Rehber Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
2 haftadır ben de cihazı kullanıyorum, kendi bir sefer güncelledi ve şu anda 8.5.9.0 kararlı rom yüklü,
miui_MIMAX2Global_7.10.19_6bb82c5350_7.1.zip
isminde bir rom indirdim miui sitesinde bir yerlerden, sanırım 9.0 beta dediğiniz bu?
anladığım kadarıyla bu romu bootloader kilidini açmadan telefondaki güncelleme uygulaması ile yükleyebiliyoruz.
1) Bu durumda şu an kayıtlarım ve uygulamalarım silinip, fabrika ayarlarına dönmüş gibi baştan mı başlayacak, yoksa kaldığım yerden devam mı edecek?
2) şu an pcde sürücüler(internette bu konularda verilen adb-setup-1.4.3.exe dosyasındaki sürücüler) yüklü olmasına rağmen telefon mtp olarak bağlanamıyor, bu rom sürümünden midir? yukarıdaki rom da bu soruna rastladınız mı?

(Bu arada skorpi hocam maşallah daha önce de eski telefonumda bayağı yararlanmıştım sizin yayınlarınızdan, burada da güzel bir anlatım oluşturmuşsunuz.)
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun ve güle güle kullanın inşallah... Bu bahsettiğiniz 7.10.19 romu bilmiyorum o nedenle nasıl yukleyebileceğinizi söyleyemeyeceğim... Cihazı PC ye bağladığınızda hiç mi tepki vermiyor? Güncellemeye gelince, biraz daha bekleyin, önümüzdeki günlerde bir güncelleme bekliyoruz... Bu arada BL kilidinizi açmanızdabir sakınca yok

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

semihy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
semih
Cihazım
mi max 2 64G
Konular
2
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun ve güle güle kullanın inşallah... Bu bahsettiğiniz 7.10.19 romu bilmiyorum o nedenle nasıl yukleyebileceğinizi söyleyemeyeceğim... Cihazı PC ye bağladığınızda hiç mi tepki vermiyor? Güncellemeye gelince, biraz daha bekleyin, önümüzdeki günlerde bir güncelleme bekliyoruz... Bu arada BL kilidinizi açmanızdabir sakınca yok
Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

adresindeki romları indirmiştim, ben indirirken 7.10.19du sanırım şimdi 7.11.2 olmuş;

bl kilidini de açamadım(current account is not connected to this device. hatası verdi), sizin uyarınızı sonradan gördüm, rom değiştirip deneyin demişsiniz.

cihazı pcye bağlayınca bilinmeyen donanım ekleniyor ancak o sürücüleri 2 defa farklı adreslerden indirip denedim yine de sürücüde hata var deyip yüklemiyor(win10 pro son sürüm ancak şu sıra sınama modundasınız diye bir uyarı veriyor windows, onunla da ilgili olabilir, sanırım kb güncellemelerinden birisini yapamıyor netframeworkla alakalı).

evet güncellemeyi beklemek daha iyi olacak sanırım ama root olmadan telefon kullanılamıyor desem yeridir, inşallah çabucak gelir güncelleme.

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Yukarıda bir şey sordum bana cevap bile gelmedi, alttaki arkadaşın dediğine uzun uzun 2 tane cevap atmışsınız. Ben anlamıyorum yani burası forum değil mi? Adamına göre mi yardım ediyorsunuz ilk kez burada görüyorum böyle bir şeyi.

semihy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
semih
Cihazım
mi max 2 64G
Konular
2
Yukarıda bir şey sordum bana cevap bile gelmedi, alttaki arkadaşın dediğine uzun uzun 2 tane cevap atmışsınız. Ben anlamıyorum yani burası forum değil mi? Adamına göre mi yardım ediyorsunuz ilk kez burada görüyorum böyle bir şeyi.
biraz daha açık yazın fastboot modunda görmüyor dediğiniz nedir? telefon fastboot moduna geçiyor mu? pc bağlantısını nasıl yapıyorsunuz? sitesinden dediğiniz program hangisi?
[doublepost=1509921822,1509921191][/doublepost]eğer buradaki programı denediyseniz, hesap şifrelerini de doğru girerseniz, "phone connected" yazısı çıkması gerekir, aksi durumda bendeki gibi windowsla ilgili bir sorun olabilir

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu ne şiddet ne celal? Gece sabaha karşı saat 3 de herkes sizin gibi ayakta değil maalesef....sonra da üzerine mesaj gelince sizinki arada kaynamış olamazmı? Arkadaş size bu gece cevap vermiş ama bu seferde siz dönmemişsiniz

