Yardım Mi Mix 2 imei ve rom sorunu

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Arkadaşlar merhaba,

Yurt dışından mi mix 2 aldım, aldığım kişi başka imei kayıtlı olarak vermiş haberim yok.
Kurcalarken sorun oldu cihazı sıfırladım, ve imei gitti. doğal olarak şebeke ve wifi çalışmıyor.
Dün tekrar götürdüm, başka rom atmışlar cihaz hard brick olmuş durumda hiç açılmıyor.
Aldığıma pişman oldum. Şimdi doğubankta birine götürdüm yapmaya çalışacaklar,olmaz ise yardımcı olabilecek varmı.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
663
Hallil
Cihazım
mi5s
Götürdüğünüz kişi Xiaomi'den anlayan biriyse gerekeni yapacaktır zaten.Sonucu yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar vardır merak etmeyin. Önemli olan telefonda hala hayat belirtilerinin olması eğer hayat belirtisi yok ise kimsenin yapacak birşeyi olmaz malesef.

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Götürdüğünüz kişi Xiaomi'den anlayan biriyse gerekeni yapacaktır zaten.Sonucu yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar vardır merak etmeyin. Önemli olan telefonda hala hayat belirtilerinin olması eğer hayat belirtisi yok ise kimsenin yapacak birşeyi olmaz malesef.
Teşekkür ederim, bugün belli olacak. aldığım kişiden zaten artık bağlantıları kopardım. orjinal rom orjinal imeiler olsa kayıt ettiricem.
şimdi hard brick olunca kötü oldu. Hayat belirtileri tam kasıt nedir. çünkü telefon hiç açılmıyor.

system

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
murat
Cihazım
Mİ MİX
Meslek
Oto müzik sistemleri
Telefonu sıfırlayınca imei uçuyor mu ki ? Bu arada keşke en başında sorunu buraya yazsaydınız buradaki arkadaşlar size mutlaka yardım eder ve sorununuzu çözerdi, piyasa da, özellikle istanbul da telefon tamircisiyim diye geçinen kasaplar dolu, inşallah yanlış ellere teslim etmemişsinizdir cihazı.

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Telefonu sıfırlayınca imei uçuyor mu ki ? Bu arada keşke en başında sorunu buraya yazsaydınız buradaki arkadaşlar size mutlaka yardım eder ve sorununuzu çözerdi, piyasa da, özellikle istanbul da telefon tamircisiyim diye geçinen kasaplar dolu, inşallah yanlış ellere teslim etmemişsinizdir cihazı.
ilk aldığım kişi kasap olduğu için problem orada oldu. Şuan bıraktığım yere içini açmayın dedim, yapabilirlerse tabi. zaten telefon hiç açılmıyordu,daha ne olabilir ki. olmazsa forumdan yardımcı olan biri de çıkmazsa yurt dışında servise götüreceğim tek çarem o kaldı.

system

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
murat
Cihazım
Mİ MİX
Meslek
Oto müzik sistemleri
ilk aldığım kişi kasap olduğu için problem orada oldu. Şuan bıraktığım yere içini açmayın dedim, yapabilirlerse tabi. zaten telefon hiç açılmıyordu,daha ne olabilir ki. olmazsa forumdan yardımcı olan biri de çıkmazsa yurt dışında servise götüreceğim tek çarem o kaldı.
Hocam önemli olan telefonun açılıp açılmaması değil, telefon açılmayabilir ama kurtarılacak gibidir hallolur, ama hiç açılmayan telefon bir kasap'ın eline geçerse kasap daha cesaretli davranıp ( aman ne olur ki zaten telefon açılmıyordu teslim aldığımda diye düşünürse ) iyice içene etmesin işin. Neyse olumsuz sonuç çıkarsa, burada ücretli destek veren arkadaşlar da var, işlerinde gayet iyiler, mutlaka buraya yazın.

Çok geçmiş olsun tekrardan.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
663
Hallil
Cihazım
mi5s
Teşekkür ederim, bugün belli olacak. aldığım kişiden zaten artık bağlantıları kopardım. orjinal rom orjinal imeiler olsa kayıt ettiricem.
şimdi hard brick olunca kötü oldu. Hayat belirtileri tam kasıt nedir. çünkü telefon hiç açılmıyor.
Cihazın donanımsal bir sorunu varsa özellikle anakart arızası cihaz için hayat belirtisi ve yaşama ümidi bitmiş oluyor maalesef.Yurt dışına göndermenize gerek yok bu işin Dünya çapında en iyileri bu forumda .Sorununuz hallolmaz ise --SEFA-- hocama götürün telefonu yapılabilecek birşey varsa o yapar.

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle,
Cihaz çalışıyordu, başka rom attıldı , bir kapandı birdaha açılmadı.
Doğubankta dld bilişime verdim. Şimdi aradım hala yapamamışlar, olmazsa öğleden sonra geri alacağım,yardımcı olacak biri varsa numarasını yazarsa istanbuldaysa getirebilirim.

Zenex

Zirveye Doğru
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
RN4 SNP GLBL
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar teşekkür ederim öncelikle,
Cihaz çalışıyordu, başka rom attıldı , bir kapandı birdaha açılmadı.
Doğubankta dld bilişime verdim. Şimdi aradım hala yapamamışlar, olmazsa öğleden sonra geri alacağım,yardımcı olacak biri varsa numarasını yazarsa istanbuldaysa getirebilirim.
Doğubank bodrum katta köşede ar-es var oraya gidin yardımcı olurlar.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xtrem06

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ramazan
Cihazım
mi note 3
Mi6,mi mix 2,mi note 3 sıfırlanınca imeiler orjinal değilse uçuyor

Mi6 da uçmama için çözüm var diğerleri için henüz çözüm yok diye biliyorum.

