Soru Mi Mix 2 imei kaydı hakkında

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
mi mix 2 telefonuma ( miui 9/beta- twrp yüklü ) yurtdışı olduğu için imei kayıt yapılması gerekiyor..
üstadlara iki soru sormak istiyorum,
- imei atarsam, güncellemeleri alır mıyım?
ve imei silinmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
- daha sonra imeileri tekrar değiştirebiliyor muyuz?
yani cihazın orjinal imeilerini pasaporta kayıt ettirsem cihaza bu imeileri geri atabilir miyim?

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
-Güncelleme alırsınız.
-Silinebiliyor.
-Değiştirebilirsiniz.
-Tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Oyla:

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Rica ederim hocam ;)

Oyla:

utberkay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Ben de bu telefonu almayı dusunuyorum fakat aklımda bir kaç soru var.
1)Öncelikle çift sim kart olması nedeniyle birini kullanip digeri kapali haldeyken arama yaparken vs sim1 le ara , sim2 ile ara gibi secenekler çıkıyor mu?
2)Kamera ile çok bir işim olmamakla birlikte genel kullanım için yeterli mi?Sonucta az ya da cok herkes fotograf çekiyor.
3)iphone 8 ve note8 alabilecek durumum fazlasıyla var ama bu telefonu alip artan paramla guzel bir laptop almak istiyorum.İkisiyle kiyaslaninca isletim sistemini cikardigimda-ios vs androide girmeden- gorunus ve hiz acisindan buyuk bir fark var mı?

Simdiden tesekkurler.

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
1)Öncelikle çift sim kart olması nedeniyle birini kullanip digeri kapali haldeyken arama yaparken vs sim1 le ara , sim2 ile ara gibi secenekler çıkıyor mu?
2)Kamera ile çok bir işim olmamakla birlikte genel kullanım için yeterli mi?Sonucta az ya da cok herkes fotograf çekiyor.
3)iphone 8 ve note8 alabilecek durumum fazlasıyla var ama bu telefonu alip artan paramla guzel bir laptop almak istiyorum.İkisiyle kiyaslaninca isletim sistemini cikardigimda-ios vs androide girmeden- gorunus ve hiz acisindan buyuk bir fark var mı?

Simdiden tesekkurler.
Ben tek sim kullandığım için net cevap veremeyeceğim ama sim 1 ile ara sim 2 ile ara gibi bir soru görmedim
2 kamera çok önemli değil ise gündelik kullanımda bence gayet iyi , gece düşük işıkta sorunlu ama o da sanal flaş eklenirse düzelecek
3 evde iphone 7 ve 7 + var ios 11 yüklü emin ol xiaomi donmadığı halde apple donuyor zaten sd 835 yüklü iken donmasını mantıklı bulmam allaha şükür durumum yerinde ama bende xiaomi aldım çünki hem iphoneaki özelliklerin neredeyse hepsi var (+ fazlası da var ) hem de apple insanı kilitliyor xiaomi de rom yükleyebiliyorsun falan sevdim
Ayrıca uygulama açılış hızları sorun olmuyor xiaomi de hele mi globe rom da hiç sorun olmuyormuş diye duydum

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31

Simdiden tesekkurler.
Evet sim1 ara veya sim2 de ara diye soruyor internet kullanımını hangi hatta yapmak istediğini de soruyor iki hattını da aynı anda whatsapp da kullanabiliyorsun (çift uygulama yapma kendi özelliğinde var)

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Simdiden tesekkurler.

ekran görüntüsü aldım, altta ki gibi istediğin şekil de aramayı ve interneti hangi hattında kullanmak istiyorsa o şekilde ayarlayabilirsin. sim 1 ile veya sim 2 ile ara seçeneği çıkmasını istersen Çevir de hat seçimi yapmazsan her defasında hangi sim ile arayacağını soruyor. tek sıkıntı sim1 ile konuşurken sim 2 kapalı oluyor.
kamerasına gelirsek güdüz çekimlerinde yeteri kadar iyi Manuel olarak iyi sonuçlar alabilirsin. gece çekiminde de aynı şekilde. ön kamera altta alışman lazım biraz ama ön kamera kötü.
iphone 7 den bu telefona geçtim ve az ios kadar hızlı miui seni şaşırtabilir.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

cografyahocam1983

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serkan C
Cihazım
mi mix 2
Konular
0
s.a. Arkadaşlar yurtdışı mi mix 2 64gb 2150 tl ye alınır mı? (sadece kutusu açılmış doğruysa.) pasaportum yok imei yükleyebilir miyim. Mi mix 2 yerine mi 6 128gb yi 1965 tl ye hepsiburadadan almak mı mantıklı sizce? teşekkürler.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
s.a. Arkadaşlar yurtdışı mi mix 2 64gb 2150 tl ye alınır mı? (sadece kutusu açılmış doğruysa.) pasaportum yok imei yükleyebilir miyim. Mi mix 2 yerine mi 6 128gb yi 1965 tl ye hepsiburadadan almak mı mantıklı sizce? teşekkürler.
iki cihazı da kullanmış birisi olarak mi mix 2 yi tercih ediyorum. tabi kullanıma göre, beklentiye göre değişir.
eğer kameram iyi olsun ve sağlam bi telefon istiyorum dersen mi 6. ama bu kamera beni tatmin eder dizaynı daha iyi 18.9 ekran göze hitap ediyor dersen mix 2. performans olarak mi 6 dan geri kalır yanı yok, hatda fazlası var ( mix 2 de tam ekran dan dolayı video- oyun hoş oluyor). fiyatlarına göre iki telefonda iyi fakat 64 gb almanı ben tavsiye etmem. çünkü arttırılabilir hafıza yok. min. 128 lik bakmanda fayda var.

Oyla:
Üst Alt