Rehber Mi Max 2 BL Kilidi Açma + Twrp + Root + Global ve Xiaomi .EU Rom Yükleme

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Merhaba,ben de geçen ay Mi Max 2 aldım.Şu an Global Stable 8.5.8.0 yüklü.Bootloader Unlock izin Sms i geldi.
Ben de Hem Çin Developer hem Global Developer Romlarını indirip dahili hafızaya attım.Güncelleyici ile paket seçtiğimde Daha başlangıçta ekranda hata uyarısı çıkıyor ama Global developer rom paketini seçtiğimde şifre çözülüyor deyip dosyayı inceliyor ve en sonunda herşey silinecek onaylıyor musunuz diye soru ekranı çıkıyor.Onaylasam işlem tamamlanırmı,Developer romu bu şekilde yükleyebilirmiyim.Uppdater hata verir demişsiniz.Hata verirse daha en başta romu gösterdiğimizde mi yapar yoksa güncelleme işlemi başladıktan sonra da hata verirmi.Kararsız kaldım.Selamlar...
Global son sürüme güncelleyici ile geçebilirsiniz.

mustafaarda

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Arda
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Memur
Konular
1
Yanlış birşey yapmayayım.Eminsiniz değilmi...Global Developer sürümünü Güncelleyici ile yükleyebilirim doğru anladıysam.Sonra da bootlader unlock işlemini bu romla yapabilirim heralde.İnşallah tabi.Biraz karamsarım da.Bir root yapma işi bu kadar zor mu olur yahu,neler neler yapmamız gerekiyor.KingoRoot la root yapıyordum daha önceki birçok telefonu.Ama bu tür Root programlarının hiçbiri çalışmıyor Mi Max 2 için.Teşekkür ederim cevabınız için.

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Yanlış birşey yapmayayım.Eminsiniz değilmi...Global Developer sürümünü Güncelleyici ile yükleyebilirim doğru anladıysam.Sonra da bootlader unlock işlemini bu romla yapabilirim heralde.İnşallah tabi.Biraz karamsarım da.Bir root yapma işi bu kadar zor mu olur yahu,neler neler yapmamız gerekiyor.KingoRoot la root yapıyordum daha önceki birçok telefonu.Ama bu tür Root programlarının hiçbiri çalışmıyor Mi Max 2 için.Teşekkür ederim cevabınız için.
Güncelleybilirsiniz hocam.Bi sıkıntı olmaz, aynı ýontemle yaptım.Kilidi kaldirdim.Sonrasinda adb ile twrp atip su flashlayabilirsiniz.

mustafaarda

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Arda
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Memur
Konular
1
Tamam,inşallah.Bir aksilik olmazsa ben de root yapayım artık şu güzel cihazı.Titanium backup dan yedeklerimi yükleyemediğim için cihazım epey boş.Canlandırayım istiyorum.Eğer başarabilirsem nihai hedefim Lineages Rom yüklemek.Note 3 te kullanmıştım,çok güzel bir romdu.

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Walla ben miui 9dan sonra başka roma veya root etmeye gerek duymadım.Cihaz çok güzel oldu böyle.reklamlar içinde adguard beta kullaniyorum.dns vpn bütün hizmetleri var.

mustafaarda

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Arda
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Memur
Konular
1
Valla ben rootsuz telefonda samki birşeyler eksikmiş gibi hissediyorum.Bir sürü programlarım tüm ayarlarıyla titanium backup yedeği olarak hala beklemede.Hadi tamam bu telefon için başka custom rom çok gerekli değil ama root bence mutlaka lazım.Reklamlar için ben de adguard programını kullanıyorum mecburen,rootsuz çalışan bir bu program var zaten meşhur olarak.

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Arkadaşlar merhaba, hepsiburada.com dan 1150 tl ye satın alarak ben de aranıza katıldım.
Ancak bir sorum olacak, boot kilidinin kaldırmak için başvuru yaptım onay mesajı geldi işleme başladım önceki sürüm unlock programında cihazı fastboot modunda görüyor, unlock tuşuna bastığımda %50 de hata verip unlock uygulamasını güncelleyin diyor.
Sitesine girip güncel unlock programını kurduğumda ise bu sefer cihazı fastboot modunda görmüyor.
Ne yapabilirim?

semihy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
semih
Cihazım
mi max 2 64G
Konular
2
2 haftadır ben de cihazı kullanıyorum, kendi bir sefer güncelledi ve şu anda 8.5.9.0 kararlı rom yüklü,
miui_MIMAX2Global_7.10.19_6bb82c5350_7.1.zip
isminde bir rom indirdim miui sitesinde bir yerlerden, sanırım 9.0 beta dediğiniz bu?
anladığım kadarıyla bu romu bootloader kilidini açmadan telefondaki güncelleme uygulaması ile yükleyebiliyoruz.
1) Bu durumda şu an kayıtlarım ve uygulamalarım silinip, fabrika ayarlarına dönmüş gibi baştan mı başlayacak, yoksa kaldığım yerden devam mı edecek?
2) şu an pcde sürücüler(internette bu konularda verilen adb-setup-1.4.3.exe dosyasındaki sürücüler) yüklü olmasına rağmen telefon mtp olarak bağlanamıyor, bu rom sürümünden midir? yukarıdaki rom da bu soruna rastladınız mı?

(Bu arada skorpi hocam maşallah daha önce de eski telefonumda bayağı yararlanmıştım sizin yayınlarınızdan, burada da güzel bir anlatım oluşturmuşsunuz.)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
2 haftadır ben de cihazı kullanıyorum, kendi bir sefer güncelledi ve şu anda 8.5.9.0 kararlı rom yüklü,
miui_MIMAX2Global_7.10.19_6bb82c5350_7.1.zip
isminde bir rom indirdim miui sitesinde bir yerlerden, sanırım 9.0 beta dediğiniz bu?
anladığım kadarıyla bu romu bootloader kilidini açmadan telefondaki güncelleme uygulaması ile yükleyebiliyoruz.
1) Bu durumda şu an kayıtlarım ve uygulamalarım silinip, fabrika ayarlarına dönmüş gibi baştan mı başlayacak, yoksa kaldığım yerden devam mı edecek?
2) şu an pcde sürücüler(internette bu konularda verilen adb-setup-1.4.3.exe dosyasındaki sürücüler) yüklü olmasına rağmen telefon mtp olarak bağlanamıyor, bu rom sürümünden midir? yukarıdaki rom da bu soruna rastladınız mı?

(Bu arada skorpi hocam maşallah daha önce de eski telefonumda bayağı yararlanmıştım sizin yayınlarınızdan, burada da güzel bir anlatım oluşturmuşsunuz.)
Mate 7 miydi?

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Üst Alt