Soru Mi Mix 2 imei kaydı hakkında

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
mi mix 2 telefonuma ( miui 9/beta- twrp yüklü ) yurtdışı olduğu için imei kayıt yapılması gerekiyor..
üstadlara iki soru sormak istiyorum,
- imei atarsam, güncellemeleri alır mıyım?
ve imei silinmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
- daha sonra imeileri tekrar değiştirebiliyor muyuz?
yani cihazın orjinal imeilerini pasaporta kayıt ettirsem cihaza bu imeileri geri atabilir miyim?

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cografyahocam1983

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serkan C
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
iki cihazı da kullanmış birisi olarak mi mix 2 yi tercih ediyorum. tabi kullanıma göre, beklentiye göre değişir.
eğer kameram iyi olsun ve sağlam bi telefon istiyorum dersen mi 6. ama bu kamera beni tatmin eder dizaynı daha iyi 18.9 ekran göze hitap ediyor dersen mix 2. performans olarak mi 6 dan geri kalır yanı yok, hatda fazlası var ( mix 2 de tam ekran dan dolayı video- oyun hoş oluyor). fiyatlarına göre iki telefonda iyi fakat 64 gb almanı ben tavsiye etmem. çünkü arttırılabilir hafıza yok. min. 128 lik bakmanda fayda var.

Yorum için çok teşekkürler... Galiba mi 6 alacağım bu şartlarda.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
şimdi tartışma konusu olmadıgı için sadece kişisel düşüncelerimi yazıyorum işlemci imei bilgilerinin oldugu partları sildikten sonra yeni bir imei yüklenmesinden sonra imei nasıl silinebiliyor merak ediyorum :) özellikle silmek gerekir veya diyelim ki imei yüklenmiş cihazı yine kayıt ettirsek tekrar orjinal imei yi yüklesek imei silinmeyecek mi ? silinecekse yine silinir ama özellikle ugraşmak gerekiyor xiaomi cihazlar için konusuyorum bunları ve işlemcileri snapdragon olan modeller için geçerlidir bu söylediklerim silinen arkadaşlar nasıl silindiğini bana anlatabilir mi özel mesaj olarak mesaj atabilirsiniz sorun degil " mi flash tool ve twrp ile ugraşarak imei silemedim ben"

Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
şimdi tartışma konusu olmadıgı için sadece kişisel düşüncelerimi yazıyorum işlemci imei bilgilerinin oldugu partları sildikten sonra yeni bir imei yüklenmesinden sonra imei nasıl silinebiliyor merak ediyorum :) özellikle silmek gerekir veya diyelim ki imei yüklenmiş cihazı yine kayıt ettirsek tekrar orjinal imei yi yüklesek imei silinmeyecek mi ? silinecekse yine silinir ama özellikle ugraşmak gerekiyor xiaomi cihazlar için konusuyorum bunları ve işlemcileri snapdragon olan modeller için geçerlidir bu söylediklerim silinen arkadaşlar nasıl silindiğini bana anlatabilir mi özel mesaj olarak mesaj atabilirsiniz sorun degil " mi flash tool ve twrp ile ugraşarak imei silemedim ben"
Bazı global sürümlerde kullanılan stock recovery imajlarında olan bir hatadan kaynaklıyor ve telefonu ayarlar üzerinden fabrika verilerine sıfırladığınızda efs partition zarar görüyor. Bu durum ilk defa max 2 kullanırken miui 8 global beta 7.7.20 sürümde başıma gelmişti.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Bazı global sürümlerde kullanılan stock recovery imajlarında olan bir hatadan kaynaklıyor ve telefonu ayarlar üzerinden fabrika verilerine sıfırladığınızda efs partition zarar görüyor. Bu durum ilk defa max 2 kullanırken miui 8 global beta 7.7.20 sürümde başıma gelmişti.
doğrudur keşke benimde başıma gelse kendi cihazlarımı bilerek hardbrick yapmışlıgım var tamamen tugla oluyor şarj ışıgının yanmadıgı zamanlar dahi olmuştu linux ile boot dosyası flashlardım xiaomi telefonlarda da deepflash kablo benzeri işlemler var meraklıyım eski meslek hastalığı :)

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
İmei tamiri yapılmış cihazlarda daha sık görülen bir sorun. Cihazı yedekle ve sıfırla kısmında fabrika ayarlarına çevirirseniz imei uçuyor. Twrp kurulu olmamalı. Stock rom olmalı güncel romlarda (miui9 developer) saha çok yapıyor. Bunun yanında mi5 de karşılaşıldığı üzere miui9 da imei tsmiri yapılamıyor. Yani xiaomi koeuma getiriyor.

Oyla:

en3saksu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi mix2
Konular
1

Telefonu aldım sıfırlamak durumunda kaldım, sıfırlayınca imei silindi, kendim yapmak istedim. cihaz soft brick oldu. sonra onu düzelttim şuan hala imei atılamadı. adam 3 gün uğraştı gene atamadı.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Telefonu aldım sıfırlamak durumunda kaldım, sıfırlayınca imei silindi, kendim yapmak istedim. cihaz soft brick oldu. sonra onu düzelttim şuan hala imei atılamadı. adam 3 gün uğraştı gene atamadı.
aynı sorunu bende yaşıyorum kardeşim, imei attırmak istiyorum ama her sorduğum kişi riskli ve imei uçma ihtimali yüksek diyor.

senin son durumun nedir?

Oyla:

veykar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
veykar
Cihazım
discovery el
Konular
0
Arkadaşalr merhaba mi mix 2 ye imei atan birisi varmı forumda destek alabileceğimiz?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
herkese selamlar,
son ana kadar mi mix 2 cihazıma imei atmak için uğraş verdim ( verdik), sonunda bir arkadaşın pasaportuna kayıt yaptırarak imei kaydını yaptırdık.
emeği geçen alakadar olan herkese buradan ulaşabildiği kadar teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt