Yardım Mi Mix 2 imei ve rom sorunu

en3saksu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi mix2
Konular
1
Arkadaşlar merhaba,

Yurt dışından mi mix 2 aldım, aldığım kişi başka imei kayıtlı olarak vermiş haberim yok.
Kurcalarken sorun oldu cihazı sıfırladım, ve imei gitti. doğal olarak şebeke ve wifi çalışmıyor.
Dün tekrar götürdüm, başka rom atmışlar cihaz hard brick olmuş durumda hiç açılmıyor.
Aldığıma pişman oldum. Şimdi doğubankta birine götürdüm yapmaya çalışacaklar,olmaz ise yardımcı olabilecek varmı.

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
@--SEFA-- hocam size yardım eder o zaman.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İyi de hocam cihazda yazılım yok mi hesabı ekleyemeyecek geriye bir tek fastboot oem unlock komutu kalıyor? Başka yol varsa benim bu konudaki bilgisizliğimi giderebilirmisiniz?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
İyi de hocam cihazda yazılım yok mi hesabı ekleyemeyecek geriye bir tek fastboot oem unlock komutu kalıyor? Başka yol varsa benim bu konudaki bilgisizliğimi giderebilirmisiniz?
Hocam üstte romu flashladık cihaza, güç tuşuna basılı tutunca cihaz açılır. Cihaz mı açılmıyor? Dediğinizi anlayamadım ben

Son düzenleme:
Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam üstte romu flashladık cihaza, güç tuşuna basılı tutunca cihaz açılır. Cihaz mı açılmıyor? Dediğinizi anlayamadım ben

Aa pardon fazla mesaiden beynim yanmış cok ozur dilerim tabikide cihaz açılacak ama iemi olmadıgi icin wifi veya hucresel baglantı kurulabilecek mi? Yakınımın başına gelmişti böyle bir durum onun için soruyorum

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aa pardon fazla mesaiden beynim yanmış cok ozur dilerim tabikide cihaz açılacak ama iemi olmadıgi icin wifi veya hucresel baglantı kurulabilecek mi? Yakınımın başına gelmişti böyle bir durum onun için soruyorum
Hocam imei numaraları null mü cihazın? İmei ile wifi bağlantısının ne alakası var?

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam imei numaraları null mü cihazın? İmei ile wifi bağlantısının ne alakası var?

Aynen hocam kayipmis imei numaralari cihaz galaxy s4 rom yuklemeyi bilmediği icin ufaklık wipe yaparken icine etmis cihazin, en son düzelttik biraz cihazı
twrp yüklemek istedim fakat cihazda tik yok benimde vaktim yok tanidik ta zaten yurt disina cikti telefon evde kilitli duruyor. 1 ay sonra filan donecekmis

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynen hocam kayipmis imei numaralari cihaz galaxy s4 rom yuklemeyi bilmediği icin ufaklık wipe yaparken icine etmis cihazin, en son düzelttik biraz cihazı
twrp yüklemek istedim fakat cihazda tik yok benimde vaktim yok tanidik ta zaten yurt disina cikti telefon evde kilitli duruyor. 1 ay sonra filan donecekmis
Konu sahibi en3saksu ile aynı kişimisiniz? Aynı kişi olmadığınız belli bu konuyla samsung galaxy s4 ün alakası ne! Ne diye buraya mesaj attınız?

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Konu sahibi en3saksu ile aynı kişimisiniz? Aynı kişi olmadığınız belli bu konuyla samsung galaxy s4 ün alakası ne! Ne diye buraya mesaj attınız?
Hocam sakin Android ortak bir os ve asiri benzer bir sorunu olan cihaz var ben sizden yardim istemistim ama neyse iyi geceler sizlere

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam sakin Android ortak bir os ve asiri benzer bir sorunu olan cihaz var ben sizden yardim istemistim ama neyse iyi geceler sizlere
Hocam android ortak os olabilir fakat samsung ile xiaomi ortak değil. Xiaomi nin imei olayları ile samsung un aynı değil.

Oyla:

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam android ortak os olabilir fakat samsung ile xiaomi ortak değil. Xiaomi nin imei olayları ile samsung un aynı değil.

Peki, cahilliğimden dolayı sizlerden özür diliyor, sabırla saçmalamama katlandığınız için teşekkür ediyorum. İyi geceler.

Oyla:

ygecesefa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Drago
Cihazım
Mix 2
Konular
0
Arkadaşlar merhaba,

Yurt dışından mi mix 2 aldım, aldığım kişi başka imei kayıtlı olarak vermiş haberim yok.
Kurcalarken sorun oldu cihazı sıfırladım, ve imei gitti. doğal olarak şebeke ve wifi çalışmıyor.
Dün tekrar götürdüm, başka rom atmışlar cihaz hard brick olmuş durumda hiç açılmıyor.
Aldığıma pişman oldum. Şimdi doğubankta birine götürdüm yapmaya çalışacaklar,olmaz ise yardımcı olabilecek varmı.
Flash kablo ile flash moda sokmalisin sonrada qualcom flasher ile normal firmware yuklemen lazim daha sonra her hangi mi6 ve mix 2 modem dosyasina imei gomecek onu yukleyeceksin.
[doublepost=1514115406,1514114815][/doublepost]Flash kabloda normal bi usb kablodan yapabiliyorsun
[doublepost=1514115837][/doublepost]Cihaz açılmadığı icin yani fastboot moduna bile girmiyor flash moda sokmak şart o modada pc de 9003 degilde başka bişey olarak gözükecek yani flashlamaya açık olacak.
[doublepost=1514116487][/doublepost]mi flashtool bu arada cok sorunlu arkadaşlar onun yerine qualcomun başka flashtool u var onu kullanin

Oyla:
Üst Alt