Tapatalk kullanılarak gönderildi

system

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
murat
Cihazım
Mİ MİX
Meslek
Oto müzik sistemleri

Allah allah, ilk defa duyuyorum, peki bunların diğer telefonlar ile işlemcileri de aynı, neden uçuyor ki imei, kayıt yönteminden kaynaklanan birşey sanırım.

dorteks

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ömer
Cihazım
Mi6
Telefonu bilgisayara bağlanınca tanıyor mu? Dıt diye ses geliyor mu? Geliyor ise telefon kurtarılır.

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2

Allah allah, ilk defa duyuyorum, peki bunların diğer telefonlar ile işlemcileri de aynı, neden uçuyor ki imei, kayıt yönteminden kaynaklanan birşey sanırım.
system telefonu bilgisayara bağlanınca tanıyor mu? Dıt diye ses geliyor mu? Geliyor ise telefon kurtarılır.
malasef bağlanınca ses gelmiyor. ama telefoncu bişi alıyor demiştir.
telefon ayağa kalksa birdaha sıfırlamam zaten de. Forumdan Sefa hocamla görüştüm.
[doublepost=1513758623,1513758405][/doublepost]usb jig diye bir olay var xioami de işe yararmı sizce
[doublepost=1513767965][/doublepost]Arkadaşlar telefonu teslim aldım, yapılmamış malasef.

TheByALeX

Süper Üye
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
malasef bağlanınca ses gelmiyor. ama telefoncu bişi alıyor demiştir.
telefon ayağa kalksa birdaha sıfırlamam zaten de. Forumdan Sefa hocamla görüştüm.
[doublepost=1513758623,1513758405][/doublepost]usb jig diye bir olay var xioami de işe yararmı sizce
[doublepost=1513767965][/doublepost]Arkadaşlar telefonu teslim aldım, yapılmamış malasef.
Sefa hoca doğru söylemiş
3 gün önce elimde mi mix vardı anlattığıniz belirtiler mevcuttu ne yaptıysam kaldıramadim
Gecenin bir yarısı jig yapmaya karar verdim gece saat 4 olmuş USB,LED,direnç arıyorum 2 saatlik bir uğraşın sonunda telefonunu kaldırdım

Not : USB jig yapımında USB kablo olarak şarj aletlerini kullanmayın direkt USB kablolarını kullanın

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Sefa kardeşimin yanına cumartesi gidicem,
usb jig olayını internetten kendim buldum. bir türlü çözücez forumdan da yardım bekliyorum.

Zenex

Zirveye Doğru
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
RN4 SNP GLBL
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar xiaomilerde usb jig olayı yok. Edl kablo olayı vardır. O da cihazı edl ye düşürmek içindir. Size doğubank ta uğramanız için bir adres verdim oraya bir gidin.

TheByALeX

Süper Üye
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Arkadaşlar xiaomilerde usb jig olayı yok. Edl kablo olayı vardır. O da cihazı edl ye düşürmek içindir. Size doğubank ta uğramanız için bir adres verdim oraya bir gidin.

Zenex hocam Xiaomi derken Qualcomm snaodragon işlemcilerde var bende yok diye biliyordum lakin İzmir/Çankaya'da sizden iyi olmasın işinin Piri bir arkadaş ile beraber hallettik

Zenex

Zirveye Doğru
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
RN4 SNP GLBL
Meslek
Öğrenci
Zenex hocam Xiaomi derken Qualcomm snaodragon işlemcilerde var bende yok diye biliyordum lakin İzmir/Çankaya'da sizden iyi olmasın işinin Piri bir arkadaş ile beraber hallettik

Hocam usb jig olayı xiaomi cihazlarda yoktur. Edl kablodan bahsediyorsunuzdur siz.

TheByALeX

Süper Üye
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Hocam usb jig olayı xiaomi cihazlarda yoktur. Edl kablodan bahsediyorsunuzdur siz.

Evet hocam şimdi konuştum arkadaşla kişiler terimleri karsitiriyorlar benim gibi

Zenex

Zirveye Doğru
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
RN4 SNP GLBL
Meslek
Öğrenci
Evet hocam şimdi konuştum arkadaşla kişiler terimleri karsitiriyorlar benim gibi

Büyük ihtimal cihazı halleden arkadaşı da tanıyorumdur :) Karıştırırsınız hocam ama ısrar iyi değil :D

TheByALeX

Süper Üye
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Büyük ihtimal cihazı halleden arkadaşı da tanıyorumdur :) Karıştırırsınız hocam ama ısrar iyi değil :D

Kesin tanirsiniz diye tahmin ediyorum hocam
Haklısınız sanırım

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Telefonu bilgisayara bağlanınca tanıyor mu? Dıt diye ses geliyor mu? Geliyor ise telefon kurtarılır.

Bilgisayara bağlayınca device manager da qualcomm geliyor. mi flash, qpst ,adb vs rom atamadım. Cumartesi doğubankta tavisye edilen yere götüreceğim.

Zenex

Zirveye Doğru
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hüseyin
Cihazım
RN4 SNP GLBL
Meslek
Öğrenci
Bilgisayara bağlayınca device manager da qualcomm geliyor. mi flash, qpst ,adb vs rom atamadım. Cumartesi doğubankta tavisye edilen yere götüreceğim.
Aygıt yöneticisinden ss atın yardımcı olalım. 9008 olarak mı görüyor?

en3saksu

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
enes
Cihazım
mi mix2
Aygıt yöneticisinden ss atın yardımcı olalım. 9008 olarak mı görüyor?

Selam hocam,
ss anlamadım , 9008 portu olarak görüyor. yarın sizin dediğiniz yere götüreceğim. Mehmet beyle görüştüm ordan.

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!