Pekii bu global romu yuklemek icin tlf root olmasi gereklimi çunki rootlu cihaz kullanmak istemiyorum beni aydinlatirsaniz cook sevinirim iyi ginger....

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Arkadaslar cihazi alali 2 ay oldu Tek sikintim turkçe olmamasi onun disinda dort dortluk cihaz yanliz kafama takilan bir sey var bu room islerinde cook acemiyim simdi kilidi actiktan sonra resmi siteye global romun gelmesini bekliycez dogrumu? Pekii bu global romu yuklemek icin tlf root olmasi gereklimi çunki rootlu cihaz kullanmak istemiyorum beni aydinlatirsaniz cook sevinirim iyi ginger....

Kilit açtıktan sonra global rom yerine E.U rom kurun hem Türkçe ve uygulamalarda reklam yok.

Linkteki konuyu takip edebilirsiniz....

Rom - Mi Mix 3 Xiaomi.eu MIUI 10 v9.1.2 ve v10.2.1.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bootloader kilidini açtıkdan sonra tek yapman gereken şey oturup bizim gibi global fastboot romu beklemek. Global fastboot rom çıktıkdan sonra miflashtool ile global fastboot romu kurmak
Herhangi başka birşey yapmana gerek yok, root vs gibi..

MIX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt