İpucu Mi Max 3 Cihazıma hangi sürümleri kurabilirim

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

v9.6.11 ve öncesi çin romunu mi flash üzerinden bootloader kilitlemeden yükleyebilirsiniz. Ondan sonra sorunlarınız düzelecektir. arkasından isterseniz fw-less global isterseniz güncel custom rom kurabilirsiniz. Bazı custom romlarda ARB aktif ettiği için her custom rom içerisinden fw-upgrade klasörünü silerseniz sizin lehinize olacaktır.

paranoiavana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Lumia 925
Konular
2
saliharda
ilginiz için teşekkür ederim.
xbl dosyasını inceledim 0001 ibaresi var fakat xbl dosyasını aldığım rom v10 Eu stabil.ARB çalışma mantığı nedir?yüklendiği sistemin kimliğini online olarak mı kayıt altına alıyor yoksa dışarıdan müdahil olunamayan bir sistem bölümünde mi tutuluyor bu bilgi?hangi romdan xbl dosyası alındığına bakılmaksızın arb verisi sabit mi?ayrıca fw-less rom için resmi siteden indirilen global stabil içerisindeki fw klasörünü silip twrpden basitçe flashlamak kafi mi yoksa ARB Aktif Cihaza Global Rom / ARB Pasif Cihaza ARB Aktif Etmeden Global Kurulum Yöntemi postunuzda anlattığınız daha kompleks detaylar bir zorunluluk mu?çok sordum ve yormuş da olabilirim,bağışlayınız.
tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Hazır halini o konu içerisinde yer alan sourgeforce ve AndroidFileHost site linkleri içerisinde yer alıyor. Oralardan deneyebilirsin. İlla kendim yapacağım diyorsan, ecnebi grubumuzda fw upgrade klasörü silmek yeterli diyorlar.
Fakat hepsini silince modem güncelleme almıyor. O yüzden ya arb aktifmis diye umursamayacaksın yada cihaziniza uygun olan non-arb yani sadece modem dosyalarını flashlama yapacaksın.

En iyi anlayacağın şekilde,
Fwless rom indir
Non arb indir

Farkı karşılaştırma yap.

paranoiavana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Lumia 925
Konular
2
saliharda tavsiye için teşekkürler.
farklı kombinasyonlar deneyerek en uygun olanı bulmaya çalışacağım.işin içinden çıkabilirsem şayet benim gibi ağır amatörlere yol göstermek adına mini bir rehber bırakmak istiyorum buraya.

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
saliharda tavsiye için teşekkürler.
farklı kombinasyonlar deneyerek en uygun olanı bulmaya çalışacağım.işin içinden çıkabilirsem şayet benim gibi ağır amatörlere yol göstermek adına mini bir rehber bırakmak istiyorum buraya.

Rehber oluşturmayı düşünüyorsanız çok güzel olur. Her bilgi mutlaka bir kişinin işine yarayacaktır. Şimdiden teşekkür ederiz.

popularman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
xiaomi max 2
Konular
0
9.6.11.0 vrsiyona buradaki işlmlri yapabilir miyim

Osmansibara

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Asus
Konular
2
Hersey senin elinde...

Aldığın üründe bootloader kilidi açıksa, global sürüm değilse ve arb aktif değilse, global rom içerisinde yer alan fw upgrade klasörünü sil yada fw-less olan romu bul kur. Ellesmedigin sürece sorun olmaz. Arb aktifse ben tavsiye etmiyorum Yinede cihaz senin denemesi bedava..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam xiaomi eu haftalık kullanıyorsan ikiside aynı 1.5gb ister ortadan indir ister twrp den... Güncelleme dediğin 30-40mb olur hadi bilemedin 100mb..

china ichazlara yapılırmı ? bu işlem hocam

Son düzenleme:

Osmansibara

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Asus
Konular
2
Benim Max 3 e MIUI 10.0 vardı Chima romlu cihaz Çin'den gelme telefon ben bootoeder i açtım abiler MIUI nun kendi sitesinde global Beta olarak MIUI 9.1.17 yi üzerine mi flasla yükledim herhangi bir sıkıntı çıkmadı
Hatta güncelleme geldi yaptım 9.1.24 geldi şu an onu kullanıyorum
Sorum şu ilerleyen zamanda Otadan guncelleme yaparken telefon tuğla olurmu ? Cokermi sıkıntı ile karşılaşır mıyım ? Merak ettim baktım herkes Twrp den yapıyor birşeyler ben mi flasdan yaptım
Not: Arb aktifmi bilmiyorum ama güncelleme gelmişti yapmadım ..

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Normal rom dosyalarını indirebilecegimiz site var mıdır ? 10.0.0.1 di sanırım bunu indirip telefon hafızasına atsak. Telefon üstünden güncelleme kısmından yüklesem cihazda sıkıntı olur mu ? Şu an 10.3.5 sürümdeyim ve konuşma sesi ile ilgili ciddi sıkıntılarım var . Global kullanıyorum. Global cihaz

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Normal rom dosyalarını indirebilecegimiz site var mıdır ? 10.0.0.1 di sanırım bunu indirip telefon hafızasına atsak. Telefon üstünden güncelleme kısmından yüklesem cihazda sıkıntı olur mu ? Şu an 10.3.5 sürümdeyim ve konuşma sesi ile ilgili ciddi sıkıntılarım var . Global kullanıyorum. Global cihaz

Rom sürüm yükseltmeleri anlattığınız şekilde olabilmekte fakat sürüm düşürmeleri malesef bu şekilde yapılamamakta.Cihazın Bootlader kilidini açarak istediğiniz herhangi bir sürüme MI flash yardımı ile pc üzerinden yükleyerek geçebilirsiniz.

Üst Alt