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
biraz daha açık yazın fastboot modunda görmüyor dediğiniz nedir? telefon fastboot moduna geçiyor mu? pc bağlantısını nasıl yapıyorsunuz? sitesinden dediğiniz program hangisi?
[doublepost=1509921822,1509921191][/doublepost]eğer buradaki programı denediyseniz, hesap şifrelerini de doğru girerseniz, "phone connected" yazısı çıkması gerekir, aksi durumda bendeki gibi windowsla ilgili bir sorun olabilir

öncelikle yanıtınız için teşekkürler.
cihazı bağlıyorum açık şekilde mi pc suite görmüyor. geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modu açık bu arada.
sonrasında benim eski note 3 pro yu açtığım unlock programıyla yapayım dedim cihazı fastboot modunda gördü fakat eski sürüm unlock tools olduğu için yeni sürümü indir diye hata verdi.
yeni sürümü indirdim bu sefer cihazı fastboot modunda görmedi unlock tuşu aktif olmadı yani.

anladığım kadarıyla driver problemi yaşıyorum. nasıl aşabilirim?
[doublepost=1509983851][/doublepost]
Bu ne şiddet ne celal? Gece sabaha karşı saat 3 de herkes sizin gibi ayakta değil maalesef....sonra da üzerine mesaj gelince sizinki arada kaynamış olamazmı? Arkadaş size bu gece cevap vermiş ama bu seferde siz dönmemişsiniz

zaten koca forumda konuya yazan yok son zamanlarda bir ben bir de o arkadaş yazmış benimkine cevap gelmeyip sonraki arkadaşa peşpeşe cevap gelince garipsedim durumu olay bundan ibaret. hakaretvari bir konuşma da yapmadım sadece biraz sitem ettim hepsi bu.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
öncelikle yanıtınız için teşekkürler.
cihazı bağlıyorum açık şekilde mi pc suite görmüyor. geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklama modu açık bu arada.
sonrasında benim eski note 3 pro yu açtığım unlock programıyla yapayım dedim cihazı fastboot modunda gördü fakat eski sürüm unlock tools olduğu için yeni sürümü indir diye hata verdi.
yeni sürümü indirdim bu sefer cihazı fastboot modunda görmedi unlock tuşu aktif olmadı yani.

anladığım kadarıyla driver problemi yaşıyorum. nasıl aşabilirim?
[doublepost=1509983851][/doublepost]

zaten koca forumda konuya yazan yok son zamanlarda bir ben bir de o arkadaş yazmış benimkine cevap gelmeyip sonraki arkadaşa peşpeşe cevap gelince garipsedim durumu olay bundan ibaret. hakaretvari bir konuşma da yapmadım sadece biraz sitem ettim hepsi bu.
Tamam, ben atlamış ve görmemişim mesajınızı...Özür dilerim....PC nizdeki Sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakıp, tekrar denermisiniz lütfen?

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Tamam, ben atlamış ve görmemişim mesajınızı...Özür dilerim....PC nizdeki Sürücü imza denetlemesini devre dışı bırakıp, tekrar denermisiniz lütfen?

ilginiz için teşekkürler çok naziksiniz.
konumuza gelecek olursak daha önce note 3 pro telefonum için bu işlemleri yaptığım için zaten onu devre dışı bırakmıştım.
çok garip şekilde cihazı ne mi pc suite ne de unlock tools görüyor. ne yapabilirim sizce?

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
ilginiz için teşekkürler çok naziksiniz.
konumuza gelecek olursak daha önce note 3 pro telefonum için bu işlemleri yaptığım için zaten onu devre dışı bırakmıştım.
çok garip şekilde cihazı ne mi pc suite ne de unlock tools görüyor. ne yapabilirim sizce?
windows 10 son güncelleme ler sıkıntılı.Driver problemleri oluyor.windoww 7-8 veya ilk version 10 sürümleri ile deneyin.Bu arada pc suite yqzioimları eski olduğu için bu senenin cihazlarıni tanimaz.[/QUOTE]

semihy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
semih
Cihazım
mi max 2 64G
Konular
2
mi flash programındaki driver yükleme seçeneğini denediniz mi? benim telefonu fastboot moduna alınca sürücü sorunu yaşamıyorum, mi flash programı da, unlock tool programı da telefonu görüyor, ancak normal telefon açıkken mtp ile dosya kopyalamak istediğimde sürücülerin(iç hafıza +sdkart) içeriğini göremiyorum, işin garibi bu telefonda her iki sim kısmı (ki birinde sdkartım var) tek slotta olduğu için sdkartı çıkarırken sim kartta iptal olduğundan devamlı tak çıkar yapmak istemiyorum.

Üst Alt